Podróże po Europie: Czym najwygodniej dostać się z Warszawy do Sofii

Autokar Warszawa – Sofia

Nie ma się co oszukiwać, szybko nie będzie. Taka podróż potrafi trwać ponad dobę! Za jej plus można uznać przejazd przez Czechy/Słowację/Węgry/Bośnię/Rumunię. Szczegóły uzależnione są od trasy, jaką jedzie autobus. Wyżej wymienione kraje niewątpliwie są malownicze, mają swój unikalny klimat, bogatą historię (widoczną choćby w architekturze), dlatego nawet przejazd tranzytem i możliwość oglądania widoków za oknem warte są decyzji o podróży autokarem. Podczas podróży przewidziane są postoje, więc znajdzie się okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć, a może nawet kupienia kilku suwenirów.

Bilety autokarowe do Bułgarii sprzedawane są w niewygórowanych cenach. Za podróż zapłacimy około pięciuset złotych. Nieco gorzej jest z dostępnością. Poza szczytem sezonu turystycznego możemy liczyć zaledwie na kilka połączeń tygodniowo.

 

 

 

Pociąg Warszawa – Sofia

Trzydzieści godzin w pociągu! Prawdziwa gratka dla miłośników podróżowania koleją, stukotu kół o torowisko, posiłków serwowanych przez Wars i niepowtarzalnego klimatu podróży pociągiem. Widoki za oknem też są niczego sobie.

Zła wiadomość jest taka, że na pociąg bezpośredni można liczyć tylko w sezonie letnim. W zimie? No cóż, gdyby ktoś uparł się podróżować do Bułgarii pociągiem, czeka go seria przesiadek, maksymalnie dziewięć. Podróż z przesiadkami nie będzie krótka, może potrwać nawet dwie doby. Na pewno skuszą się na nią globtroterzy, w końcu przesiadki w Budapeszcie i Belgradzie to nie byle co. Jednak przeciętny turysta, który raczej myśli o tym, jak najszybciej i najtaniej dotrzeć do celu, nie zdecyduje się na tak karkołomną wyprawę. Podróż pociągiem wybiorą zapewne te osoby, które nie lubią, bądź ze względu na stan zdrowia nie mogą podróżować samolotami, a potrzeba ruchu w trakcie jazdy wyklucza możliwość udania się w podróż autokarem.

Samolot Warszawa – Sofia

Samolot to niewątpliwie najszybszy i w sezonie zimowym jedyny dostępny bezpośredni środek transportu. Lot z Warszawy do Sofii trwa dwie godziny. Ceny biletów są bardzo różne i zależą od wielu czynników.

Na trasie Warszawa – Sofia próżno wypatrywać tanich linii lotniczych, ale te tradycyjne też nie będą drogie, jeśli odpowiednio to rozegramy. Kupowanie biletów lotniczych to sztuka, kto ją opanuje, ten będzie podróżował tanio. Przede wszystkim bilety lotnicze do Sofii warto kupować z dużym wyprzedzeniem. Pół roku to odpowiedni czas, mamy szansę kupić bilet w tradycyjnych liniach lotniczych w cenie, jakiej spodziewamy się raczej u taniego przewodnika. Chyba nikt nie pogardzi biletem do Sofii za 400 złotych? To niemalże tyle samo, a nawet ciut mniej niż bilet autokarowy, a czas podróży nieporównywalnie krótszy.

W ofertach regularnych przewoźników znajdziemy sporo lotów z międzylądowaniami. Warto przyjrzeć się bliżej tym z jedną przesiadką, bo ich cena jest stosunkowo niska. Jednak przed kupnem biletu warto sprawdzić czas międzylądowania, może się on okazać bardzo długi.

Tanie linie lotnicze oferują w sezonie letnim loty do Burgas nad Morzem Czarnym.

Tekst powstał w ramach współpracy z portalem transpomat.pl

Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Zarezerwuj bus do Anglii i zapłać w dniu wyjazdu - to możliwe!
Chciałbyś zarezerwować bus do Anglii, jednak nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na ten moment lub...
Obóz na Kaszubach - recepta na udane lato dla dzieci
Kaszuby to przepiękne miejsce, w sam raz na odpoczynek. Region jest niezwykły ze względu na to, że łączy...
Najmniejszy podróżnik świata
Czy wiesz, że najmniejszy podróżnik ma zaledwie kilkanaście centymetrów, a swoją bazę do wypadów na wszystkie...
Warszawa jako biznesowe centrum kraju. Miejsca na eventy szkoleniowe w Stolicy
Warszawa jest miastem, w którym po zakończonych zajęciach uczestnicy konferencji lub szkoleń mogą znaleźć...
Domki letniskowe ? Doskonałe miejsce na wypoczynek podczas urlopu i wakacji
Planując wyjazd wakacyjny czy urlopowy, zastanawiamy się na miejscem pobytu. Rozważamy wówczas pobyt...