Polska prezydencja: 7 konferencji naukowych z 7.PR UE

7 międzynarodowych konferencji naukowych w ramach 7. Programu Ramowego Badań, Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń zostało wpisanych w oficjalny kalendarz polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Szczegóły dotyczące konferencji oraz wszystkie przydatne informacje można znaleźć na stronie: www.presidency.kpk.gov.pl – informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK).

Do korzystania z serwisu eksperci KPK zachęcają środowiska akademickie i pracowników instytutów badawczych, ale również dziennikarzy. Na wszelkie pytania – jak podkreśla Małgorzata Safuta z Działu Promocji KPK – odpowiedzą eksperci, którzy już 12 lat wspierają polską sferę B+R w aktywnym uczestnictwie w Programach Europejskich.

Między 5 a 8 września w Gdańsku odbędzie się sympozjum związane z (bio)technologiami dla ochrony środowiska, na którą zaprasza prof. dr hab. Korneliusz Miksch z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej.

Na 20 i 21 września w Warszawie zaplanowano największą europejską konferencję dotyczącą badań na rzecz bezpieczeństwa Security Research Conference 2011, organizowaną przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Podczas sesji tematycznych zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania wypracowane w ramach międzynarodowych i krajowych projektów, takich jak na przykład systemy “Proteus” i “TALOS”. Konferencji będzie towarzyszyć wystawa naukowo-przemysłowa.

22 i 23 września, również w Warszawie, zorganizowana zostanie konferencja poświęcona materiałom przyszłości, które mają sprostać “wyzwaniom naszych czasów”. Sympozjum Fumat 2011 organizują m.in. Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN i Politechnika Warszawska.

Maria Skłodowska-Curie stała się inspiracją sympozjum “Nauka – pasja, misja, odpowiedzialność”, które będzie miało miejsce 26 i 27 września w Warszawie. w 15. rocznicę utworzenia programu wspierającego badaczy europejskich. Spotkanie organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kolejna konferencja – 19 i 20 października – będzie dotyczyć procesu integracji europejskiej. Projekt EUINTEGRATIO prowadzi prof. Ewa Latoszek ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

O współpracy Unii Europejskiej z krajami Europy Wschodniej i Azji Środkowej (EU-EECA) będzie mowa 15 i 16 listopada w Warszawie.

Osiągnięcia Europejskich Inicjatyw Przemysłowych oraz efekty wprowadzonych przez nich planów z zakresu wytwarzania energii zostaną zaprezentowane 28 i 29 listopada w Warszawie na konferencji poświęconej europejskiemu strategicznemu planowi w dziedzinie technologii energetycznych SET-Plan. Więcej na jej temat w serwisie Nauka w Polsce tutaj.

Od 1 lipca oficjalną stroną prezydencji polskiej będzie:  http://www.pl2011.eu/

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/bsz

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...