Poznań gości największą imprezę hippiczną w Europie Środkowo-Wschodniej

Weekend 8-11 grudnia, jest dla miłośników koni, szczególnie ważną datą. Wszystko za sprawą, odbywającej się w tym czasie w Poznaniu, największej w naszej częsci Europy imprezy hippicznej – Cavaliady. Wydarzenie odbędzie się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Cavaliada to impreza cykliczna zrzeszająca miłośników wszystkiego, co związane jest z końmi. Jej skalę dobrze obrazuje fakt, że odbywa się ona, w aż czterech pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tegorocznych zawodach do rywalizacji staną zawodnicy z 21 krajów, w tym z tak egzotycznych zakątków jak: Brazylia, Japonia czy Kirgistan. Do Poznania przyjedzie też około 300 koni biorących udział w konkursowej rywalizacji i pokazach. Główny parcours będzie miejscem codziennych zmagań jeźdźców i od godzin porannych do wieczora. Każdy z czterech dni dostarczy zarówno uczestnikom jak i widzom innego rodzaju emocji. Program zawodów jest niezwykle bogaty, a na szczególną uwagę zasługują: piątkowy konkurs Dużej Rundy zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej stanowiący jednocześnie eliminacje do Halowego Pucharu Polski oraz konkurs Potęga Skoku. Ponadto  konkurs szybkości „Speed and music”, w którym obok zawodników i ich koni w sobotni wieczór kibiców bawić będzie czeski DJ Ludvik Joundurek. Zwieńczeniem sportowych emocji będzie niedzielny konkurs Grand Prix Poznania, w którym zawodnicy poza wysokimi nagrodami finansowymi walczyć będą o punkty w ramach Pucharu Świata.

Naszą imprezę kierujemy do wszystkich: do tych którzy z jeździectwem są już związani, ale też do tych którzy chcą je dopiero poznać. Oczywiście Cavaliada ma też specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi – cały pawilon ósmy jest pełen atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo, między konkursami, odbędą się liczne pokazy na ringu głównym w pawilonie piątym oraz na ringu w pawilonie 6A. Uzupełnieniem części sportowej jest ekspozycja targowa – Targi Sprzętu Jeździeckiego oraz Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych – w sam raz na świąteczne zakupy. Przewidujemy udział ponad 100 zawodników z 21 krajów – mówi Ewa Rutkowska, odpowiedzialna za promocję Cavaliady.

Co prawda najwięcej emocji wyzwoli sportowa rywalizacja jeźdźców i ich wierzchowców, ale Cavaliada to nie tylko zawody, gdyż składa się ona z trzech równolegle trwających części, wydzielonych tematycznie:

  • Cavaliada Targi – w tej części można będzie obejrzeć, jak również kupić wszystko, co związane jest z końmi i uprawianiem jeździectwa – między innymi: sprzęt, odzież, wyposażenie stajni czy pasze i suplementy dla koni.
  • Cavaliada Sport – cykl zawodów jeździeckich, którego pulą jest 440 tys. zł. Jednym z najważniejszych wydarzeń tej części są, wspomniane już, międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody – Grand Prix Poznania – dla zawodników z naszego regionu będzie to zarazem kwalifikacją do finału Pucharu Świata.
  • Cavaliada Show – ta część jest dopełnieniem ekspozycji targów oraz zawodów konnych. Składają się na nią widowiskowe pokazy, konkursy, występy specjalnych gości oraz strefa z atrakcjami przeznaczonymi dla dzieci – KIDS ZONE.

Impreza odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonach 5, 6, 6A, 8. Cavaliadę zwiedzać można od 8.00 do 22.00 (piątek i sobota) oraz od 8.00 do 20.00 (niedziela). Koszt jednodniowej wejściówki  do części „Tragi” i „Show” to 7 zł , a do wszystkich części targów („Targi”, „Show”, „Sport”) waha się od 20 do 40 złotych w zależności od dnia. Za wejściówkę dla dziecka zapłacimy 4 zł, a trzydniowy karnet kosztuje 70 zł.

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, m.bilska@eskadrapublica.pl

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Źródło: www.media.netpr.pl

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...