Prognoza pogody na tydzień 13.09-19.09.2008

Nadchodzący tydzień to już pogoda raczej jesienna z niższymi temperaturami  i okresowymi opadami deszczu na południu oraz na wschodzie kraju.

Na pogodę w naszym kraju w najbliższym tygodniu wpływał będzie rozległy wyż, który ulokował się nad Półwyspem Skandynawskim oraz niże nad Europą południową.

Rozbudowa rozległego wyżu nad Skandynawią umożliwiła napływ chłodnych mas powietrza arktycznego z północy do naszego kraju. Niestety Polska znajdowała się będzie na skraju układu wyżowego, więc pomimo wysokiego ciśnienia, nad naszym krajem nadal będzie sporo chmur, a miejscami, zwłaszcza we wschodniej części kraju będą pojawiały się opady deszczu. 

W poniedziałek i wtorek deszczowo będzie na południu Polski, od Dolnego Śląska po Podkarpacie. Opady które będą występowały  związane będą z niżem przemieszczającym się  z rejonu Włoch nad Morze Czarne.

Środa i czwartek powinny pozwolić nam na moment zapomnieć o opadach, w czwartek jest nawet szansa na większe przejaśnienia.

W piątek znów mieszkańcy południowej części kraju będą raczej narzekać na pogodę, gdyż dzień w tym rejonie zapowiada się deszczowo.

Najbliższy tydzień będzie znacznie chłodniejszy od dotychczasowych. Temperatury maksymalne będą wynosiły od 10-12 stopni na Mazurach, Suwalszczyźnie do 14-15 w centrum i na zachodzie kraju.  Nieznacznie cieplej może być w czwartek, miejscami na zachodzie temperatura dojdzie do 17-18 stopni.

Niższe temperatury będą zwłaszcza odczuwalne z rana. O tej porze będą wynosiły przeważnie 4-7 stopni i takie temperatury  muszą uwzględnić zwłaszcza osoby dojeżdżające komunikacją publiczną, które muszą nieraz poczekać kilka, kilkanaście minut na przystanku.

www.meteogroup.pl

Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
www.Pogoda-Dlugoterminowa.info.pl już online!
Ten nowy projekt dostarcza dokładne dane pogodowe na dziś, ale również na 10 najbliższych dni dla największych...
www.Pogoda-Dlugoterminowa.info.pl już online!
Ten nowy projekt dostarcza dokładne dane pogodowe na dziś, ale również na 10 najbliższych dni dla największych...
Noclegi nad morzem...
Bardzo wiele osób staje przed wielkim dylematem związanym z wyborem miejsca na letni oraz zimowy wypoczynek....
Prognoza pogody 20.10 – 24.10.2008
W poniedziałek i we wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie kolejny wyż znad południowej Europy. Poranki...
Prognoza pogody - lato będzie koszmarne - pogoda na lato 2008
Pogoda w wakacje będzie koszmarna - informuje "Super Express". Dziennik zapowiada upały i burze na przemian...