Polskie Koleje Linowe zapraszają na plażę z widokiem na Tatry (Centrum Prasowe PAP)

Piaszczysta plaża z palmami, tylko zamiast morza widok na Tatry i całe Zakopane – do takiej niestandardowej formy plażowania zachęcają Polskie Koleje Linowe.

Najwyżej położona plaża w Polsce z darmowymi leżakami, widokiem na panoramę Tatr i całe Zakopane, do tego zjeżdżalnia grawitacyjna, szlaki piesze i rowerowe – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na turystów odwiedzających Gubałówkę w sezonie letnim.

Gubałówka (1126 m. n.p.m.) jest od lat jedną z najważniejszych atrakcji Zakopanego. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko dzięki przepięknym widokom na Tatry i Zakopane, jakie rozpościerają się z jej szczytu, lecz także położeniu praktycznie w centrum Zakopanego, na przedłużeniu Krupówek. Zaletą Gubałówki jest też jej dostępność dla wszystkich turystów dzięki kolejce kursującej co kilka minut.

W kasie dolnej kolei można zakupić od razu bilet promocyjny łączony na przejazd KL-T Gubałówka i KL Butorowy Wierch (bilet ulgowy 14 zł, bilet normalny – 16 zł). Już sam przejazd nowoczesnym wagonikiem na Gubałówkę dostarcza niezapomnianych wrażeń. Później wspaniały widok na Tatry i znajdujące się u stóp Gubałówki – Zakopane.

Amatorom pieszych wędrówek polecany jest spacer dogodną drogą asfaltową z Gubałówki do górnej stacji KL Butorowy Wierch. Półgodzinny spacer grzbietem Gubałówki jest nie tylko wspaniałym relaksem, ale daje również możliwość oglądania przez cały czas panoramy Tatr. W okresie wakacyjnym możliwe będzie podziwianie górskich widoków także wieczorem – w lipcu i sierpniu kolejka będzie czynna aż do godz. 21.30.

Gubałówka to także idealne miejsce dla dzieci. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy im przejazd wózeczkami na specjalnie wyprofilowanej rynnie zjeżdżalni grawitacyjnej.

Na lubiących spokojny, letni odpoczynek czeka wspomniana już piaszczysta plaża z palmami i darmowymi leżakami. Znajduje się ona na idealnie nasłonecznionym zboczu Gubałówki.

Źródło informacji: Polskie Koleje Linowe

Centrum Prasowe PAP

Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Rezerwacje online w apartamenty Kościelisko
Rezerwuj miejsca noclegowe w Góralskiej Rezydencji! Do dyspozycji są apartamenty typu studio lub z sypialnią....
Noclegi w internetowej sieci
Polska branża turystyczna rozwija się w szybkim tempie, także dzięki sieci internetowej. Możliwości,...
Na co zwracać uwagę kupując namiot?
Udany wypoczynek często zależy od drobiazgów. Ci, którzy wybierają się na biwak, powinni zaopatrzyć się...
Góry - aktywny wypoczynek w wyjątkowym otoczeniu
Dom, praca - praca, dom, tak wygląda przeważnie nasze życie w ciągu roku, dlatego dobrze, jeśli pomyślimy...
Wakacje w górach
Mimo, że w wakacje większość z nas marzy o wypoczynku na plaży nad morzem, czy jeziorem, polskie góry...