Już od poniedziałku bardzo chłodne poranki. Ustępuje wyż, a od północy nasuwa się zatoka niżowa, rozległego niżu znad północnej Skandynawii z frontem chłodnym, co zapowiada nieuchronną zmianę pogody i spadek temperatury.
Poniedziałek początkowo z zachmurzeniem na Wybrzeżu i opadami deszczu, jednak w ciągu dnia strefa frontowa przemieszczać się będzie w głąb kraju i pod koniec dnia w całej Polsce północnej wystąpią opady deszczu. Na pozostałym obszarze nastąpi wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, a najwięcej słońca do końca dnia będzie w dzielnicach południowych i południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna od 15-17 stopni C na północy, do 20 w centrum i 21-23 stopni C na południu i południowym-wschodzie.
Od wtorku strefa zachmurzenia przeniesie się w głąb kraju, od zachodnio-pomorskiego, poprzez całą część zachodnią, centralną i południową zachmurzenie duże z możliwymi opadami deszczu. Tylko na obszarze warmińsko-mazurskiego pogodnie i nadal słonecznie. Najwyższa temperatura na południu kraju do 19-20 stopni C. W pozostałych regionach między 15 a 17.
W środę rozpogodzenie na południu i w centrum kraju, a największe zachmurzenie z opadami deszczu na północy. Temperatura stabilna od 16 stopni w centrum, na wschodzie i północy kraju do blisko 20 stopni C na zachodzie. Na południu mimo słońca temperatura w granicach 15-17 stopni C.
Od czwartku załamanie pogody w całym kraju. Zachmurzenie duże z opadami deszczu w całym pasie północnym. Najwyższa temperatura na Rzeszowszczyźnie do 20 stopni C, na pozostałym obszarze kraju do 16 stopni C.
Piątek pochmurny, deszczowy i chłodny. Temperatura obniży się do 11-14 stopni C w ciągu dnia na terenie całego kraju, a nocą spadnie poniżej 6 stopni C.
M-S-M
Sprawdź pogodę w górach- pogoda jesienią w górach