Sposób na tani nocleg na wakacjach

Jest początek kwietnia, i mimo że prima aprilis już minął, wiele ludzi snuje wakacyjne plany. Nie żartują, tylko myślą o tym poważnie. Takie planowanie kilka miesięcy wprzód jest rozsądne, albowiem można skorzystać z tańszych biletów, tańszych połączeń z racji rezerwacji kilka miesięcy przed faktyczną podróżą.


Biura podróży już oferują oferty first minute dla osób, które są zorganizowane i chcą mieć wszystko zaplanowane w najdrobniejszym szczególe. Co składa się na takie plany? Zazwyczaj wybieramy tylko miejsce docelowe, gdzie chcemy spędzić nasz urlop, oraz towarzystwo, w którym będziemy spędzać wakacje. Wiele ludzi decyduje się także na samotną podróż. Takie rozwiązanie też ma wiele zalet, albowiem można nieco odizolować się, wsłuchać się w swoje wnętrze, uspokoić duszę, maksymalnie odpocząć, poznać siebie lepiej – na wskroś. Czy jednak studenci, albo uczniowie, którzy nie posiadają własnych pieniędzy oprócz skromnego kieszonkowego – mogą sobie na takie rozrywki pozwolić? Na pewno ich decyzja odnośnie wakacji musi być przemyślana.

Czy odpuścić sobie wakacyjny wyjazd, jeśli nie mamy zbyt wielu funduszy?

Stanowczo nie. Chyba, że jedziemy na wakacje tylko i wyłącznie z powodu wywieranej na nas presji. Jeśli sami pragnęliśmy zwiedzić jakieś miejsce, odpocząć w odpowiednim towarzystwie, nie rezygnujmy z tych planów z powodu ograniczonych funduszy. Na wielu rzeczach można zaoszczędzić, wszystko zależy od tego do jakich warunków jesteśmy przyzwyczajeni. Jeżeli jesteśmy w stanie spędzić noc nie w luksusowym hotelu, lecz w skromnym pensjonacie, czy domu gościnnym – jedźmy! Jeśli jesteśmy w stanie jeść tańsze obiady, niż jedzenie oferowane w restauracji pani Magdy Gessler – jedźmy! Zawsze można wziąć jedzenie na drogę z domu. Wakacyjny wyjazd w skromnych warunkach może być lepszą przygodą, niż wczasy all inclusive!

Gdzie znaleźć tani nocleg?

Jest możliwe, by nie wydać zbyt dużo na wakacjach. Oczywiście możemy to zrealizować, jeśli do uzyskania przyjemności z podróży nie potrzebujemy luksusu, a pięciogwiazdkowy hotel nie jest naszym miejscem docelowym, podobnie jak jedzenie w najdroższych restauracjach. Nieważne, gdzie jedziemy, możemy znaleźć tani nocleg. Jak to możliwe? Istnieją specjalne portale internetowe, na przykład: http://polskastrefa.pl/turystyka/kwatery/tanie_noclegi , gdzie znaleźć można pokój za niewielkie pomoce. Wprawdzie nie jest to luksusowy hotel z przepięknymi widokami (choć widoki są kwestią dyskusyjną, można znaleźć pokoje w domu gościnne czy hostelu, pensjonacie w naprawdę urokliwej lokalizacji), aczkolwiek nienaganny, wygodny standard i dobre warunki są zachowane. Wszystko to za niewielkie pieniądze. W ten sposób każdy – nie tylko młodzież – może zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na coś innego. Do najchętniej kupowanych rzeczy na wakacjach są pamiątki, jedzenie, lody, albo wynajmowanie różnych obiektów na plaży, na przykład pływającego banana. Niemniej jednak towarzystwo przyjaciół/rodziny/nasze własne (zależy, w jakim towarzystwie wybieramy się na wakacje) jest bezcenne.

Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Gdzie warto wybrać się na obóz młodzieżowy?
Młodzi ludzie czekają na wakacje przez cały rok, warto więc zaplanować je w sposób, który zapewni im...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...