Początek sezonu narciarskiego w Polsce

Dobrze poprószyło na otwarcie sezonu narciarskiego. Oficjalnej inauguracji dokonano w tym roku u stóp ośnieżonego narciarskiego zbocza  na warszawskich Szczęśliwicach.  W ośrodku CSN Szczęśliwice odbyła się konferencja prasowa dotycząca kampanii „Bezpieczny Stok”.

W konferencji wzięli udział Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Dariusz Bojar, wiceprezes Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, Marek Pietruszka, zastępca dyrektora WOSiR, Wojciech Bydliński, burmistrz Szczyrku, Kazimierz Kowalczyk, kierownik Działu Oprogramowania i Organizacji Imprez Sportowych WOSiR. Specjalnym gościem był legendarny skoczek narciarski, zdobywca  jedynego jak dotąd złotego medalu olimpijskiego dla Polski, Wojciech Fortuna.

Kampania pod hasłem „Bezpieczny stok”, przygotowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi ogłoszona została w ubiegłym roku.  Ma na celu przede wszystkim edukować narciarzy i uświadamiać im, jak ważne jest bezpieczeństwo, które powinno towarzyszyć uprawianiu ulubionej dziedziny sportu i rekreacji. Akcja szczególnie skierowana jest do najmłodszych.

Kontynuowana z powodzeniem w tym roku akcja „Bezpieczny stok” składa się z trzech elementów: poprawy stanu bezpieczeństwa na stoku, zapobiegania wypadkom oraz podnoszenia jakości usług świadczonych przez stacje narciarskie. Przygotowano ulotki i plakaty informacyjne. Powstał też komiks, który w przyjazny sposób promuje bezpieczeństwo na stoku oraz Dekalogiem Narciarza.

Kolejnym etapem jest wydawanie certyfikatów dla stacji narciarskich spełniających określone normy bezpieczeństwa. Na te potrzeby stworzono logo akcji, które jest prestiżowym znakiem jakości polskich stoków narciarskich. Turysta widząc go będzie mógł mieć pewność, że stacja narciarska została w sposób właściwy przygotowana pod względem bezpieczeństwa rozwiązań infrastrukturalnych. Bezpiecznie korzystać można z wyciągów, a na stoku dba się o to, aby narciarz czuł się niczym nie zagrożony.

Organizatorzy starają się nadać akcji „Bezpieczny stok” zasięg możliwie najszerszy. Turystyka narciarska, także narciarstwo zjazdowe to nie tylko domena gór i południa kraju, obejmuje również wszystkie województwa, w których stworzono warunki uprawiania turystyki narciarskiej.

Jej sprawne przeprowadzenie umożliwi współpraca ministerstwa ze Stowarzyszeniem Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych zrzeszającym około 60 z przeszło 400 działających stacji narciarskich w Polsce.

Więcej na www.pot.gov.pl

źródło: www.pot.gov.pl


Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...