Skyscanner przedstawia najdziwniejsze przepisy prawne

Na początku lipca we Włoszech wprowadzono ponad 150 przepisów dotyczących porządku publicznego, z których wiele spotkało się, ze względu na ich kuriozalną naturę, ze zdziwieniem ze strony zarówno włoskiej prasy jak i turystów.

Jeden z takich przepisów wprowadzono w Vigevano nieopodal Mediolanu. Otóż zakazano tam siadania w cieniu miejskiego posągu – jakież było zdziwienie pary, która została ukarana grzywną w wysokości 160 euro od osoby za chwilę wytchnienia od palącego skwaru popołudniowego słońca.

Ostatnią rzeczą, jakiej pragną turyści na urlopie, jest długie ramię sprawiedliwości dosięgające ich z powodu drobnych wykroczeń, które są skutkiem nieznajomości lokalnych przepisów. Jednak w wielu krajach na świecie zaostrza się przepisy dla turystów, dlatego ważne jest, aby poznać dokładnie prawa i obowiązki w danym miejscu zanim się do niego wybierzemy. Skyscanner przybliża kilka najdziwniejszych przepisów, aby pomóc turystom w trzymaniu się z dala od kłopotów.
 
Singapur

Aby utrzymać w czystości ulice tego sprawnie funkcjonującego miasta w 1992 roku władze Singapuru całkowicie zakazały żucia gumy. Pozostaje miętówka, aby odświeżyć oddech po obiedzie.

Znajdź tanie loty z Polski do Singapuru.
 
Eraclea, Włochy

Wielu turystów ucieka z zatłoczonej Wenecji na, położone niedaleko, piaszczyste plaże miasta Eraclea. Tych, którzy lubią budować zamki z piasku, przestrzegamy: to jest zabronione.

Bilety lotnicze do Wenecji
w cenie już od 140 zł tam i z powrotem, wylot z Katowic.
 
Amsterdam, Holandia

Dziwna luka w przepisach holenderskich powoduje, że palenie tytoniu w miejscu publicznym takim jak bar albo tzw. cofee shop w Amsterdamie jest zabronione, ale palenie skręta z czystej marihuany jest zupełnie legalne.

Znajdź tanie loty z Polski do Amsterdamu.
 
Floryda, Stany Zjednoczone

Przestrzegamy młode, samotne singielki, które lubią skoki spadochronowe, uważajcie na Florydzie – tutaj niezamężne kobiety, skaczące w niedziele ze spadochronem mogą trafić do więzienia.

Znajdź tanie loty z Polski do Orlando.
 
Szwajcaria

Szwajcarzy muszą mieć pojemne pęcherze – spuszczanie wody w toalecie mieszkania po godz. 22 jest nielegalne. Podobnie wbrew prawu postąpi mężczyzna, chcący ulżyć sobie na stojąco w czasie ciszy nocnej. Jednakowoż nie jesteśmy pewni, ile za to wykroczenie policzyłby sąd.

Znajdź tanie loty z Polski do Genewy.
 
Eboli, Włochy

Nowożeńcy w podróży poślubnej powinni unikać wypożyczania auta w Eboli, na południe od Neapolu – całowanie się w jadącym samochodzie może kosztować ich nawet 500 euro. Prosty sposób na szybkie zakończenie miodowego miesiąca.

Znajdź tanie loty z Polski do Neapolu.
 
Capri, Włochy

Mieszkańcy Capri, wyspy nieopodal Neapolu, bardzo cenią sobie ciszę i spokój – zatrzymano tam dwoje ludzi, którzy nosili wyjątkowo głośno klapiące klapki, jako skutek wprowadzenia zakazu noszenia zbyt głośnego obuwia.

Znajdź tanie loty z Polski do Neapolu.
 
Alabama, Stany Zjednoczone

Z kolei mieszkańcy stanu Alabama wydają się mieć ślepą wiarę w swoje umiejętności za kierownicą, lecz niestety ten południowy stan wprowadził ostatnio zakaz prowadzenia samochodu z zasłoniętymi oczami.

Znajdź tanie loty z Polski do Montgomery.
 
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Luksusowe kurorty i cudowne plaże mogą się wydać najlepszym miejscem do spędzenia romantycznego urlopu we dwoje, jednak nie warto się tak ekscytować – całowanie się w publicznym miejscu jest tutaj nielegalne – w ciągu ostatnich kilku lat wielu turystów znalazło się w więzieniu za złamanie tego prawa.

Znajdź tanie loty z Polski do Dubaju.
 
Południowo-wschodnia Azja

Durian, owoc pochodzący z Brunei, Indonezji i Malezji, ma zapach tak niesamowicie intensywny, że w wielu miejscach publicznych południowo-wschodniej Azji zabronione jest jego spożywanie, noszenie czy przechowywanie. Nie jest to ściśle rzecz biorąc przepis, jednak dla dobra własnego i otoczenia lepiej unikać przynoszenia do hotelu tego owocu.

Znajdź tanie loty z Polski do Kuala Lumpur.
 
 
***

Skyscanner jest najpopularniejszą wyszukiwarką lotów w Europie, umożliwia bieżące porównanie cen lotów na ponad 670 tysiącach tras ponad 600 linii lotniczych. Użytkownicy mogą wyszukiwać loty bez wpisywania konkretnych dat lub nawet kierunków lotów, sprawdzając ceny na wygodnym wykresie miesięcznym. Skyscanner jest dostępny w 20 wersjach językowych. Wyszukiwarka oferuje także możliwość wyszukania najtańszych ofert wynajmu samochodów oraz porównania ofert ponad 200 tys. hoteli na świecie.

 
źródło: Skyscanner

Turystyka górska: sposób na krótszy i dłuższy wyjazd
Wędrówki piesze to nie tylko sposób na zdrowy tryb życia, ale także fantastyczna okazja do odkrywania...
Ceny biletów do Biskupina na rok 2023
Biskupin to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce, które...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Jak promować turystykę w Polsce?
Wzrost liczby obiektów w Polsce powoduje, że znacznie trudniej dotrzeć do turystów i sprawić, żeby wybrali...
Wakacyjna Ustka
Położona 19 km na północny zachód od Słupska Ustka to typowy nadmorski kurort. Poza uzdrowiskami działa...
Latarnie morskie Chorwacji
Władze Chorwacji starają się zminimalizować koszty utrzymania państwowych obiektów turystycznych poprzez...