Organizacja UnionPay International publikuje raport na temat trendów turystyki wyjazdowej w sezonie letnim w roku 2015 (Centrum Prasowe PAP)

SZANGHAJ, 24 czerwca 2015 r. /PRNewswire/ – Dnia 24 czerwca organizacja UnionPay International opublikowała raport na temat trendów turystyki wyjazdowej w sezonie letnim w roku 2015. Z raportu wynika, że wyjazdy chińskich turystów charakteryzuje większa skala brutto, większa częstotliwość transakcji, bardziej rozproszone miejsca docelowe oraz bardziej racjonalne wydatki.

W związku z najnowszym trendem turystyki wyjazdowej organizacja UnionPay International uruchomiła tego samego dnia preferencyjny program Travelling the World in Summer Vacation, który oferuje przywileje na wyłączność sięgające nawet 50% na karty UnionPay u 100 akceptantów w 8 miejscach docelowych od teraz do 31 lipca. Promocją objęte są Hongkong, Tajwan, Korea, Japonia, Singapur, Ameryka, Włochy i Australia.

W raporcie ujawniono, że Chiny stały się drugim największym źródłem turystów na świecie. Turystyka wyjazdowa preferowana przez chińskich turystów dotyczy miejsc docelowych w bliskim zasięgu, wśród których Hongkong i Makao zajmują odpowiednio dwa pierwsze miejsca. Azja zajmuje pierwsze miejsce wśród rynków kontynentalnych, a na drugim miejscu znalazła się Europa. W tym samym czasie profil chińskiej turystyki zmienił się w zakresie wyjazdów grupowych na korzyść wyjazdów indywidualnych, ze sklepów fizycznych na korzyść rezerwacji przez internet oraz zaznaczył się odejściem od hoteli sieciowych na rzecz dopasowanych apartamentów z obsługą. Do zmian wlicza się także częstszy wybór międzynarodowych linii lotniczych. Co więcej, chińscy turyści coraz chętniej zapoznają się z miejscową historią, kulturą i sztuką.

Z danych opublikowanych przez chińską organizację turystyczną China National Tourism Administration wynika, że wydatki na turystykę wyjazdową w 2014 r. sięgnęły 115 miliardów dolarów (około 724,5 miliardów RMB), zaznaczając się rocznym wzrostem o ponad 20%. Na dzień dzisiejszy karty UnionPay są najczęściej wybieraną formą płatności wśród zagranicznych chińskich turystów. Ponadto całkowity wzrost liczby transakcji przy użyciu kart UnionPay za granicą znacznie przekroczył wysokość transakcji co oznacza, że posiadacze kart UnionPay korzystają z nich częściej niż dotychczas. W tym samym czasie profil wykupowanych wyjazdów zagranicznych zmienia się z tradycyjnych wyjazdów zakupowych na wyjazdy łączące zakupy i rozrywkę. Coraz więcej turystów opowiada się za zakupami na targach, w supermarketach i sklepach z lokalnymi przysmakami.

W tej chwili karty UnionPay przyjmowane są w ponad 150 krajach i regionach, obejmując prawie wszystkie miejsca często odwiedzane przez chińskich turystów. Posiadacze kart UnionPay mogą korzystać z nich w centrach handlowych, sklepach markowych i hotelach, a także płacić kartami UnionPay za codzienne wydatki, na przykład zakupy w supermarketach, wydatki na posiłki, kulturę i taksówki. To właśnie ci sprzedawcy mają w ofercie wiele przywilejów na wyłączność posiadaczy kart UnionPay.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.unionpayintl.com/.

Źródło: UnionPay International

Źródło informacji: PR Newswire

Centrum Prasowe PAP

PR

Ceny biletów do Biskupina na rok 2023
Biskupin to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce, które...
Skuteczna rekomendacja kierunków podróży
Przez cały rok marzymy z utęsknieniem o urlopie? Gdy jego termin zbliża się wielkimi krokami, w myślach...
5 typów podróżnika XXI wieku
Świat się kurczy, a nowe możliwości podróżowania sprawiają, że każdy może zorganizować sobie wycieczkę...
Kandy, Colombo, Nuwara Eliya... - top 10 miejsc na Sri Lance
Sri Lanka jest jednym z często wybieranych destynacji Polaków wyjeżdżających na wakacje. Przedstawiamy...
21. Targi Lato - inspirujący smak podróży
21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato, które odbyły się w dniach 22-24 kwietnia br., przeniosły mieszkańców...
Najciekawsze miejsca, w których kręcono oscarowe filmy z 2015 roku
Oscary 2015 już rozdane. Jednak nie tylko kinomani powinni czuć się zaspokojeni. Zeszłoroczne filmy były...