Radiowy Magazyn Wypoczynkowy na antenach Polskiego Radia

„Radiowy Magazyn Wypoczynkowy” to akcja Polskiego Radia, w ramach której na antenach Programów 1 i 3 Polskiego Radia, w każdym tygodniu prezentowany jest inny region Polski. Akcja potrwa do 21 maja.  

We wtorki, czwartki i soboty Program 1 Polskiego Radia w audycji „Cztery Pory Roku” (w godz. 9.00 – 12.00) przedstawia ciekawe miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu w różnych zakątkach Polski, m.in. w Bieszczadach, Białowieży, Borach Tucholskich, na Mazurach, Półwyspie Helskim, Pojezierzu Drawskim. Prezentuje kulturową różnorodność, ciekawostki związane z tradycją i historią danego regionu, a także piękno przyrody odwiedzanych miejsc.

Ponadto radiowa Jedynka przygotowała dla swoich Słuchaczy mnóstwo atrakcji, m.in. codzienne konkursy SMS związane z odwiedzanymi miejscami.  

Program 3 Polskiego Radia w każdy kwietniowy czwartek o godz. 7.40, 10.15, 15.20, 16.20 i 17.10 nadaje relacje z różnych ciekawych regionów Polski. Reporterzy przybliżają Słuchaczom atrakcje turystyczne regionu, lokalne zwyczaje, wydarzenia kulturalne i sportowe, wizyty w ośrodkach wypoczynkowych i gospodarstwach agroturystycznych, a także prezentują ciekawostki związane z historią i tradycjami danego regionu.

Prócz tego ruszył konkurs „Radiowego Magazynu Wypoczynkowego”. Słuchacze przysyłają SMS-y pod numer 7203 (koszt 2 zł + VAT) z opisami wyjątkowych miejsc, które ich zdaniem powinny zostać odwiedzone przez radiową Trójkę. Najciekawsze wiadomości tekstowe są zamieszczane na stronie internetowej www.polskieradio.pl/wypoczynek. Słuchacze-internauci głosują na najciekawsze miejsce wypoczynku w Polsce. Z tego miejsca, które uzyska największe poparcie internautów 3 maja radiowa Trójka nada specjalną audycję.

Więcej informacji na stronie internetowej www.polskieradio.pl/wypoczynek, gdzie zamieszczane są aktualne relacje z podróży, zdjęcia, a także nagrania.

Sponsorem akcji „Radiowy Magazyn Wypoczynkowy” jest Żubr.

Źródło: PR

 

Jak promować turystykę w Polsce?
Wzrost liczby obiektów w Polsce powoduje, że znacznie trudniej dotrzeć do turystów i sprawić, żeby wybrali...
Wakacyjna Ustka
Położona 19 km na północny zachód od Słupska Ustka to typowy nadmorski kurort. Poza uzdrowiskami działa...
Latarnie morskie Chorwacji
Władze Chorwacji starają się zminimalizować koszty utrzymania państwowych obiektów turystycznych poprzez...
Marka lokalna dźwignią turystyki
Konferencja "Marketing miejsc - Trendy 2013" odbędzie się 15 maja 2013 roku w Instytucie Dziennikarstwa...
Dzień Bałtyku
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a od...
Północne regiony Norwegii
Finnmark i Troms - arktyczne okręgi Nordkalotte, czyli tej części lądu, która znajduje się na północ...