Pierwszy polski przewodnik po Gambii

Afrykański raj na ziemi

Złociste plaże, aktywny wypoczynek, dzika przyroda, tajemnicze obrzędy i niezwykli ludzie – Gambia to jeden z najciekawszych i najbardziej przyjaznych afrykańskich krajów. Przewodnik „Gambia. Kraina uśmiechu” autorstwa dziennikarzy-podróżników: Magdaleny i Sergiusza Pinkwartów ukazał się 5 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki. Autorem zdjęć do książki jest wybitny fotoreporter Dominik Skurzak.

Gambia to maleńki kraj z wielką historią, położony w Afryce Zachodniej, wciśnięty wąskim klinem w Senegal. Kraj o jednym z najwyższych na świecie współczynników bezpieczeństwa. Wyjątkowy nie tylko na tle regionu, ale i całego kontynentu.

Dziennikarsko-fotoreporterskie trio podróżników: Magdalena Pinkwart, Sergiusz Pinkwart i Dominik Skurzak stworzyli pierwszy polski przewodnik po Gambii. Autorzy proponują czytelnikom:

WYCIECZKI wzdłuż atlantyckiego wybrzeża, uznawanego za najpiękniejsze w całej subsaharyjskiej Afryce Zachodniej.

EKSPLOROWANIE CZARNEGO LĄDU, rejsy pirogą po rozlewiskach delty rzeki Gambii, piesze wycieczki po parkach narodowych, wyprawy do tajemniczych megalitycznych kamiennych kręgów, podglądanie hipopotamów i zakupy na miejscowych targach.

EMOCJONUJĄCE DOŚWIADCZENIA od głaskania krokodyli, poprzez naukę gry na tradycyjnej, 21-strunowej harfie, podglądanie stu gatunków ptaków i kontemplację ruin twierdzy, która przez wieki była ostatnim kontaktem milionów niewolników z afrykańską ziemią.

PORADY Z PIERWSZEJ RĘKI fotografików, podróżników i dziennikarzy, wodzów tubylczych wiosek i obieżyświatów, dotyczące sposobów zachowania, ulubionych miejsc oraz lokalnych zwyczajów i obrzędów.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA, które pomagają podjąć decyzję o wyjeździe na wyprawę życia i umożliwiają gruntowne poznanie każdego miejsca.

Gambia jest miejscem, które zadowoli zarówno spragnionego wypoczynku turystę, jak i wytrawnego globtrotera. Dzięki nowemu przewodnikowi National Geographic, kraina uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki.

O autorach:

Magdalena Pinkwart – od urodzenia wiedziała, że zostanie podróżniczką i dziennikarką turystyczną. Autorka licznych reportaży i podróżniczych relacji publikowanych przez m.in. magazyn Podróże, Kaleidoscope, Gazetę Wyborczą i współautorka przetłumaczonego na kilkanaście języków przewodnika po Cyprze. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. Prowadzi wraz z mężem serwis turystyczny www.codzienniewakacje.pl i Klub Podróżujących Rodziców www.dzieckowdrodze.com.

Sergiusz Pinkwart – wychował się w Zakopanem i od dziecka był związany z turystyką, dziennikarstwem, muzyką i książkami. W wieku 10 lat napisał pierwszy reportaż turystyczny opublikowany przez Świat Młodych, miał 12 lat, gdy wydał pierwszą książkę. W dorosłym życiu był szefem działów zagranicznych w magazynach: Viva!, Gala i PANI. Przeprowadził ponad 400 wywiadów z gwiazdami światowego showbiznesu i polityki (m.in. z Angeliną Jolie, Bradem Pittem, Woodym Allenem, Hillary Clinton i Donaldem Tuskiem). Wydał dwie powieści oraz kilka książek dla dzieci. Od lat każdą wolną chwilę spędza w podróży wraz z żoną Magdaleną i synem Wilhelmem.

Dominik Skurzak – jeden z najzdolniejszych polskich fotografików i fotoreporterów. Pracował dla agencji Reutera, niemieckiego Die Welt, polskich dzienników. W latach 1999-2011 kierował działem kultury The Warsaw Voice. Był oficjalnym fotografem 14-tego i 15-tego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Jego poruszające fotoreportaże, m.in. z Gambii zaowocowały współpracą z najlepszą światową agencją fotografików – Getty Images. Wychował się w Libii i Afryka pozostaje jego wielką namiętnością.

Dane wydawnicze:

Tekst: Sergiusz Pinkwart, Magdalena Pinkwart, zdjęcia: Dominik Skurzak tytuł: „Gambia. Kraina uśmiechu”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-493-6, cena: 39,90 zł, format 120 x 192 mm,  liczba stron: 272, oprawa twarda, data premiery: 5 listopada 2014 r.

Seria Przewodników National Geographic przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie udane, ciekawe i bezpieczne podróżowanie. Do tej pory w serii ukazały się przewodniki po tak interesujących miejscach, jak: Sydney, San Francisco, Rio de Janeiro, Brazylia, Portugalia, Wiedeń, Meksyk, Argentyna i wiele innych.

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

 

PR

MORDERCZA GÓRA (premiera 12 sierpnia 2015)
PAT FAVLEY, PEMBA GYALJE SHERPA MORDERCZA GÓRA(premiera 12 sierpnia 2015) Wyczerpująca interpretacja...
Ostrów Mazowiecka skarbnica historii
Ostrów Mazowiecka to 22-tysięczne miasteczko położone w północo-wschodniej części województwa mazowieckiego....
Olsztyn
Polska wcale nie jest nudnym krajem, można tu znaleźć wiele cennych zabytków, wiele wspaniałych i pięknych...
Śladami seriali
Pogoda nie zachęca do leniuchowania na plaży, czy do długich spacerów po deptakach modnych kurortów,...
Bałtów - dinozaury podbijają serca dzieci
Niewiele jest takich miejsc w Polsce, gdzie spotkać możemy makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach....
Noclegi w Łebie
Zainteresowanie Łebą z roku na rok rośnie i nic w tym dziwnego, bo jest to miejscowość dająca się lubić.