Ruszyły zapisy na 33. Maraton Warszawski oraz Accreo Ekiden

Z początkiem kwietnia rozpoczęły się zapisy do udziału w 33. Maratonie Warszawskim, który pobiegnie ulicami Warszawy w ostatnią niedzielę września. Równocześnie ruszyły zapisy do maratonu sztafet Accreo Ekiden, który odbędzie się 29 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Ruszają przygotowania do 33. Maratonu Warszawskiego

Na stronie internetowej 33. Maratonu Warszawskiego ruszyły zapisy na listę startową. W tym roku, już po raz czwarty, Fundacja „Maraton Warszawski” zaprasza również na cykl imprez biegowych – Puchar Maratonu Warszawskiego. Jest to doskonała okazja, aby uporządkować swoje treningi i wraz z rytmem imprez przygotowywać formę do wrześniowego maratonu.

– Już za dwa tygodnie zaczynamy oficjalne przygotowania treningowe. Ich częścią będzie oczywiście cykl Pucharu Maratonu Warszawskiego. W tym roku będzie on po raz pierwszy rozgrywany w pięciu miastach w Polsce. Chcemy, aby tegoroczny Maraton Warszawski znów był imprezą niezwykłą, nie mniej liczną niż 6. Półmaraton Warszawski, w którym wystartowało ponad 4700 osób. – mówi Marek Tronina prezes Fundacji „Maraton Warszawski” – Będziemy czekać na Was zwartych, gotowych i przygotowanych do maratońskiego wyzwania 25 września – dodaje.

Tegoroczny cykl Pucharu odbędzie się w pięciu miastach: Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie i w Trójmieście. Na pierwszą z imprez w Warszawie – bieg na 5 km – zapraszamy już 17 kwietnia.
Więcej szczegółów stornie internetowej biegu www.maratonwarszawski.com

Ruszyły zapisy na maraton sztafet Accreo Ekiden

Z początkiem kwietnia ruszyły także zapisy na maraton sztafet Accreo Ekiden, który odbędzie się 29 maja na Polu Mokotowskim w Warszawie. Ekiden to sześcioosobowa sztafeta, która łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Dwaj zawodnicy muszą przebiec odcinek 10 km każdy, trzej – po 5, a jeden – 7,195 kilometra. Razem – 42,195 metrów. Warszawska sztafeta maratońska cieszy się bardzo dużą popularnością. Ekiden stał się biegiem, w którym co roku uczestniczy ponad 200 zespołów. Do niedawna była to impreza towarzysząca Maratonowi Warszawskiemu, jednak od zeszłego roku Ekiden jest niezależnym biegiem. Zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: www.accreoekiden.pl.

***

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misja jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Accreo Ekiden, Sztafetę 5×5 oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Źródło: PR

Ceny biletów do Biskupina na rok 2023
Biskupin to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce, które...
Jak znaleźć nocleg w Polsce, który będzie strzałem w dziesiątkę?
Planowanie podróży to kompleksowy proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Od wyboru destynacji,...
Co warto zwiedzić na Mazowszu?
Mazowsze – serce Polski, to kraina niezwykłych kontrastów, gdzie nowoczesność spleciona jest z historią,...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Dla amatorów aktywności
Odzież funkcyjna zadomowiła się już w wielu szafach. Przede wszystkim jest oczywiście kojarzona z uprawianiem...