Prognoza pogody na tydzień 7.06 – 13.06.2010

Przed nami gorący i burzowy tydzień.

W poniedziałkowy poranek słonecznie będzie jeszcze we wschodniej i centralnej części kraju,  na zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane ze słabymi  opadami deszczu. Będzie gorąco temperatura maksymalna  do 27 stopni na wschodzie, w centrum i na południu,  do 23 stopni na zachodzie i północy.

Od wtorku znacznie więcej zachmurzenia już w całym kraju, nadal jednak utrzymywać się będzie wysoka temperatura powietrza, a z nią przelotne opady deszczu z towarzyszącymi burzami. Na południu kraju oraz na zachodzie nawet do 30 stopni C. Tu także największe prawdopodobieństwo występowania nagłych i silnych opadów deszczu.

Od środy sytuacja na południu kraju powoli zacznie się normalizować, opady deszczu będą nikłe, a temperatura podskoczy nawet do 33 stopni C. Tak też będzie w pozostałych regionach Polski, od 30 do 33 stopni C.

Od piątku należy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego na zachodzie, północy i w centrum kraju, będzie bardzo duszno i gorąco. Synoptycy przewidują, iż na Rzeszowszczyźnie nawet do 35 stopni C. W pozostałych regionach między 30 a 33.

Fala upałów czeka nas także w weekend. Mimo, iż niebo będzie zachmurzone, to niewielkie opady deszczu wystąpią tylko na południu kraju. Nadal możliwe gwałtowne burze! Temperatura maksymalna na południu kraju do 35 stopni C, na północy do 25, natomiast pozostałe dzielnice kraju między 26 a 30.

M-S-M    

Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Prognoza pogody 20.10 – 24.10.2008
W poniedziałek i we wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie kolejny wyż znad południowej Europy. Poranki...
Prognoza pogody - lato będzie koszmarne - pogoda na lato 2008
Pogoda w wakacje będzie koszmarna - informuje "Super Express". Dziennik zapowiada upały i burze na przemian...