Prognoza pogody na tydzień 13.09-19.09.2008

Nadchodzący tydzień to już pogoda raczej jesienna z niższymi temperaturami  i okresowymi opadami deszczu na południu oraz na wschodzie kraju.

Na pogodę w naszym kraju w najbliższym tygodniu wpływał będzie rozległy wyż, który ulokował się nad Półwyspem Skandynawskim oraz niże nad Europą południową.

Rozbudowa rozległego wyżu nad Skandynawią umożliwiła napływ chłodnych mas powietrza arktycznego z północy do naszego kraju. Niestety Polska znajdowała się będzie na skraju układu wyżowego, więc pomimo wysokiego ciśnienia, nad naszym krajem nadal będzie sporo chmur, a miejscami, zwłaszcza we wschodniej części kraju będą pojawiały się opady deszczu. 

W poniedziałek i wtorek deszczowo będzie na południu Polski, od Dolnego Śląska po Podkarpacie. Opady które będą występowały  związane będą z niżem przemieszczającym się  z rejonu Włoch nad Morze Czarne.

Środa i czwartek powinny pozwolić nam na moment zapomnieć o opadach, w czwartek jest nawet szansa na większe przejaśnienia.

W piątek znów mieszkańcy południowej części kraju będą raczej narzekać na pogodę, gdyż dzień w tym rejonie zapowiada się deszczowo.

Najbliższy tydzień będzie znacznie chłodniejszy od dotychczasowych. Temperatury maksymalne będą wynosiły od 10-12 stopni na Mazurach, Suwalszczyźnie do 14-15 w centrum i na zachodzie kraju.  Nieznacznie cieplej może być w czwartek, miejscami na zachodzie temperatura dojdzie do 17-18 stopni.

Niższe temperatury będą zwłaszcza odczuwalne z rana. O tej porze będą wynosiły przeważnie 4-7 stopni i takie temperatury  muszą uwzględnić zwłaszcza osoby dojeżdżające komunikacją publiczną, które muszą nieraz poczekać kilka, kilkanaście minut na przystanku.

www.meteogroup.pl

www.Pogoda-Dlugoterminowa.info.pl już online!
Ten nowy projekt dostarcza dokładne dane pogodowe na dziś, ale również na 10 najbliższych dni dla największych...
www.Pogoda-Dlugoterminowa.info.pl już online!
Ten nowy projekt dostarcza dokładne dane pogodowe na dziś, ale również na 10 najbliższych dni dla największych...
Noclegi nad morzem...
Bardzo wiele osób staje przed wielkim dylematem związanym z wyborem miejsca na letni oraz zimowy wypoczynek....
Prognoza pogody 20.10 – 24.10.2008
W poniedziałek i we wtorek pogodę w Polsce kształtował będzie kolejny wyż znad południowej Europy. Poranki...
Prognoza pogody - lato będzie koszmarne - pogoda na lato 2008
Pogoda w wakacje będzie koszmarna - informuje "Super Express". Dziennik zapowiada upały i burze na przemian...