Polska dla europosłów

Z inicjatywy Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafała Szmytke, oraz przedstawiciela Parlamentu Europejskiego, posła Jarosława Wałęsy, dzisiaj 9 czerwca br. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędzie się promocja projektu “Promujmy Polskę Razem”, nad którą honorowy patronat objął Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
 
“‘Promujmy Polskę Razem’ to jeden z największych w historii projektów promujących za granicą turystyczne walory Polski. Zadaniem projektu jest poprawa wizerunku Polski na świecie oraz rozwój usług turystycznych w Polsce. Polska Organizacja Turystyczna na realizację projektu otrzymała 30 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej” – mówi Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Europosłowie podczas spotkania będą mieli okazje zapoznać się między innymi ze szczegółowym programem kampanii, której elementem jest rejs żaglowca Fryderyk Chopin. Chcemy przedstawić nasz kraj na tle ponadczasowej muzyki Chopina, inspirującej do dziś na całym świecie współczesnych twórców. Już 12 czerwca z portu w Szczecinie wyruszy w rejs promujący Polskę Żaglowiec Fryderyk Chopin.
 
“Kultura europejska jest uniwersalna – przemawia do każdego Europejczyka, ponieważ niezależnie od miejsca Europy, w którym powstaje, ma wspólne korzenie. To one, nasze wspólne dziedzictwo to kultury grecka i rzymska. Muzyka i sztuka to wartości, które jeśli kojarzone są z jakimś krajem, stanowią pożądany znak rozpoznawczy, tak jak to jest w przypadku F. Chopina, dlatego Rok Chopina jest bardzo dobrym pretekstem do pokazania Polski przez pryzmat wkładu naszego wielkiego kompozytora w europejskie dziedzictwo kulturowe” – mówi Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
 
“Zawsze z największym zaangażowaniem wspieram projekty, które mają na celu promocję Polski za granicą. Rok Chopinowski jest do tego idealną okazją. Żaglowiec Fryderyk Chopin, który zawinie do wielu europejskich portów, będzie naszym ‘polskim ambasadorem’ przybliżającym Europejczykom kulturę i historię naszego kraju. W Parlamencie Europejskim chcemy rozpocząć ten rejs poprzez prezentację idei projektu oraz muzykę Chopina w wykonaniu Leszka Możdżera” – mówi Jarosław Wałęsa, poseł do Parlamentu Europejskiego.
 
Żaglowiec podczas swojej trzymiesięcznej podróży zawinie do portów w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. W każdym miejscu, w którym się zatrzyma, odbędą się liczne wydarzenia, które w ciekawy sposób będą pokazywały Polskę. Załogę żaglowca stanowić będą młodzi ludzie, którzy zostali wyłonieni w konkursie zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną oraz w programie Telewizji Polskiej “Polska na śniadanie”.
Polska Organizacja Turystyczna

Źródło: Serwisu Informacji Turystycznych PAP

 

 
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....