“Poznaj Beskidy” dzięki Beskidtrek i Tksport

Turystyka, a zwłaszcza model aktywnego wypoczynku to coraz modniejsza forma spędzania wodnego czasu w Polsce. I bardzo dobrze. Świeże powietrze, szum wiatru, las, góry, oto kilka najważniejszych spośród wielu zalet wyjazdu w polskie góry. Magazyn Turystyki Beskidzkiej „Beskidtrek” i sklep sportowy TKsport.pl postanowiły połączyć swoje siły w celu propagowania wyjazdów w polskie Beskidy.

W tym celu wspólnymi siłami rozpoczętą współpracę, której efektem jest Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy”.

Akcja ma za zadanie promowanie turystyki beskidzkiej oraz regionu Beskidów. Zapraszamy do zakładania Kół Miłośników Beskidów w szkołach, uczelniach, drużynach harcerskich oraz przez indywidualne osoby. By założyć Koło wystarczą 3 osoby zainteresowane Beskidami lub turystyką beskidzką. Koła Miłośników Beskidów bezpłatnie otrzymują materiały informacyjne dotyczące Beskidów, a także mogą liczyć na szeroko zakrojoną pomoc przy organizowaniu wycieczek lub pobytu w Beskidach. Członkostwo w Kole jest darmowe, każde Koło zachowuje całkowitą niezależność, a od osób zrzeszonych w Kołach nie pobiera się żadnych składek. Działalność Kół Miłośników Beskidów jest w pełni autonomiczna i nikt nie rozlicza ich z prowadzonej działalności oraz nie ustala żadnych regulaminów. Organizatorzy akcji pomagają w odwiedzaniu i poznawaniu Beskidów, lecz nie prowadzą żadnego nadzoru nad działalnością Kół.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych by przyłączyli się do naszej akcji, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.beskidtrek.pl w zakładce “Poznaj Beskidy”. Każde Koło otrzymuje również bezpłatną prenumeratę Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, który jest patronem medialnym i współorganizatorem Ogólnopolskiej Akcji “Poznaj Beskidy”. Kontakt i informacje pod nr telefonów: 660 069 833, 33 483 30 10, fax 33 487 63 92 oraz e-mail: magazyn@beskidtrek.pl.

Procedura założenia Koła Miłośników Beskidów jest wyjątkowo prosta. Wystarczy nadesłać na nasz adres listę osób chcących być w Kole (nie mniej niż 3 osoby) oraz wybrać dla swojego Koła nazwę, która musi być ściśle związana z Beskidami. Po otrzymaniu zgłoszenia, Koło zostaje natychmiast wpisane do naszego rejestru Kół Miłośników Beskidów. W naszym gronie są Koła z całego kraju składające się z uczniów, harcerzy, studentów, emerytów i rencistów, znajomych z pracy oraz osób indywidualnych, które połączyła miłość do Beskidów. Mamy też koła polonijne za granicą.

Nie jesteśmy dla nikogo konkurencją i ściśle współpracujemy z PTTK, PTT oraz wieloma instytucjami i organizacjami zajmującymi się turystyką beskidzką. Dla naszych Kół organizujemy wycieczki jednodniowe, obozy wędrowne, wypoczynek, zloty, ogniska i konkursy. Jeździmy również do nich na spotkania i prelekcje. Wszystkie wycieczki górskie, które organizujemy w Beskidach, są zabezpieczane przez profesjonalnych przewodników beskidzkich PTTK. Dzięki patronatowi medialnemu Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, systematycznie są publikowane relacje z życia naszych Kół. Profesjonalizm przebiegu naszej Ogólnopolskiej Akcji “Poznaj Beskidy” oraz działalności naszych Kół Miłośników Beskidów zostały docenione przez Marszałków wszystkich Województw, na terenie których znajdują się Beskidy, co poświadczyli obejmując nas Honorowymi Patronatami. Akcja objęta jest również Honorowym Patronatem Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego oraz Honorowymi Patronatami Wojewódzkich Kuratorów Oświaty: Śląskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Turystyka górska: sposób na krótszy i dłuższy wyjazd
Wędrówki piesze to nie tylko sposób na zdrowy tryb życia, ale także fantastyczna okazja do odkrywania...
Dworek Góralski w Beskidach - połączenie tradycji z nowoczesnością
Styl góralski jest uwielbiany nie tylko na południu Polski, ale także w całym kraju. To bardzo charakterystyczna...
Zapraszamy do Hotelu Vestina w Wiśle
Nowoczesny hotel ze Spa zlokalizowany jest w Wiśle Malince, a więc malowniczej dolinie, która zachwyca...
Jak wybrać buty trekkingowe?
Odpowiednio dobrane buty to podstawa górskiego ekwipunku. Gwarantują wygodę i poprawiają bezpieczeństwo...
Najciekawsze szlaki w Beskidzie Niskim
Planując wypoczynek w górach oprócz wypadu w Sudety czy Tatry warto rozważyć wyjazd w Karpaty, zwłaszcza...
Wypoczynek w Karkonoszach? Postaw na Karpacz!
Jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w polskich górach, a jego atrakcje na każdym...