Program III Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego

W dniach 7-10 sierpnia 2014r. Kołobrzeg zamieni się ponownie w polską stolicę filmów sensacyjnych. Idea programu III Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego, organizowanego pod hasłem “Sensacyjne Lato Filmów”, skupiać się będzie wokół najlepszych i najnowszych sensacyjnych produkcji z całego świata. Seansom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, recital Anny Dereszowskiej, Nocny Maraton Filmowy na kołobrzeskiej Plaży Centralnej i wiele emocjonujących atrakcji.

Sensacyjne absolutne premiery

III Kołobrzeski Festiwal Filmowy obfitować będzie w najlepsze i najnowsze sensacyjne produkcje z Polski, Europy i ze świata. W programie znajdą się takie filmy jak „Konfident” w reżyserii Juraja Nvoty – polsko-czesko-słowacka koprodukcja z Maciejem Stuhrem, „Anioł śmierci”, 2013, reż. Lucia Puenzo, „Borgman”, 2013,  reż. Alex van Warmerdam, „Duże złe wilki”, 2013, reż. Aharon Keshales i Navot Papushado, „Obywatel roku”, 2014,  reż. Hans Petter Moland oraz premierowo „Gang Rosenthala”, 2013, reż. Nae Caranfil. Podczas Festiwalu odbędzie się specjalny pokaz filmu Agnieszki Holland „Gorejący krzew”, 2013. Ponadto zobaczymy polskie produkcje, m.in. „Jack Strong”, 2014, w reż. Władysława Pasikowskego, „Kamienie na szaniec”, 2014, w reż. Roberta Glińskiego, „Zabić bobra”, 2012, w reż. Jana Jakuba Kolskiego i „Ostatnie piętro”, 2013, w reż. Tadeusza Króla. Dzięki kontynuacji współpracy z telewizją AXN, na Festiwalu zaprezentowany zostanie także w całości pierwszy sezon serialu „Crossing Lines” w reżyserii Daniela Percivala  i Erica Valette’a – oryginalnej produkcji Sony Pictures Televison (SPT) Networks, z Donaldem Sutherlandem i Williamem Fichtnerem w rolach głównych.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się również wydarzenie specjalne, czyli prezentacja – nagrodzonych Oskarami – krótkich filmów fabularnych, wyprodukowanych przez firmę M&M Productions z Danii. Co więcej, na Kołobrzeskim Festiwalu zagości z projekcją specjalną Kino Konesera, czyli projekt cyklicznych pokazów filmowych sieci kin Helios. Tomasz Raczek w ramach Kina Konesera w Kołobrzegu zaprosi widzów na duńską produkcję pt. „Polowanie” w reżyserii Thomasa Vinterberga, nominowaną do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, ze znakomitą rolą Madsa Mikkelsena.

Na Festiwalu nie zabraknie również stałego punku programu – Nocnego Maratonu Filmowego na kołobrzeskiej Plaży Centralnej, organizowanego wspólnie z gospodarzem Festiwalu, Tomaszem Raczkiem. W tym roku, na Nocnym Maratonie Filmowym pokazane zostaną  filmy, które okazały się sensacjami Festiwalu Filmowego w Wiedniu Let’s CEE, prowokując tamtejszych widzów do gwałtownych reakcji, dreszczy i łez.

Morze wydarzeń

Nocny Maraton Filmowy to niejedyny stały punkt programu. Wśród tradycyjnych już wydarzeń Festiwalu nie może zabraknąć kołobrzeskich nagród. Nagrodę  Aktorską „Ikona Polskiego Kina”, przyznawaną za całokształt wybitnej pracy, odbierze podczas Uroczystej Gali Festiwalu Jan Nowicki. Widzowie będą mogli zobaczyć przy tej okazji filmy z jego udziałem, m.in. „Fundację” w reż. F. Bajona i odrestaurowaną wersję „Wielkiego Szu” w reż. S. Chęcińskiego. Na Festiwalu pojawi się także akcent muzyczny – recital Anny Dereszowskiej, na którym usłyszymy m.in. piosenki z przedwojennych filmów “Miłość ci wszystko wybaczy”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, “Już nie zapomnisz mnie”. Na tegoroczną edycję Festiwalu zaproszeni zostali także m.in. Agnieszka Holland, Jan Jakub Kolski, Tadeusz Król, Artur Żmijewski,  Janusz Chabior, Alessandro Leone oraz laureaci Oskara – producenci z Danii – Tivi i Kim Magnusson. Mecenasem Festiwalu został ponownie Marine Hotel*****, należący do holdingu Zdrojowa Invest. Luksusowy Marine Hotel***** gościć będzie znakomitych twórców i aktorów, a także uczestników Festiwalu podczas organizowanych w eleganckich wnętrzach hotelu spotkań z widzami.

Odbywający się już po raz trzeci, Kołobrzeski Festiwal Filmowy to wydarzenie kulturalne, którego program skupia się wokół najlepszych i najnowszych filmów akcji z całego świata, a także równie emocjonujących wydarzeń i ciekawych spotkań widzów z osobami, które współtworzą sensacyjne kino.

Kołobrzeski Festiwal Filmowy – Ważne informacje:

•          Termin: 7-10 sierpnia 2014

•          Obiekty festiwalowe: Scena Letnia i Sala  Widowiskowa w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu; Plaża Centralna w Kołobrzegu, Marine Hotel*****

•          Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest bezpłatny

•          Program: Szczegółowy program Festiwalu dostępny będzie na stronie www.sensacyjnelato.pl

•          Gospodarz Festiwalu: miasto Kołobrzeg

•          Partnerzy Festiwalu: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Marine Hotel***** ,

             Helios/ Kino Konesera, AXN

•          Producent Festiwalu: V-Film Sp. z o.o.

 

PR

Atrakcje Kołobrzegu - co koniecznie zobaczyć?
Kołobrzeg i oraz jego okolice to bez wątpienia ścisła czołówka najpiękniejszych miejsc w Polsce - i najbardziej...
Królewski wypoczynek
Wśród ciągle poszerzającej się oferty noclegowej coraz częściej pojawiają się propozycje niezwykłe i...
Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Zapomniana perła województwa zachodniopomorskiego
Płoty - miasto położone w województwie zachodniopomorskim, przecina je droga krajowa i drogi wojewódzkie...
Imprezy nad morzem
Najlepszy czas dla imprezowiczów już niedługo się rozpocznie, bo wraz z początkiem wakacji wystartuje...
Noclegi w Kołobrzegu
Kołobrzeg jest przykładem miasta, w którym do dyspozycji turystów są najróżniejsze typu noclegów i ośrodków...