Prognoza pogody na tydzień 3.11-7.11.2008

W poniedziałek i wtorek przewidywana poprawa pogody spowodowana rozbudową wyżu znad Białorusi. W całym kraju spore rozpogodzenia, jedynie na Pomorzu mogą w ciągu dnia występować sporadyczne opady. Wiatr w środę z kierunków północno-zachodnich, w czwartek zmieniający kierunek na wschodni. W ciągu dnia dość ciepło, bo aż do 14-16 stopni w centrum i na południu. Najzimniej w nocy z poniedziałku na wtorek na Pomorzu, gdyż temperatura spadnie tam do 5-4 stopni. Lokalne mgły utrudniające ruch samochodowy szczególnie w centrum kraju. Zalecana ostrożność!

Środa i czwartek przyniosą zdecydowanie więcej chmur i opadów, za co będzie odpowiadał układ niżowy przesuwający się w naszym kierunku znad Włoch. Zachmurzenie i opady będą się utrzymywały prawie przez całą środę i czwartek. Większych rozpogodzeń należy spodziewać się dopiero w czwartek na Pomorzu. Środa będzie zdecydowanie cieplejsza, z maksymalnymi temperaturami od 10-12 stopni na Pomorzu do 16-18 stopni w centrum i na południu. W czwartek należy spodziewać się ochłodzenia, temperatury tego dnia nie przekroczą 10-12 stopni. W środę wiatr z kierunków południowo-wschodnich i południowych – umiarkowany. W czwartek wiatr będzie zmieniał kierunek na północno- wschodni, prędkość jego także znacząco wzrośnie, a na Pomorzu możliwe będą dość silne porywy.

W piątek w ciągu dnia rozpogodzenia na północy i w centrum, na południu i w górach zachmurzenie duże z możliwymi opadami. Wiatr nadal z kierunków północno-wschodnich i wschodnich, dość silny. Chłodniej, przeważnie 10-13 stopni, na południu do16 stopni.

Źródło: meteogroup

Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Prognoza pogody 20.10 – 24.10.2008
W poniedziałek i we wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie kolejny wyż znad południowej Europy. Poranki...
Prognoza pogody - lato będzie koszmarne - pogoda na lato 2008
Pogoda w wakacje będzie koszmarna - informuje "Super Express". Dziennik zapowiada upały i burze na przemian...