Potrójna dawka międzynarodowego sportu w Poznaniu

Drugi weekend grudnia będzie nie lada gratką dla miłośników sportu. Począwszy od czwartku 8 grudnia, aż do niedzieli 11 grudnia Poznań uraczy swoich gości różnorodnymi sportowymi atrakcjami na międzynarodowym poziomie.

Poznań w dniach 8-11 grudnia zamieni się w jedną wielką arenę sportową, a to za sprawą trzech wielkich międzynarodowych imprez sportowych: zawodom konnym – Cavaliada, imprezie pływackiej – Europa Bez Barier oraz turniejowi piłki nożnej – LECH CUP. Imprezy te doskonale wpisują się w sportowy klimat Poznania, ściągając do stolicy Wielkopolski wielu sportowców z całego świata. Dzięki temu jesteśmy postrzegani, w kontekście organizacji w przyszłym roku UEFA EURO 2012, jako Miasto które jest miejscem organizacji dużych i ważnych międzynarodowych imprez sportowych. Ciągle poprawiająca się i modernizowana infrastruktura sportowa, aktywni fizycznie mieszkańcy oraz Władze Miasta, które wpisały na trwałe sport w strategie rozwoju Miasta Poznania – wpływają na to, iż na sportowej mapie Europy, Poznań jest rozpoznawalną marką – mówi Ewa Bąk, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Pierwszym z międzynarodowych, odbywających się w stolicy Wielkopolski, wydarzeń będzie Cavaliada, rozpoczynająca się w czwartek 8 i trwająca do niedzieli 11 grudnia. Cavaliada to międzynarodowe zawody hippiczne, połączone z targami oraz pokazami. W tegorocznych zmaganiach do rywalizacji staną zawodnicy z 21 krajów. Główny parcours będzie miejscem codziennych zmagań jeźdźców od godzin porannych do wieczora. Każdy z czterech dni dostarczy zarówno uczestnikom jak i widzom innego rodzaju emocji. Program zawodów jest niezwykle bogaty, a na szczególną uwagę zasługują: piątkowy konkurs Dużej Rundy zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej stanowiący jednocześnie eliminacje do Halowego Pucharu Polski oraz konkurs Potęga Skoku. Zwieńczeniem sportowych emocji będzie niedzielny konkurs Grand Prix Poznania, w którym zawodnicy poza wysokimi nagrodami finansowymi walczyć będą o punkty w ramach Pucharu Świata.

Drugim ważnym sportowo, a do tego społecznie, wydarzeniem, jest impreza integracyjna Europa Bez Barier. Odbywa się ona w dniach 9-11 grudnia, a weźmie w niej udział ponad 150 osób z siedmiu miast ściśle współpracujących z Poznaniem. Poza zmaganiami pływackimi młodych pełno- i niepełnosprawnych sportowców, w jej ramach odbędzie się też konferencja traktująca o integracji dzieci i młodzieży poprzez sport.

Trzecie wydarzenie, to odbywający się dniach 10-11 grudnia LECH CUP U-12. Jest to jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów juniorskich w Europie. W tym roku zagrają drużyny, których składy seniorskie toczą boje o najwyższe trofea w Europie: Lech Poznań, FC Barcelona, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Dinamo Zagrzeb, Hertha Berlin, Paris Saint Germain, Tottenham Hotspur i Sporting Lizbona. Warto podkreślić także udział Atletico Paranaense, które reprezentuje Brazylię. Cały turniej odbędzie się w poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena.

 

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, m.bilska@eskadrapublica.pl

 

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Źródło: www.media.netpr.pl

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...