Randy Brecker już w tym tygodniu

Legendarny amerykański trębacz jazzowy Randy Brecker wystąpi w Kaliszu. Artysta zagra koncert z okazji 1850-lecia istnienia miasta, w ramach Międzynarodowego Festiwalu “Bursztynowy Szlak”.
Randy Brecker już w tym tygodniu
Światowej sławy muzyk, na którego koncerty bilety rozchodzą się w rekordowym tempie zagra w Kaliszu już 19 czerwca. Będzie to niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju koncert. Randy Brecker wystąpi z trio Włodka Pawlika i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. To właśnie dyrektor kaliskiej Filharmonii namówił Pawlika, by specjalnie dla Kalisza napisał suitę “Bursztynowy Szlak”, która będzie nawiązywać do historii miasta i całego przebiegu szlaku, od Italii po Morze Bałtyckie. Ten niezwykły koncert, podczas którego usłyszymy prapremierę światową nowego utworu Włodka Pawlika, wpisuje się w obchody, trwającego cały rok Jubileuszu „Kalisia 18,5”. – To będzie wydarzenie w Kaliszu bez precedensu.Randy Brecker jest muzykiem wyjątkowym. Jako trębacz, swoim ciepłym, subtelnym tonem nadal wywiera wpływ i ciągle inspiruje młodych muzyków. To jeden z największych Gigantów współczesnego jazzu. Swoja trąbką o nienagannej technice, przez ponad cztery dekady kształtował oblicze współczesnego jazzu. To właśnie Randy Brecker był na początku lat 70. współtwórcą nowego stylu fusion, odgrywając jednocześnie wybitną rolę w jazzie akustycznym. Na tej płaszczyźnie doszło do spotkania z pianistą Włodkiem Pawlikiem. Wieloletnia muzyczna przyjaźń, podobna wrażliwość i ich wzajemne oddziaływanie, dają gwarancję powodzenia kaliskiego projektu AMBER ROAD PROJECT – podkreśla Jan Cegiełka, znawca jazzu, twórca autorkiej audycji radiowej „JAZZ NOCĄ”.
65-letni dziś Randy Brecker nagrywał z takimi artystami jak Billy Cobhan, Bruce Springesteen, Charles Mingus, Blood, Sweet and Tears, Horacy Silver, Frank Zappa, Chris Parker i wielu innymi. Akompaniował takim gwiazdom rocka i popu jak Janis Joplin, Stevie Wonder i James Brown.

Niezwykły koncert w sobotę, 19 czerwca 2010 roku w Sali Koncertowej im. Profesora Jerzego Rubińskiego WPA UAM przy ul. Nowy Świat w Kaliszu. Bilety jeszcze możliwe do nabycia.

 Źródło: PR

Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....