Ucz się języka angielskiego z Beatą Pawlikowską

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Edipresse nasza redakcja otrzymała „Praktyczny kurs języka angielskiego”. Jak prezentuje się ten produkt?

Znana podróżniczka przygotowała kurs językowy, który nawet najbardziej opornym osobom powinien ułatwić naukę. W skład zestawu wchodzi książka, zestaw fiszek podróżniczych oraz płyta Cd. Jak przekonuje Pawlikowska, kluczem do swobodnego porozumiewania się językiem niekoniecznie jest mozolne zapamiętywanie teorii gramatyki, ale poznanie słów i zwrotów, które przydadzą się w codziennych sytuacjach.


Najważniejsza według autorki jest płyta. Jest ona przygotowana tak, by od razu rozpocząć naukę. Znajdziemy na niej pliki mp3 z nagranymi przez Beatę Pawlikowską słowami i wyrażeniami po polsku. Po usłyszeniu głosu podróżniczki należy przetłumaczyć je na angielski. Jest to o tyle istotne, że gdy mówimy na głos, ćwiczymy jednocześnie podświadomość i pamięć. Płytę można odtwarzać na komputerze, ale dobrym pomysłem jest również przeniesienie plików na odtwarzacz mp3, telefon bądź nagranie jej jako płyty audio. Dzięki temu można słuchać kursu podczas podróży do szkoły lub pracy.

Książka natomiast składa się z 68 rozdziałów, ułożonych w ten sposób by wzrastał poziom trudności, a zdobyte informacje przydały się w codziennych sytuacjach. Poznawanie nowych wyrażeń ułatwia zapis fonetyczny. Choć autorka zaznacza, że skupia się przede wszystkim na zwrotach, to jednak przygotowała również niezbędnik gramatyczny. Dowiemy się z niego jakie są skrócone formy czasowników, jak tworzyć liczbę mnogą czy jak stosować odpowiednie czasy.

Dopełnieniem zestawu są „Fiszki podróżnicze do nauki języka angielskiego”. Są to pojedyncze karteczki, na których z jednej strony znajduje się tekst po polsku, a z drugiej jego tłumaczenie po angielsku (wraz z zapisem fonetycznym do ćwiczenia wymowy). Zawierają one aż 600 słów, podzielono je na grupy tematyczne takie jak: „Przed podróżą”, „W restauracji” czy „Ameryka Środkowa i Południowa”, „Safari w Afryce”.

Kurs powinien trafić w gusta zarówno młodszych osób, jak i starszych. Całość jest podana w przystępnej formie, co zachęca do nauki. Warto dziennie poświęcić choćby 15 minut, wtedy z pewnością zauważymy efekty.

O autorce:

Beata Pawlikowska –pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Praktyczny kurs języka angielskiego”, książka z płytą, Edipresse Książki, EAN 9788379454167, cena: 34,90 zł, format: 140 x 210 mm, liczba stron: 256, oprawa miękka, data premiery: 14 września 2016 r.

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł:„Fiszki podróżnicze do nauki języka angielskiego”, Edipresse Książki, EAN 9788379454327, cena: 39,90 zł, oprawa kartonowa, wymiary pudełka: 176 x 83 x 55 mm, wymiary fiszki: 70 mm x 50 mm, data premiery: 14 września 2016 r.

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Wojciech Zawioła, dr Krzysztof Gojdź, Jarosław Kazberuk, Jan Kuroń, Anna Jurksztowicz, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Radosław Piwowarski, Mariola Bojarska-Ferenc i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

W 100% nowy, autorski kurs Beaty Pawlikowskiej! Ucz się języka angielskiego w łatwy i przyjemny sposób
Jak szybko i przyjemnie nauczyć się sprawnie mówić po angielsku, poszerzyć zasób słów oraz w naturalny...
Wiedza na talerzu, czyli żywność tradycyjna w kulturze, turystyce i dietetyce Gość specjalny konferencji: Beata Pawlikowska
Czy tradycyjna żywność ma szansę powrotu na nasze nowoczesne (zdrowe?) stoły? O historii na talerzu i...
Odkrywanie światów z Beatą Pawlikowską
Beata Pawlikowska zabiera czytelników w podróż między wielowymiarowymi światami - a nawet do świata wirtualnego....
Gra Memory z autorskimi zdjęciami Beaty Pawlikowskiej
Beata Pawlikowska w ostatnim czasie zaskakuje ciekawymi pomysłami. Niedawno ukazały się puzzle z autorskimi...
Autorska kolekcja puzzli i edukacyjnych gier memory Nauka i zabawa z Beatą Pawlikowską
Beata Pawlikowska przygotowała zupełnie nowy projekt ? autorską kolekcję puzzli i edukacyjnych gier memory....
Multimedialna podróż przez Indie Beata Pawlikowska nad Gangesem
Wyprawa Beaty Pawlikowskiej do Indii okazała się zupełnie inna, niż wszystkie jej dotychczasowe podróże....