Raport Traveligo.pl: Analiza turystycznych wyborów internautów w sezonie letnim 2012

Letni szczyt sezonu urlopowego 2012 już za nami. W kategorii najczęściej wybieranych destynacji przez turystów rezerwujących za pośrednictwem portalu TraveliGo.pl w wakacje 2012 zwyciężyła Grecja, tuż za nią uplasował się Egipt. Trzecie miejsce zajęła Turcja, a poza medalową trójką znalazły się Tunezja i Hiszpania.

Tak jak w ubiegłym roku, także i teraz najczęściej wyjeżdżaliśmy w parach, jednak budżet przeznaczony na wyjazd nieco wzrósł. “Rok temu najbardziej popularną wakacyjną pulą była kwota między 2 a 4 tysiące złotych, natomiast w tym roku byliśmy skłonni wydać więcej – ponad 34 procent klientów przeznaczyło na swój urlop miedzy 4 a 6 tysięcy złotych” – mówi dr Bartosz Roch Nowik, prezes zarządu TraveliGo.pl

Najpopularniejszym krajem egzotycznym okazała się Kenia, Indie i Kuba natomiast rok temu liderem egzotyki była Tajlandia. Zapraszam do zapoznania się z analizą turystycznych wyborów w urlopowym sezonie 2012 roku.

Z KIM WYJEŻDŻAMY NA URLOP?

Ponad 66 procent zainteresowanych zdecydowało się zabrać drugą osobę na wypoczynek. Opcję 2+1 wybrało ponad 17 procent naszych klientów, natomiast na wakacje rodzinne 2+2 zdecydowało się 9,29 procent. Kolejne miejsca składu osobowego rezerwacji wyglądają następująco: na wyjazd w pojedynkę zdecydowało się 3,94 procent turystów, natomiast w grupach od 5 osób wyjechało 3 procent turystów.

ILE PRZEZNACZAMY NA WYJAZD?

Średnia cena wyjazdu naszych turystów za granicę wyniosła w tym roku 5465zł. To wzrost o 538zł w stosunku do roku poprzedniego. Powyżej 5465zł zapłaciło 36 procent klientów. Znacząco wzrosła również liczba osób skłonna kupić wycieczki o wartości rezerwacji powyżej 10000zł z 4,89 procent do 7,27 procent.

PIĘCIU NAJCHĘTNIEJ WYBIERANYCH ORGANIZATORÓW

Skład najchętniej wybieranych przez klientów biur nie uległ zmianie w stosunku do zeszłego roku, zostawiając daleko w tyle ponad czterdziestu pozostałych organizatorów. Wśród najchętniej wybieranych touroperatorów Itaka utrzymała pozycję lidera z zeszłego roku organizując wyjazd dla ponad 1/4 klientów TraveliGo.pl. Na drugim miejscu uplasował się Wezyr awansując aż z czwartej pozycji. Portal TraveliGo.pl ma w swojej ofercie wyjazdy organizowane przez ponad 40 touroperatorów – stąd tak duży procent udziału w zestawieniu grupy innych organizatorów.

PIĘĆ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANYCH KIERUNKÓW

W tym roku nasi klienci najchętniej odwiedzali Grecję – z przewagą wypoczynku na greckich wyspach: Rodos, Kreta, Kos i Zakhyntos. Kolejnym najczęściej wybieranym krajem był Egipt. W zestawieniu pojawiła się też Bułgaria, która zastąpiła Tunezję znajdującą się na 4. miejscu w zeszłym roku.

NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE KIERUNKI EGZOTYCZNE

Na kierunki egzotyczne klienci znacznie częściej decydują się zimą. Latem liderem destynacji w tym roku została Kenia – to prawie połowa sprzedanych egzotycznych wycieczek w okresie wakacyjnym. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się Indie i Kuba. W zeszłym roku numerem jeden była Tajlandia. Klienci chętnie wybierali ten kierunek mimo, że okres letni nie jest sezonem turystycznym w Azji.

TraveliGo.pl to portal należący do spółki Grupa Traveligo – wiodącej na rynku usług turystycznych w Polsce. Jesteśmy laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Mazowiecka Firma Roku, należymy do National Geographic Society oraz jesteśmy wiodącym partnerem najlepszych biur podróży w Polsce. Wieloletnie doświadczenie spółki pozwoliło nam osiągnąć czołową pozycję sprzedaży wycieczek zagranicznych. http://www.traveligo.pl/x.php/1,2071/Nagrody.html

Jak odkryć Francję w Warszawie?
Każdy, kto spacerował paryskimi bulwarami lub próbował tradycyjnych specjałów potwierdzi, że klimat jaki...
Czasnadmorze.pl - obowiązkowy przystanek przed wakacjami
Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie najlepiej wybrać się na wczasy, jak zaplanować podróż, sprawdzić...
Wypoczynek w hotelu z pupilem
Wielu z nas staje przed trudnym zadaniem, gdzie pozostawić swoje zwierzę na czas wyjazdu. Niektórzy pozostawiają...
Noclegi nad morzem...
Bardzo wiele osób staje przed wielkim dylematem związanym z wyborem miejsca na letni oraz zimowy wypoczynek....
Wybór domeny to klucz do sukcesu Strony WWW
Adres WWW jest wizytówką firmy w Internecie. Decyduje on o ilości wyświetleń witryny danej firmy. Z tego...