Poznaj Danię w weekend.. lub 1 dzień, ze Scandlines

Choć Skandynawia kojarzy nam się z chłodem, warto poznać jej cieplejszy „klimat”, gdyż ma do zaoferowania turystom naprawdę sporo zaskakujących miejsc i atrakcji.                                                                                       

Mogłoby się wydawać, że Dania jest zbyt odległym miejscem na weekendowy wypad z przyjaciółmi lub rodziną – nic bardziej mylnego. Oferta przewoźników promowych jest obecnie bardzo bogata i dostępna na kieszeń Polaka.

Najszybszym i najbardziej komfortowym transportem do Danii jest przeprawa promowa z Rostoku w Niemczech. Jeśli jedziemy w kilka osób najbardziej opłacalny jest bilet grupowy „5-Tageticket” z oferty Scandlines, w cenie od 150 do 190 euro za przejazd promem w dwie strony, dla 9 osób wraz z samochodem do max. 6 m.

Be wątpienia Kopenhaga jest jednym z miast europejskich, które trzeba zobaczyć. Przejazd samochodem z portu promowego Gedser zajmuje ok. 1,5 godziny. Ta tętniące życiem metropolia pełna jest historii i tradycji, ale jednocześnie zawsze „trendy” w temacie mody i wzornictwa. Niezliczone sklepy, domy towarowe i rynki zapraszają na zakupy. Różnorodne restauracje prześcigają się pysznymi daniami kuchni duńskiej i międzynarodowymi specjałami. Można spędzić w tym magicznym mieście cały dzień, zwiedzając kolorowe ulice, wspaniałe budowle, pałace i kanałów.

Najlepszym początkiem poznania niesamowitej przyrody Danii jest natomiast GeoCenter Møns Klint. Klify na wyspie Møn, w południowo-wschodniej Danii dosłownie zapierają dech w piersiach – najwyższy z nich ma wysokość 130 m i można nim wejść 500 kroków w głąb morza. Pośród klifów znajduje się GeoCenter – muzeum geologii i środowiska naturalnego, ale również jeden z najpiękniejszych budynków na świecie (uznane Podczas Światowego Festiwalu Architektury). Muzeum oferuje multimedialne i interaktywne ekspozycje, a nawet zrekonstruowane w skali 1:1 mezozoiczne gady morskie. GeoCenter Mons Klint jest udostępnione turystycznie do końca października. Warto się pospieszyć i zwiedzić to cudowne miejsce!

Z Gedser podróż do GeoCenter (Borre) trwa tylko godzinę i 15 minut samochodem.

Z GeoCenter Mons Klint warto pojechać prosto do parku rozrywki, zwłaszcza jeśli udajemy się na wycieczkę z dziećmi. Przemieszczenie się tam autem zajmie ok. godziny. W BonBon-Landzie na obszarze 130 tys. m2 czeka 60 różnego rodzaju atrakcji i zabaw, podzielonych na kilka stref tematycznych. Są to np. ekscytująca przejażdżka kolejką górską Hankatten, świat podziemnych kanałów, przeprawa tratwami przez rzekę, zamek wodny, przejażdżka ośmiornicą Wiktor lub kino 4D. Wszystkie atrakcje wliczone są w cenę biletu wstępu. Sezon w BonBon-Land trwa do końca października.

Propozycja rodzinnej, weekendowej wycieczki  po najciekawszych miejscach Danii, może zaciekawić tych najmłodszych jak i najstarszych, a przy tym nie marnuje cennego czasu na dojazdy. Pomiędzy miastami najdłuższa podróż to ok 1 godziny. Wystarczy dojechać z Polski do niemieckiej miejscowości Rostock, skąd płyną promy do Danii w jedyne 1 godzinę i 45 minut. Podsumowując potrzebujemy ok. 5 godzin by dotrzeć do tego pięknego państwa i skorzystać w jeden weekend z najciekawszych atrakcji.

Bilety na prom z Niemiec do Danii można nabyć na stronie www.scandlines.pl, telefonicznie przez Scandlines Service Center (Tel. No. +49 (0) 1802-116699) lub bezpośrednio w porcie.

Decydując się na zakup biletu 5-dniowego „5-Tageticket”  zmiany czasu podróży można dokonywać na 2 godziny przed zarezerwowanym rejsem (opłata 10, – €). Rejsy powrotne odbywają się tylko w soboty i niedziele, do piątego dnia od przyjazdu. Rezerwacje można bezpłatnie anulować do 5 dni przed odjazdem.


O Scandlines

Linie Scandlines powstały w 1998 roku i stanowią jedno z największych przedsiębiorstw żeglugowych w Europie. Na trzech trasach obsługujących dużą liczbę turystów i oferujących wysoką częstotliwość kursów pomiędzy Niemcami, Danią i Szwecją Scandlines proponuje wydajny i bezpieczny transport pasażerów i klientów frachtowych. Scandlines kładą największy nacisk na serwis i szeroką ofertę atrakcji pokładowych na promach, a także bogate możliwości zakupowe w sklepach BorderShops.

W 2012 r. Scandlines przetransportowało 11,7 milionów pasażerów, 2,7 miliona pojazdów osobowych oraz 0,8 miliona jednostek frachtowych na trasach Puttgarden–Rødby, Rostock–Gedser i Helsingør–Helsingborg.

www.scandlines.com

PR

Z BERGSONEM do Laponii
Finlandia jest krajem nizinnym. Dlatego odwiedzając ten kraj, nie można nastawiać się na zdobywanie wysokich...
Wyprawa na Galdhopiggen
By cieszyć się z kolejnego zdobytego szczytu, najpierw należy wykonać pierwszy krok. W wypadku Galdhopiggen...
BERGSON poleca skandynawskie szczyty
Mitów na temat Skandynawii jest wiele. Niektóre z nich są bardzo przesadzone, np. że przez cały rok na...