Polskie mamy na wakacjach

Wakacje właśnie dobiegły końca, czas zatem na podsumowanie popularności wakacyjnych kurortów – które z lokalizacji cieszą się największym zainteresowaniem?

Z raportu CBOS[1] wynika, że tylko 1/3 Polaków może sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd – powodem jest głównie zasobność naszych portfeli. Jednak jeżeli już udaje się nam wyrwać na urlop najczęściej spędzamy go w kraju, wraz z rodziną lub znajomymi, deklaruje 65% ankietowanych.


Wybierając  miejsce na rodzinne wakacje bierzemy pod uwagę wiele czynników… Poszukujemy miejsc które zapewnią nam nie tylko piękną pogodę,  klimatyczną atmosferę, ale również dobre zaplecze socjalne oraz liczne atrakcji dla najmłodszych. Nie bez znaczenia pozostaje też komfortowy dojazd do celu. Czy takie miejsca istnieją? Okazuje się, że tak – w Polsce!

Morza szum, ptaków śpiew

Jako wakacyjny cel najchętniej wybieramy nasze polskie morze!  Z  ankiety przeprowadzonej w lipcu na zlecenie marki Bebilon, wynika, że to właśnie Bałtyk cieszy się największą popularnością wśród młodych mam[2]. Aż 45% respondentek spędza swój czas wolny właśnie tam. Wyjazd poza granice kraju deklaruje tylko 15%.

Najbardziej lubimy spędzać wakacje nad morzem. Planując  urlopowy wyjazd, zawsze sprawdzam, czy na miejscu jest plac zabaw, odległość od plaży, ale również wyposażenie kwater lub pokoju. Na szczęście właściciele pensjonatów coraz częściej zwracają uwagę na wygodę turystów i zapewniają łóżeczko turystyczne, wanienkę. To szczególnie ważne, kiedy podróżujemy z małym dzieckiem” – mówi Dorota, mama dwuletniej Lenki.

Atrakcje turystyczne to nie wszystko!

Dla mam najmłodszych dzieci (do 2 roku życia) oprócz turystycznych atrakcji liczy się przed wszystkim zaplecze socjalne. Czyli jaki rodzaj i jakość posiłków oraz dostępność opieki medycznej oferuje nam dane miejsce wypoczynku. Nie bez znaczenia pozostają też kwestie logistyczne. Aż – 87% badanych mam woli na wakacje wybrać się własnym samochodem. Poza możliwością zabrania wszystkiego, co niezbędne, podróż autem pozostawia swobodę w kwestii godziny wyjazdu czy postojów w trakcie jazdy.

Liczy się rodzinnie!

Okres wakacji to doskonały moment, aby spędzić go w gronie najbliższych. Bez względu na wiek dziecka, mamy najchętniej spędzają urlop ze swoim partnerem (83%), rzadko kiedy decydują się na wyjazd w pojedynkę lub z  przyjaciółmi.

Staram się zawsze wyjeżdżać na wakacje ze swoją żoną. To wreszcie czas żeby pobyć z najbliższymi i zacieśnić rodzinne relacje. Poza tym, obecność kogoś bliskiego bywa pomocna – zwłaszcza jeżeli okazuje się, że pogoda nie dopisuje, a pomysły na kolejne zabawy się wyczerpią” – tłumaczy Jędrzej, tata dwuletniej Laury.

Chociaż okres wakacyjny dobiegł już końca nic nie stoi na przeszkodzie żeby zacząć planować kolejny urlop. Przed nami wiele długich weekendów umożliwiających krótkie wypady za miasto. Chwili odpoczynku w rodzinnym gronie sprzyjać będzie w tym roku także okres świąteczny, a to już za kilka miesięcy!

 [1] Raport CBOS „Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2011 roku”

[2] Ankieta przeprowadzona w lipcu 2012 r., na stronie www.bebilon.pl na próbie 14,5 tysiąca mam dzieci do lat 3 i kobiet w ciąży

 

www.centrumpr.pl

Parki tematyczne dla dzieci
Jeżeli nie macie pomysłu, jak zorganizować dziecku czas i chcielibyście je czymś zaciekawić, powinniście...
Wczasy z dziećmi we Władysławowie
Jeżeli wasz maluch już od dłuższego czasu zadaje Wam w kółko to samo pytanie ? ?czy pojedziemy w tym...
Małe miejscowości nad morzem
Niemal każdy słyszał o dużych ośrodkach turystycznych położonych na wybrzeżu, jak Trójmiasto, Świnoujście...
Sposoby na wyciągnięcie dziecka z domu
Pluszowe zabawki, skakanki, lalki i samochodziki - wszystko to coraz szybciej odchodzi w zapomnienie....
Sposób na niepogodę
Na pewno każdemu z nas świetnie zapowiadające się wakacje choć raz popsuła pogoda. Niestety, to chyba...