Plejada gwiazd na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Słynne filmowe szlagiery zabrzmią w wykonaniu plejady polskich gwiazd podczas Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Na scenie plenerowej na Rynku Nowomiejskim wystąpią między innymi: Sonia Bohosiewicz, Lesław Żurek, Olga Bończyk, Anna Czartoryska i Olga Bołądź. Gospodarzami muzycznego wieczoru będą Małgorzata Kożuchowska i Kacper Kuszewski.

W plenerach Rynku Nowomiejskiego ponad pięćdziesiąt lat temu zrealizowano western „Prawo i pięść” w reżyserii Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego z udziałem wybitnych polskich aktorów: Gustawa Holoubka, Hanny Skarżanki, Ewy Wiśniewskiej, Wiesława Gołasa, Zdzisława Maklakiewicza.

Pomysł Festiwalu nawiązuje do niezapomnianej ballady autorstwa Krzysztofa Komedy i Agnieszki Osieckiej „Nim wstanie dzień” pochodzącej z tego filmu — wyjaśnia Andrzej Szmak, dyrektor artystyczny festiwalu.

Gościem specjalnym Koncertu Galowego będzie Eva Leimbergerova, czeska aktorka młodego pokolenia, która mieszka i pracuje w Paryżu. Artystka ma w swoim dorobku znaczące role w sztukach teatralnych Czechowa, Szekspira i Havla.

Artystka pomimo młodego wieku ma bogaty dorobek filmowy — dodaje Andrzej Szmak.Wystąpiła w filmie Vladimira Michalka „Posel” oraz w tym roku w obrazie „L’homme qui rit” Jean-Pierre’a Amérisa.

Koncert Galowy poprzedzi Przegląd Konkursowy skierowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych oraz laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. O nagrodę Prezydenta Miasta Torunia imienia Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego będzie walczyć dwudziestu sześciu uczestników, wśród nich znani z popularnych seriali telewizyjnych: Matylda Damięcka i Marcin Kołaczkowski.

Bardzo interesująco zapowiada się Koncert otwarcia festiwalu, który odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19.00 w Teatrze „Baj Pomorski”. Podczas muzycznego wieczoru usłyszymy przegląd najpiękniejszych kompozycji filmowych od „Casablanki” do „Ojca Chrzestnego” w znakomitym wykonaniu światowej sławy skrzypka Krzysztofa Jakowicza, zespołu „Kameleon” Hadriana Filipa Tabęckiego i wokalistki Katarzyny Jamróz.

Podczas Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędą się dwie imprezy towarzyszące: recital Katarzyny Dąbrowskiej „Stan Podgorączkowy. Osiecka Filmowo” i premiera pokazu nowego programu toruńskiej fontanny Cosmopolis do muzyki filmowej wybitnego polskiego kompozytora Michała Lorenca.

Z pewnością warto wybrać się na koncert Katarzyny Dąbrowskiej, która zachwyciła publiczność ubiegłorocznej edycji festiwalu. Koncert utalentowanej śpiewającej aktorki będzie opowiadać o miłości, o tęsknocie za nią, o rozpaczy po jej utracie, o nadziei i o arogancji, z jaką tylko młody człowiek może obchodzić się z miłością — zapowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy festiwalu.

Sprzedaż biletów na festiwal prowadzą

  • e-bilet,
  • Toruńska Agenda Kulturalna (ul. Pod Krzywą Wieżą 1, tel. 56 621 03 33),
  • kasa Centrum Kultury „Dwór Artusa” (Rynek Staromiejski 6, tel. 56 655 49 29).
 

Dodatkowo w najbliższą sobotę (28 lipca) i niedzielę (29 lipca) zostanie uruchomiony specjalny plenerowy punkt sprzedaży biletów przed budynkiem „Dworu Artusa” na Rynku Staromiejskim 6. Bilety będzie można kupić w godz. 11.00–17.00.

Ceny biletów

  • imprezy pierwszego dnia festiwalu — 25 zł (2 sierpnia: Koncert otwarcia festiwalu „Miłośnie i filmowo” Krzysztof Jakowicz & Zespół Kameleon Hadriana Tabęckiego),
  • imprezy drugiego dnia festiwalu — 15 zł (3 sierpnia: Przegląd Konkursowy, recital Katarzyny Dąbrowskiej „Stan podgorączkowy” Osiecka Filmowo),
  • imprezy trzeciego dnia festiwalu — 35 zł (4 sierpnia: Koncert Galowy).
 

Konkurs festiwalowy

Organizatorzy Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej oraz Hotel Solaris ogłaszają konkurs dla publiczności festiwalowej. Nagrodą w konkursie będzie śniadanie z gwiazdą serialu „M jak miłość” — Kacprem Kuszewskim w Hotelu Solaris podczas ostatniego dnia festiwalu, w sobotę (4 sierpnia). Kup bilet na wydarzenie i zjedz śniadanie z gwiazdą! Więcej informacji już wkrótce na stronie www.tak.torun.pl/konkursfestiwalowy.

Sponsorem Festiwalu oraz pary prowadzących Koncert Galowy jest Hotel Solaris.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: www.media.netpr.pl

Wszystkie barwy jesieni - konkurs foto Primus i Ceneria.pl
Jesień to według niektórych najpiękniejsza pora roku. Bywa bajecznie kolorowa, gdy na drzewach wiszą...
Minister gospodarki nagrodzi najlepsze rozwiązania dla branży hotelarskiej
Ruszył "Konkurs o Nagrodę Ministra Gospodarki na najbardziej przedsiębiorczą firmę, eksportera i innowatora...
Najlepsze gminy nagrodzone
Duszniki-Zdrój, Karpacz i Karkonoski Park Narodowy to tegoroczni zdobywcy statuetki "Złotej Jedynki"....
Jeździecki weekend w Kaszczorku
Gratka dla miłośników jazdy konnej. 13-14 sierpnia 2011 r. w toruńskim Kaszczorku odbędą XIV Jeździeckie...
Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Zagraj a przy odrobinie szczęścia wygrasz weekend w Wiedniu dla 2 osób
Zagraj w naszym quizie o winie, a przy odrobinie szczęścia wygrasz weekend w Wiedniu dla 2 osób,