Podróżuj po świecie szybko i wygodnie

Lubisz dużo podróżować i zwiedzać różne zakątki świata? A może po prostu musisz to robić ze względów służbowych? Dopóki robisz to w obrębie Polski, możesz korzystać ze standardowych środków transportu. Jednak gdy mowa o wyjazdach zagranicznych, stają się one co najmniej kłopotliwe.


Samolot – uniwersalny środek podróży

Podróż autokarem lub pociągiem przez pół kontynentu jest możliwa, ale w żadnym razie nie należy do wygodnych, a tym bardziej szybkich. Dużo korzystniejsza jest podróż samolotem, zwłaszcza, że w krótkim terminie można się dostać do innego państwa nie tylko w obrębie kontynentu, ale i całego świata.

Rzecz jasna wiele osób ma opory przed podróżą samolotem ze względu na związane z tym ceny. Na szczęście obecnie tanie linie lotnicze są tak rozwinięte, że nie stanowi to już problemu. Jednocześnie zwykłe, niebudżetowe linie, także starają się reagować na potrzeby podróżnych, regularnie oferując różnego typu promocje, w ramach których można zdobyć okazyjne bilety. W ten oto sposób powietrzne podróże stały się dostępne praktycznie dla każdego.

Podróże dla dobrze zorganizowanych

Jakkolwiek tanie loty są świetnym sposobem na zwiedzanie świata (w szczególności na odbywanie tak zwanych city breaków), zdobycie tanich biletów często wiąże się z koniecznością rezerwowania ich z dużym wyprzedzeniem czasowym, bywa, że nawet przekraczającym pół roku. To zaś wymaga starannego planowania z dużym wyprzedzeniem. Trzeba jednak przyznać, że wyćwiczenie tej umiejętności przyda się nie tylko w ramach aktywności turystycznej.

Jak szybko dostać się na lotnisko?

O ile sama podróż samolotem to czysta przyjemność, o tyle najpierw trzeba na niego dotrzeć. Aby to zrobić szybko i nie ryzykować spóźnienia się na lot, najlepiej jechać własnym samochodem. Tyle, że kiedy będziesz podróżować, sam samochód musi gdzieś pozostać – i lepiej, by to „gdzieś” nie oznaczało „gdziekolwiek”.

Na szczęście istnieją specjalne, strzeżone parkingi długoterminowe, które działają w pobliżu lotnisk. Część z nich oferuje cały szereg usług dodatkowych, czego świetnym przykładem jest rozlokowana w kilku miastach Polski (między innymi Warszawie i Katowicach) sieć parkingów PARKLOT. Osobom, które zeń skorzystają, oferowany jest bezpłatny transfer na samo lotnisko. Co więcej, po powrocie można telefonicznie zamówić kierowcę, który podwiezie Cię do Twojego pojazdu. Mało? Sam parking podlega ubezpieczeniu, co dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...