Rumunia krajem partnerskim Targów TT Warsaw

Rumunia została krajem partnerskim 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. To coraz popularniejszy kierunek wyjazdów turystycznych Polaków. Można tam wypocząć zarówno w kurortach nad Morzem Czarnym, wędrować szlakami Karpat, zwiedzać miasta, jak i rozsiane po całym kraju zamki i budowle warowne. Targi TT Warsaw, na których zaprezentuje się Rumunia oraz kilkadziesiąt innych krajów, odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

W tym roku krajem partnerskim Targów TT Warsaw została Rumunia, która z sukcesem walczy o uwagę polskich podróżnych. W 2015 roku Polacy znaleźli się na 9. miejscu w rankingu turystów odwiedzających ten nadal mało odkryty kraj, co stanowi wzrost o ponad 28% w porównaniu do poprzedniego roku. Według przedstawicieli Rumuńskiego Urzędu ds. Turystyki obecność na targach w roli kraju partnerskiego to ważny element strategii pozyskiwania turystów. Ich zdaniem Targi TT Warsaw to kluczowe wydarzenie nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej.


Potencjał Rumunii

Zadanie, jakie stawiają sobie Rumuni w związku z Targami TT Warsaw to przede wszystkim zaprezentowanie zróżnicowanej oferty kontrahentów rumuńskich przedstawicielom polskiej branży turystycznej. Niektóre polskie biura podróży posiadają już w swojej ofercie wycieczki do Rumunii, nadal istnieje jednak duży potencjał do wykorzystania. Wśród wystawców prezentujących się na stoisku narodowym znajdą się m.in. touroperatorzy, przedstawiciele miast, regionów i hotelarze. Ważne jest także przyciągnięcie uwagi indywidualnych klientów, którzy na targach szukają pomysłu na wakacyjne wyjazdy.

Na Targach TT Warsaw pokazane będą różne regiony, nie zabraknie Transylwanii, która w tym roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii regiony w rankingu Lonely Planet. Przedstawiciele urzędu podkreślają, że przez trzy dni na narodowym stoisku poza konkretnymi ofertami będzie dużo muzyki, a Rumunię będzie można poznawać również poprzez degustację win i narodowych potraw.

Od Karpat do Morza Czarnego

Rumunia to bardzo zróżnicowany kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Zwolennicy plażowania odpoczną w kurortach nad Morzem Czarnym, a fanów przyrody i turystyki aktywnej zachwycą wędrówki po karpackich szlakach, piękno delty Dunaju, a także rozległe równiny ze skarbami przyrody i kultury.

Na terytorium Rumunii na uwagę zasługują również liczne zamki, warowne budowle i fortyfikacje. Znajdują się tam zarówno gotyckie zamki, jak np. ten w Hunedoarze, warowne ludowe twierdze rozsiane po wsiach Transylwanii czy obronne grody kościelne w miejscowości Biertan czy Viscri. Warto odwiedzić średniowieczne miasteczka, w których do dziś jest zachowany oryginalny układ zabudowy. Na długiej liście miejsc, które powinny znaleźć się na trasie, nie powinno zabraknąć m.in. takich miast jak Braszow, Sybin czy Sighisoara.

Więcej informacji o targach znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Travel Massive nad Wisłą
Spotkanie międzynarodowej społeczności Travel Massive odbędzie się 28 listopada br., tj. trzeciego dnia...
Konferencje i targi turystyczne
Nadchodzi gorący czas najróżniejszych konferencji i spotkań targowych branży turystycznej w Polsce. Rozwój...
XIX Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR
W dniach 22 - 24 lutego 2012 r. w Łodzi odbędą się XIX Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Honorowy...
Targi Lato 2013 - wielki piknik turystyczny już w kwietniu
Wszystkich, którzy lubią podróżować, aktywnie lub biernie spędzać czas na lądzie i w wodzie, a także...
Z ziemi chińskiej do Polski
Forum polsko-chińskie na targach TT Warsaw