Polacy coraz częściej spędzają Święta w egzotycznych krajach

Z analizy rezerwacji biletów lotniczych serwisu FRU.PL wynika, że coraz więcej Polaków tegoroczne święta spędza w odległych, egzotycznych krajach. Podróże we dwoje do Tajlandii czy Stanów Zjednoczonych stały się równie popularne, jak wizyta na zachodzie Europy. Kolejna grupa Polaków tuż po świętach pakuje walizki i wylatuje w poszukiwaniu słońca – płacąc średnio za bilet 1886 zł.

Przerwę świąteczną coraz chętniej wykorzystujemy na podróże. Tradycyjne, polskie święta dla wielu osób tracą na znaczeniu. Jesteśmy zmęczeni codziennymi obowiązkami i niechętnie myślimy o świątecznych przygotowaniach. Raport przygotowany, na podstawie analizy rezerwacji dokonanych na okres od 20 grudnia do 10 stycznia, przez bookera biletów lotniczych FRU.PL dowodzi pokazuje jak duże jest zainteresowanie wyjazdami w tym okresie. Co ciekawe, do najczęściej wybieranych destynacji należą Tajlandia i Stany Zjednoczone, wybiera się tam niewiele poniżej 10 proc. klientów agencji!

Nie każdy jednak decyduje się na tak daleką podróż. Dużym zainteresowaniem cieszą się także takie kraje jak: Włochy, Hiszpania, Francja czy Niemcy – do każdego z nich wybiera się ok. 6 proc. osób rezerwujących w tym okresie bilety przez FRU.PL.


Co pięćdziesiąty klient FRU.PL poleci na wyprawę do Izraela, Australii, Chile czy RPA. Do niedawna tak egzotyczne wycieczki były organizowane jedynie przez wyspecjalizowane biura podróży. Obecnie coraz więcej osób wybiera się samodzielne, spontaniczne wakacje.

Obserwując naszych Klientów możemy stwierdzić, że coraz częściej wybierają oni odległe, egzotyczne destynacje. Dotychczas chcąc jechać na wycieczkę do Brazylii czy Indii przeszukiwaliśmy oferty biur podróży. Obecnie wolimy sami zorganizować wyjazd –wiąże się to z podobnymi kosztami, ale pozwala na większą elastyczność i nie ograniczanie się sztywnym programem wycieczki. Taka zmiana – z wyjazdów organizowanych przez biura na samodzielne wyprawy – ma duże znaczenie także dlatego, że kryzys znacznie uszczuplił ofertę touroperatorów – mówi Joanna Woroniecka kierownik centrum rezerwacji agencji lotniczej FRU.PL.

Analizując dane dotyczące najbardziej popularnych kierunków nietrudno się domyśleć do jakich miast latamy. Na pierwszych miejscach znajdziem – Bangkok, Barcelonę i Paryż. Zaskoczenie może wywołać Lizbona – którą jako cel zimowych wakacji wybrało 4 proc. klientów FRU.PL.

Z badań rezerwacji dokonanych poprzez stronę internetową agencji wynika również, że jej użytkownicy najczęściej wyjeżdżają w parach – ponad połowa osób korzystających z jej usług. Popularne są również podróże w pojedynkę – ok. 40 proc. zakupionych biletów. Oznacza to, że część wyjazdów ma na celu złożenie wizyty rodzinie czy przyjaciołom. Nieliczne są rezerwacje dokonane dla większej grupy osób – zaledwie 1 proc. wszystkich.

Analiza biletów zakupionych poprzez FRU.PL pokazuje, że w chwili gdy zakończą się wyjazdy wakacyjne, już zaczynamy myśleć o tym, jak wykorzystać przerwę świąteczną. Prawie wszystkie – nieco ponad 90 proc. rezerwacji – są dokonane w okresie od początku września do końca listopada. Turyści mają coraz większą świadomość, a co za tym idzie, wiedzą, że większe okazje bardzo często można „upolować” decydując się na kupno biletu z dużym wyprzedzeniem. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy dalszych podróżach – do Tajlandii, Stanów Zjednoczonych czy Chile. Prawdopodobnie właśnie bilety zakupione do tych najbardziej odległych zakątków powodują, że średni koszt biletu w obie strony wynosi 1886 zł.

Klienci FRU.PL najczęściej wykorzystują całą przerwę świąteczną na odbycie podróży. Blisko połowa z nich wyjeżdża tuż przed świętami, nieco mniej – 32 proc. planuje lot przed Sylwestrem. Najczęściej wyjazdy te trwają dwa tygodnie – powrót do pracy i codziennych obowiązków następuje więc dopiero po święcie Trzech Króli, które od przyszłego roku również jest dniem wolnym od pracy.

***

FRU.PL (www.fru.pl) jest wiodącą internetową platformą rezerwacji biletów lotniczych i hoteli. Poprzez witrynę internetową oraz telefoniczne centrum rezerwacji FRU.PL umożliwia zakup biletów linii lotniczych, w tym typu low cost, a także na rezerwację miejsc hotelowych na całym świecie.

źródło: PR

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...