Podróż w czasie na Chopoku

O tym, że Słowacy potrafią rozwijać w Tatrach infrastrukturę narciarską już wiadomo. Teraz okazuje się, że w Jasnej pod Chopokiem będzie można również uczestniczyć w podróży w czasie. Jak to możliwe?

Wszystko za sprawą kapsuły, w której należy umieścić przekaz dla przyszłych pokoleń w specjalnie przygotowanych na tę okazję opakowaniach. Można je nabyć w Infocentrum przy nartostradzie Biela put w cenie zaledwie 2 euro. W takim opakowaniu znajduje się papier na informację, ołówek do jej zapisania i symbol, dzięki któremu po otwarciu tej kapsuły opakowanie będzie mozna pobrać z powrotem. Akcja zbierania pamiątek do przygotowanej skrzynii rozpocznie się w sobotę 29 czerwca, a zakończy się w listopadzie. Wtedy też kapsuła zostanie uroczyście zamknięta i zabezpieczona dokładnie na 20 lat.

– To jedyna taka okazja, gdy każdy może pozostawić coś dla następnego pokolenia lub dla samych siebie. Ten projekt to ucieleśnienie idei, że nasze przekazy mogą przetrwać próbę czasu, podobnie zresztą jak piękna tatrzańska przyroda – mówi Sylvia Arztova, brand manager ośrodka narciarskiego Jasna Chopok.

Sobotniemu wydarzeniu towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji. Będzie zabawa z Góralem, występy taneczne zespołów JESSY, FREEZE, DUMBIER, liptovskie grillowanie w FUNIBARZE, pływanie łódką na Bielej Puti i wiele innych.

Po zapieczętowaniu kapsuła zostanie umieszczona na Chopoku na wysokości 2004 m n.p.m., tuż przy stacji końcowej kolejki Funitel. – Jej tajemnic będzie strzegło wieko z symbolem smoka, który jest usosobieniem niezniszczalności w czasie – dodaje Sylvia Arztova. Organizatorzy tej niezwykłej akcji zapewniają, że przez tak długi okres nikt nie zapomni o skrzynii, ponieważ dodatkowo zamieszczony zostanie na niej licznik odliczający czas do daty w 2033 roku. Goście ośrodka na bieżąco będą zatem informowani o tym fakcie.

Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 11.00.

 

Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Masz w planach wyjazd w góry lub biwakowanie na łonie natury? Zabierz ze sobą praktyczne naczynia
Choć lato dobiega końca, to wciąż jest jeszcze sporo czasu, by wybrać się w góry. Jeśli przed Tobą wakacyjny...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Przyciągający magnetyzm gór? Celebrowanie górskich wędrówek po odpowiednim przygotowaniu
Góry od zarania dziejów były symbolem niedostępności i wyjątkowości. Przyciągają wędrowców szukających...