Radiowy Magazyn Wypoczynkowy na antenach Polskiego Radia

„Radiowy Magazyn Wypoczynkowy” to akcja Polskiego Radia, w ramach której na antenach Programów 1 i 3 Polskiego Radia, w każdym tygodniu prezentowany jest inny region Polski. Akcja potrwa do 21 maja.  

We wtorki, czwartki i soboty Program 1 Polskiego Radia w audycji „Cztery Pory Roku” (w godz. 9.00 – 12.00) przedstawia ciekawe miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu w różnych zakątkach Polski, m.in. w Bieszczadach, Białowieży, Borach Tucholskich, na Mazurach, Półwyspie Helskim, Pojezierzu Drawskim. Prezentuje kulturową różnorodność, ciekawostki związane z tradycją i historią danego regionu, a także piękno przyrody odwiedzanych miejsc.

Ponadto radiowa Jedynka przygotowała dla swoich Słuchaczy mnóstwo atrakcji, m.in. codzienne konkursy SMS związane z odwiedzanymi miejscami.  

Program 3 Polskiego Radia w każdy kwietniowy czwartek o godz. 7.40, 10.15, 15.20, 16.20 i 17.10 nadaje relacje z różnych ciekawych regionów Polski. Reporterzy przybliżają Słuchaczom atrakcje turystyczne regionu, lokalne zwyczaje, wydarzenia kulturalne i sportowe, wizyty w ośrodkach wypoczynkowych i gospodarstwach agroturystycznych, a także prezentują ciekawostki związane z historią i tradycjami danego regionu.

Prócz tego ruszył konkurs „Radiowego Magazynu Wypoczynkowego”. Słuchacze przysyłają SMS-y pod numer 7203 (koszt 2 zł + VAT) z opisami wyjątkowych miejsc, które ich zdaniem powinny zostać odwiedzone przez radiową Trójkę. Najciekawsze wiadomości tekstowe są zamieszczane na stronie internetowej www.polskieradio.pl/wypoczynek. Słuchacze-internauci głosują na najciekawsze miejsce wypoczynku w Polsce. Z tego miejsca, które uzyska największe poparcie internautów 3 maja radiowa Trójka nada specjalną audycję.

Więcej informacji na stronie internetowej www.polskieradio.pl/wypoczynek, gdzie zamieszczane są aktualne relacje z podróży, zdjęcia, a także nagrania.

Sponsorem akcji „Radiowy Magazyn Wypoczynkowy” jest Żubr.

Źródło: PR

 

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...