Ratingi biur podróży – konferencja podczas Targów Lato

Pierwszy raz na Targach Turystyki i Wypoczynku Lato odbędzie się w tym roku konferencja pt. „Kondycja biur podróży i rynek turystyki wyjazdowej w przeddzień sezonu turystycznego”. Podczas spotkania, które zaplanowane jest na 22 kwietnia, branżowi goście poznają najnowsze ratingi biur podróży. Organizatorami wydarzenia są: dziennik „Rzeczpospolita”, serwis branżowy Turystyka.rp.pl, Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelData oraz organizator targów, firma MT Targi Polska.

Ratingi w sektorze turystyki zaczęły powstawać w 2012 roku, po upadku wielu biur podróży. Specjaliści postanowili odtąd regularnie sprawdzać dane ekonomiczne organizatorów wycieczek. Gromadzone informacje są dostępne zarówno dla branży, jak i indywidualnych klientów, którzy przed dokonaniem decyzji o rezerwacji wakacji chcą mieć pewność, że firma jest wiarygodna, ma stabilną sytuację finansową a wyjazd z nią jest bezpieczny. Przy konkurencyjnych ofertach touroperatorów istotna jest informacja o pozycji danego podmiotu na rynku turystycznym.

Dyskusja w branżowym gronie

Organizatorzy zaplanowali także dyskusję z udziałem branżowych ekspertów oraz szefów największych biur podróży. Udział w spotkaniu potwierdzili m.in. Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Joanna Jędrzejewska-Debortoli, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Obecni będą przedstawiciele Polskiej Izby Turystyki, Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, Itaki, Rainbow, Grecos Holiday, Neckermanna, Net Holiday, Prima Holiday, Best Reisen, Logos Tour, Almatur Polska, Logos Travel. Travelplanet.pl, Wakacje.pl, Fly.pl, My Travel, Traveligo. Z zaproszenia skorzystają także reprezentanci największych firm ubezpieczeniowych, czarterowych linii lotniczych, narodowych ośrodków promocji turystycznej, agenci turystyczni i eksperci rynku turystycznego w Polsce.

Informacje praktyczne

Konferencja odbędzie się 22 kwietnia w godzinach 14.00-17.00 w sali konferencyjnej A na I piętrze Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie. 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato potrwają do 24 kwietnia br.

Patronat Honorowy

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2016 sprawują: Witold Bańka, minister sportu i turystyki; Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta stołecznego Warszawy; Wojciech Fedyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Tradycyjne i ekologiczne smaki

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. To okazja do skosztowania i zakupienia regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, jak również znalezienia odpowiedniego miejsca na wypoczynek z dala od miasta.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl

 

Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....