Podróże Blondynki na 30 fotografiach

Wystawa zdjęć Beaty Pawlikowskiej „Świat się uśmiecha” odwiedzi Kalisz. Finisaż z udziałem podróżniczki odbędzie się 18 października w Galerii Kalisz. Wystawę organizowaną przez National Geographic Polska będzie można oglądać od 5 do 18 października br. 


Szłam szarą, betonową ulicą w mieście Vijayawada w Indiach. Zakurzone chodniki, ryk samochodów, tropikalny skwar. I nagle zobaczyłam dziewczynę. Siedziała na krawężniku i sprzedawała kwiaty pielgrzymom zmierzającym do pobliskiej świątyni. Fot. Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska jest podróżniczką, pisarką, dziennikarką i fotografką. Z pasją opowiada o wyprawach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje egzotyczne wyjazdy, pisze książki, felietony i reportaże, prowadzi audycję „Świat według Blondynki” w Radiu ZET.

Każda wielka podróż składa się z pojedynczych kroków. Tak jak życie składa się z wielu sekund. To niezwykłe, że aparat fotograficzny pozwala te sekundy uchwycić i zatrzymać na zawsze mówi Beata Pawlikowska.Dlatego właśnie lubię fotografować – żeby uchwycić tę jedną sekundę. Tę jedną, która jest bardziej doskonała, harmonijna i pełna emocji od tej, która była  wcześniej i od tej, która nastąpi potem.

Zawsze mam ze sobą aparat fotograficzny. Podczas ponad dwudziestu lat podróżowania zrobiłam wiele tysięcy fotografii. Dzisiaj wybrałam tylko trzydzieści – tych  które pokazują jak bardzo lubię świat dodaje Beata.

Wystawa odwiedziła już Gdańsk, Białystok, Bydgoszcz, Szczecin, Lublin, Jastrzębie-Zdrój i Zgorzelec.

W Kaliszu wystawa będzie dostępna od 5 do 18 października w Galerii Kalisz (ul. Poznańska 121). Finisaż z udziałem Beaty Pawlikowskiej odbędzie się 18 października w godz. 13:00 – 15:00.

Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.national-geographic.pl

National Geographic Polska to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 125 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto  Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. www.national-geographic.pl

Centrum Handlowe Morena położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie licznych osiedli mieszkaniowych. Posiada szeroką ofertę handlową, w tym hipermarket Carrefour, przez co cieszy się duża popularnością wśród młodych klientów. Obecnie planowana jest modernizacja i rozbudowa tego centrum.

Grupa Carrefour – Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i jednym z największych detalistów na świecie.

Carrefour Polska swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa ponad 600 sklepów w różnych formatach, są to: hiper- i supermarkety oraz sklepy franczyzowe: mini-market i convenience. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Ofertę handlową naszych sklepów uzupełniają stacje paliw. Dążąc do podniesienia jakości życia klientów i konsumentów, Carrefour Polska realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu, która zakłada harmonijny rozwój, w trzech dziedzinach równocześnie: na rzecz gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

W dżungli amazońskiej panuje tajemniczy półmrok. Z gęstwiny splątanych roślin i pnączy wyrasta czasem potężne drzewo – takie jak ten amerykański kapokowiec, po polsku zwany puchowcem pięciopręcikowym (łac. Ceiba pentandra). Fot. Beata Pawlikowska

 
PR

Ucz się języka angielskiego z Beatą Pawlikowską
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Edipresse nasza redakcja otrzymała "Praktyczny kurs języka angielskiego"....
Odkrywanie światów z Beatą Pawlikowską
Beata Pawlikowska zabiera czytelników w podróż między wielowymiarowymi światami - a nawet do świata wirtualnego....
Gra Memory z autorskimi zdjęciami Beaty Pawlikowskiej
Beata Pawlikowska w ostatnim czasie zaskakuje ciekawymi pomysłami. Niedawno ukazały się puzzle z autorskimi...