Rowerem po Świnoujściu

Bałtyk to wspaniałe widoki i dodatkowo wiele ciekawych zakątków przeznaczonych dla rowerzystów. Dlatego z roku na rok liczba turystów na rowerach widocznych na nadbałtyckich trasach jest coraz większa. Ci, którzy mają własny sprzęt, mogą zabrać go ze sobą, ale na miejscu można również bez problemu wypożyczyć rowery różnych rodzajów, zarówno trekkingowe, jak i MTB, w tym też rowery dla dzieci.

Świnoujście zaprasza rowerzystów

Bez wątpienia Świnoujście jest jednym z nadmorskich miast, które może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą rowerową – to ponad 100 kilometrów ścieżek rowerowych. Na tych, którzy kochają jazdę na dwóch kółkach, czekają dłuższe i krótsze trasy po mieście i w okolicach, które przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych i posiadających lepszy sprzęt rowerowy, by poradzić sobie na dłuższych i bardziej zróżnicowanych dróżkach.

Pedałuj i zwiedzaj

Podczas wycieczek można nie tylko poprawić swoją kondycję, ale również zobaczyć wiele ważnych zabytków Świnoujścia, na przykład latarnię, port, całą dzielnicę nadmorską, dodatkowo piękną przyrodę wyspy Karsibór i całego Zalewu Szczecińskiego. Dodatkowo po stronie niemieckiej znajduje się wiele doskonale przygotowanych ścieżek rowerowych, więc można wybrać się do sąsiedniego Garz czy Ahlbeck na rowerach i spędzić tam nieco czasu. Doskonałym czasem na wygodne wycieczki rowerowe jest przede wszystkim wiosna oraz jesień, gdy temperatury nie są jeszcze tak wysokie.

Dostępne szlaki rowerowe: 


  • Szlak Rowerowy „Świdny Las”, ma ok. 28 km      

  • Szlak Rowerowy „Dookoła Wyspy Karsibór”         

  • Szlak Rowerowy „Dookoła Zalewu Szczecińskiego”

  • Międzynarodowy Nadmorski Szlak Rowerowy „R-10”

  • Szlak Rowerowy „Feiningera”, ma ok. 50 km

W punktach informacji turystycznej oraz na stronie internetowej miasta Świnoujście można znaleźć praktyczny przewodnik rowerowy z propozycjami tras oraz ich dokładnym opisem.

Gdzie nocować przy wczasach na rowerze?

Ci, którzy chcą zdecydować się na wczasy głównie na rowerze, powinni wybrać też dobre miejsca noclegowe. Gdy zabiera się własne rowery, idealne będą apartamenty – z aktualną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej Baltic Home, który prezentuje wszystkie najciekawsze noclegi w apartamentach w Świnoujściu oraz w okolicach. Apartament to wystarczająca ilość miejsca, żeby zmieścić nawet kilka rowerów oraz bagaż. Na miejscu można też wypożyczyć rowery wraz z potrzebnym sprzętem – kaskami, fotelikami. Są one dostępne zarówno w wypożyczalniach, jak i w niektórych ośrodkach wypoczynkowych.


Apartamenty Świnoujście - wakacje nad morzem
Wybór odpowiedniego noclegu to kluczowy element udanego urlopu, zwłaszcza gdy planujemy wypoczynek nad...
Jak znaleźć ciekawą ofertę turystyczną w internecie ?
Coraz częściej sięgamy do internetu aby znaleźć ciekawe miejsce i hotel na spędzenie wymarzonych wakacji....
Rowerem przez Pogórze
Na jej trasie znajdą Państwo stare cmentarze wojskowe, zapomniane dwory, czy wreszcie tak osobliwe świadectwa...