Rewolucja w dystrybucji hoteli!

HRS i Amadeus nową szansą dla niezależnych hoteli!

Dzięki dostępowi do systemu Amadeus niezależne hotele współpracujące z HRS.pl, które nie były dostępne w Globalnych Systemach Dystrybucji (GDS) zyskują możliwość sprzedaży swojej oferty poprzez  91000 biur podróży na całym świecie!
HRS, wiodący światowy portal hotelowy dla klientów indywidulanych i korporacyjnych, zawarł umowę o współpracy z firmą Amadeus, czołowym partnerem technologicznym i dostawcą usług przetwarzania danych dla branży turystycznej.  Umowa wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Grupą Amadeus i hotele funkcjonujące w ramach HRS uzyskują dostęp do globalnych systemów rezerwacyjnych Amadeus. Przeprowadzenie procesu integracji umożliwi hotelom współpracującym z HRS.pl możliwość sprzedaży swoich ofert za pośrednictwem ponad 91 000 biur podróży i 65 900 punktów sprzedaży biletów lotniczych na całym świecie!
Tylko w roku 2010 system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji turystycznych.

HRS staje się największym dostawcą ofert hotelowych dla Amadeus i uzupełnia portfel hoteli głównie o obiekty niezależne. Dzięki zainicjowanej współpracy HRS otwiera swoim partnerom hotelowym drzwi do sprzedaży za pośrednictwem biur podróży i zapewnia dostęp do Travel Management Companies i dużych klientów korporacyjnych, zarezerwowanych wcześniej prawie wyłącznie dla sektora hoteli sieciowych.

Amadeus obsługuje ponad 5 200 firm na całym świecie, w tym takich globalnych potentatów jak Daimler, Bosch, Nokia Siemens Network i Volvo. Dzięki integracji z HRS biura podróży korzystające z systemu Amadeus mogą zredukować koszty działalności i korzystać z dodatkowej oferty hotelowej.  

„Hotele jeszcze nigdy nie dysponowały tak różnorodnymi możliwościami sprzedaży jak dzisiaj. Dążąc do zapewnienia naszym partnerom hotelowym szerokiej dystrybucji z jednego źródła, HRS realizuje strategię bazującą na wielu kanałach dystrybucji nieustannie inwestuje w nowe rynki i dodatkowe kanały sprzedaży. Podłączenie do systemu Amadeus pozwala nam zaoferować hotelom funkcjonującym w systemie HRS dodatkowy kanał dystrybucji. W tym przypadku podłączenie do globalnego systemu dystrybucji za pośrednictwem zintegrowanego, kompleksowego rozwiązania HRS jest o 10 procent bardziej efektywne kosztowo niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Dla hotelarzy korzystanie z tego systemu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami oprócz zwykłej prowizji dla HRS. Dzięki partnerstwu z Amadeus zapewniamy naszym partnerom hotelowym dostęp do szerszej bazy klientów i zwiększamy liczbę dokonywanych u nich rezerwacji” mówi Prezes Zarządu HRS Tobias Ragge, podkreślając korzyści płynące dla hoteli ze współpracy z systemem Amadeus.

„HRS to czołowy, światowy portal hotelowy dla klientów korporacyjnych, co czyni go idealnym partnerem, który uzupełnia aktualną ofertę usług hotelowych Amadeus dla rezerwujących. Dzięki niezwykle szerokiej gamie hoteli HRS wspaniale uzupełnia portfel obiektów systemu Amadeus, oferując naszym klientom łatwy dostęp do ponad 50 000 hoteli, które do tej pory były sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem HRS” mówi Francisco Pérez-Lozao, Wiceprezes ds. Rozwoju Działalności Amadeus.

HRS umożliwia hotelom, oprócz dodatkowej bazy potencjalnych klientów, możliwości zarządzanie sprzedażą za pomocą jednej platformy. Dane należy wprowadzić tylko raz za pośrednictwem specjalnej strony do zarządzania sprzedażą w HRS.

