Sierpniowe koncerty – Lato z Kulturą – w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała, 18 sierpnia 2011 – Do końca sierpnia w ramach serii koncertów „Lato z Kulturą” w Bielsku Białej wystąpią m.in. Marek Torzewski oraz Zbigniew Górny z gwiazdami polskiej estrady.

Występy Marka Torzewskiego, Shanties i Grupy Furmana oraz wielki koncert pod batutą Zbigniewa Górnego z udziałem m.in. Krzysztofa Tyńca, Alicji Majewskiej, Hanny Śleszyńskiej i Majki Jeżowskiej to największe atrakcje wakacyjnych weekendowych koncertów, które pod wspólnym hasłem „Lato z Kulturą” odbywać się będą jeszcze do końca sierpnia w Bielsku-Białej.

– Jeszcze kilka lat temu byliśmy przekonani, że okres wakacji to czas urlopów oraz masowych wyjazdów Bielszczan w różne strony Polski i świata. Myśleliśmy, że koncerty organizowane w lipcu i sierpniu nie będą cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta oraz gości – wyjaśnia Władysław Szczotka, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem serii koncertów „Lato z Kulturą”.

– Dzisiaj już wiemy, że to nieprawda. Wielu Bielszczan wakacje spędza w miejscu zamieszkania, a organizowane koncerty na Rynku Starego Miasta czy w Parku Słowackiego, to dla tych osób często jedyna wakacyjna rozrywka. Uczestnicy koncertów zajmują miejsca na widowni z godzinnym wyprzedzeniem. Każdy koncert gromadzi 1500-3000 widzów. Większość koncertów kończą owacje na stojąco i liczne bisy. Po koncertach widzowie osobiście dziękują za wspaniałą rozrywkę Prezydentowi miasta, panu Jackowi Krywultowi, inicjatorowi cyklu „Lata z Kulturą”. Wielu mieszkańców naszego miasta, uczestników koncertów letnich, wielokrotnie podkreślało, że nie wyobraża sobie, żeby w przyszłym roku nie było koncertów w ramach tego projektu – podkreśla Władysław Szczotka.

Organizatorem wszystkich wydarzeń jest Bielskie Centrum Kultury, a sfinansowane one zostały z budżetu miasta. Koncerty pod hasłem „Lato z Kulturą” odbywają się przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę wieczorem. 20 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w Parku Słowackiego na scenie pojawi się Marek Torzewski. Ten znany na całym świecie artysta operowy z towarzyszeniem własnego zespołu muzycznego wykona światowe przeboje muzyki popularnej. Dzień później, w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16.30 na Rynku wystąpią zespoły Shanties, które wykonają m.in. szanty i piosenki żeglarskie.

Dwa ostatnie wakacyjne koncerty odbędą się 27 i 28 sierpnia. W sobotę 27 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Słowackiego wystąpi Grupa Furmana. Ten bielski zespół zeprezentuje się m.in. w repertuarze country. Tegoroczne wakacje zwieńczy wielki koncert pożegnalny, który odbędzie się 28 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00 na Placu ATH. Show zatytułowany „A nam jest szkoda lata” został przygotowany przez Zbigniewa Górnego. Z towarzyszeniem jego orkiestry na scenie pojawią się m.in. Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta, Majka Jeżowska, Alicja Majewska, Anna Guzik, Krzysztof Piasecki oraz Kabaret Rak.

 

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

 

Źródło: PR

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...