Spędzanie wolnego czasu zimą

Zimą najczęściej wyjeżdża się w góry – jest to fakt niezaprzeczalny. Statystyki pokazują, że każda osoba, która ma możliwość urlopu w okresie zimowym wybiera wyjazd na narty. Jest to sport niebezpieczny jednak bardzo interesujący i przyciągający rzeszę turystów.

Co osiąga turysta podczas takiego wyjazdu?

Podczas rozmów z zimowymi turystami można zauważyć, że większość decyduje się na taki wyjazd ze względu na chęć zmiany klimatu. Poprzez wyjazd na narty we Włoszech można nie tylko pozwiedzać, aktywnie spędzić czas, ale do tego można poczuć wolność jazdy na nartach. Z opinii osób korzystających z biur podróży można wyciągnąć wiele wniosków, a przede wszystkim taki, że każdy wyjazd, o każdej porze roku jest wyjazdem uczącym, pozwalającym wypocząć i takim, który daje odetchnienie psychiczne i ucieczkę od rzeczywistości. 


Potwierdzają to pracownicy primoris.pl, jednego z biur podróży – na podstawie wewnętrznie przeprowadzanych badań rynku jak i wymagań klienta jednogłośnie okazuje się, że najczęściej wybieranym kierunkiem na urlop zimowy są narty Włochy. Badania pokazują, że w tamtym rejonie turyści wybierają przede wszystkim Alta Valtellina, Val Gardena, Val di Sole oraz Cortina d’Ampezzo. Według turystów są to miejsca, w których doskonale czuje się osoba początkująca jazdę na nartach, ale również doskonale bawią się osoby bardzo doświadczone w tym sporcie. Na stronie primoris.pl można znaleźć najróżniejsze oferty wyjazdu na narty we Włoszech przeznaczone dla osób każdego stopnia zaawansowania.

Jednocześnie podczas zorganizowanej, grupowej wycieczki na narty można zauważyć, że nie opiera się ona tylko i wyłącznie na spędzaniu czasu na stoku. Pracownicy biura podróży primoris.pl, zaznaczają, że każdy tego typu wyjazd wiąże się również z bezpiecznym zwiedzaniem okolicy. Z opinii przewodników wynika, że każdy urlopowicz chętnie korzysta z jednodniowych wycieczek w przerwie między przejazdami ze stoku na stok. W tym momencie każdy może trochę dodatkowo odpocząć jak i przede wszystkim każdy może dać odpocząć mięśniom, które odgrywają ciężką pracę podczas jazdy na nartach.

Pracownicy biur podróży podczas wielu rozmów również zaznaczają, że większość osób wybierających się na zimowy wypoczynek decyduje się przede wszystkim na wycieczki, które trwają minimum 7-9 dni. Jest to związane z okresem dojazdu na narty we Włoszech i powrotu, co trwa około 2 dni, a wiadomym jest, że każdy chce skorzystać ze swojego urlopu i wyciągnąć z niego jak najwięcej, a już tym bardziej wyjeżdżając na narty, czyli wypoczynek jak najbardziej aktywny, podczas którego czas to duży przyjaciel a jednocześnie bardzo duży wróg. W okresie zimy szybko się ściemnia i zakazane są różnego rodzaju zjazdy ze stoku.

Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Przyciągający magnetyzm gór? Celebrowanie górskich wędrówek po odpowiednim przygotowaniu
Góry od zarania dziejów były symbolem niedostępności i wyjątkowości. Przyciągają wędrowców szukających...