Firma Amadeus rozpoczęła już proces integracji bazy danych HRS ze swoim systemem dystrybucji, dzięki czemu dokonywanie rezerwacji będzie równie łatwe i efektywne jak w przypadku ofert zawartych w systemie GDS. W drugim kwartale 2012 r. firmy i biura podróży uzyskają dostęp do tych ofert zarówno za pośrednictwem Amadeus e-Travel Management, internetowego narzędzia do samodzielnych rezerwacji, z którego korzysta 5 200 firm na całym świecie, jak i przez Amadeus Selling Platform, rozwiązania dla punktów sprzedaży wykorzystywanego przez biura podróży Amadeus przy tradycyjnej obsłudze.  

Portal hotelowy HRS
HRS jest operatorem ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych dla turystów indywidualnych i osób podróżujących służbowo, opartego na bazie danych obejmującej ponad 250 000 hoteli wszystkich kategorii w 180 krajach – średnio portal odnotowuje 10 mln odwiedzin miesięcznie. Dzięki dziesiątkom tysięcy hoteli oraz setkom sieci hotelowych znajdującym się w ofercie, system HRS zapewnia największy wybór hoteli na świecie. Bezpłatny system rezerwacyjny umożliwia dokonanie rezerwacji przez Internet po niskiej cenie, z gwarancją najlepszej ceny. HRS Exclusive Prices gwarantuje także ceny co najmniej 10 procent niższe niż w konkurencyjnych systemach. Wybór hotelu ułatwiają szczegółowe opisy hoteli, materiały filmowe i ok. 3 mln ocen hoteli zamieszczanych przez gości hotelowych. Portal HRS obsługuje miliony klientów indywidualnych. Ponad 30 000 firm regularnie dokonuje za pośrednictwem HRS rezerwacji miejsc hotelowych na potrzeby podróży służbowych, konferencji i wyjazdów grupowych i korzysta ze specjalnych stawek korporacyjnych HRS, umożliwiających obniżki cen nawet do 30 procent. Firma jest także liderem innowacyjnych rozwiązań i wysoko stawia poprzeczkę dla branży w dziedzinie rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem urządzeń przenośnych. HRS opracowuje aplikacje na wszystkie standardowe smartfony i tablety, dając klientom możliwość zarezerwowania pokoju w wybranym hotelu nawet w czasie podróży. Spółka HRS została założona w 1972 r., jej siedziba mieści się w Kolonii, a oddziały HRS znajdują się w Szanghaju, Londynie, Paryżu, Warszawie, Rzymie, Stambule i Moskwie. Jest też wyłącznym właścicielem portalu poświęconego Alpom, z siedzibą w Innsbrucku:  www.tiscover.com oraz udziałowcem większościowym spółki hotel.de AG z siedzibą w Norymberdze.

Więcej informacji na stronie: www.HRS.com
HRS na Facebooku: www.facebook.com/HRS

Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca usług przetwarzania danych i zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży turystycznej.

Do klientów korzystających z systemu Amadeus należą dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi i promowi, itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży i internetowe strony poświęcone podróżom) oraz nabywcy tych usług (firmy i turyści indywidualni).

Amadeus prowadzi działalność w oparciu o model biznesowy bazujący na transakcjach. W 2010 roku system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji.

Amadeus posiada placówki w Madrycie (siedziba główna spółki), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych)   oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju.  Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoim zasięgiem 195 krajów.  

Spółka Amadeus jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. Za rok zakończony 31 grudnia 2010 spółka odnotowała przychody w wysokości 2,683 mln Euro i EBITDA na poziomie 1,015 mln Euro.  Grupa Amadeus zatrudnia około 10 000 osób na całym świecie, zaś w biurach centralnych pracują przedstawiciele 123 narodowości.

Więcej informacji na temat Amadeus znajduje się na stronie www.amadeus.com.

Zapraszamy do centrum Relacji Inwestorskich Amadeus pod adresem www.investors.amadeus.com.

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Idealny samochód dla Twojego hotelu? Postaw na Mercedes-Benz!
Świat luksusowego doświadczenia w podróżowaniu stale ewoluuje, a branża hotelarska wciąż stawia sobie...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...