Odkrywanie Czerwonego Lądu, czyli wakacje w Australii

Okres wakacyjny to nierzadko czas trudnych decyzji dotyczących celu naszych podróży – szczególnie, gdy wyjeżdżamy większą grupą. Dla rozdartych pomiędzy obcowaniem z dziką przyrodą, a zwiedzaniem nowoczesnych metropolii mamy jedno rozwiązanie – Australia!

Safari dla odważnych

Wycieczka do Australii nie musi opierać się tylko na fotografowaniu malowniczych krajobrazów i barwnych zachodów słońca. Przed miłośnikami mocnych wrażeń również otwiera się szereg możliwości. Wystarczy wspomnieć o wizycie w Parku Narodowym Kakadu, na którego terytorium znajduje się rezerwat przyrody, całkowicie nienaruszony przez człowieka. To tutaj, na wodach rzeki South Alligator River, mamy szansę udać się na nietypowe safari – rejs łodzią wśród skaczących krokodyli.


Kuchnia dla smakoszy

Prawdziwi koneserzy kuchni z różnych zakątków świata zdecydowanie powinni odwiedzić Park Narodowy Uluru­Kata Tjuta, znajdujący się w centralnej części kontynentu. To tutaj, w cieniu Świętej Góry Aborygenów Uluru, zwanej również Ayers Rock, można skosztować prawdziwych miejscowych specjałów – pieczeni z wielbłąda, steku z kangura, sosu z krokodyla czy kiełbasek z emu. Niepowtarzalne wrażenia smakowe z pewnością zainspirują niejednego entuzjastę gzotycznych potraw do własnych kuchennych eksperymentów.


 

Miejska dżungla dla niezdecydowanych

Bez względu na to, czy chcemy bliżej poznać historię Czerwonego Lądu, jego tradycje i zwyczaje, czy chcemy zanurzyć się w cieniu wieżowców lub dać się porwać nocnemu życiu, wizyta w jednym z dużych miast to zawsze dobry pomysł. Czeka nas zwiedzanie gmachu Opery w Sydney, podziwianie bezkresnej panoramy miasta z wieży widokowej, liczne muzea i sklepy. Dla pasjonatów życia nocnego warte uwagi z pewnością okaże się Gold Coast. Miejsce to słynie z licznych atrakcji. Jest to region błyskawicznie rozwijający się turystycznie, pełen klubów, pubów i sklepów. Również miasto słynące z produkcji rumu, czyli Bundaberg, na pewno wyda się bardzo interesujące.


Na koniec świata i jeszcze dalej

Chociaż odległość może wydawać się zbyt duża, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ten kierunek przy wybieraniu celu naszych następnych podróży. Wyjazd do Australii warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem, jednak bogactwo i różnorodność wrażeń na miejscu z pewnością są tego warte. Na rynku turystycznym pojawia się coraz więcej wycieczek na ten wciąż zaskakujący nas i nieco tajemniczy kontynent. Warto pomyśleć o odkrywaniu Czerwonego Lądu, na którym każdy z nas odkryje coś dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy z biurem podróży oferującym wyjcieczki do Australii – Unique Moments.

Atrakcje turystyczne w miejscowości Pobierowo
Malownicze, nadmorskie położenie, czyste powietrze, piękne widoki, liczne atrakcje turystyczne - oto...
Jedź na wakacje na Kubę!
Kilometry białych, piaszczystych plaż, mnóstwo małych, ciekawych miast, imponująca architektura, czyste,...
Jak znaleźć dobry nocleg w stolicy?
Warszawa jest jednym z tych miast, które przyciąga do siebie najwięcej osób. Każdego dnia przybywają...
Muzeum Powstania Warszawskiego
Wiele lat trwały starania o zbudowanie w Warszawie muzeum, które upamiętniłoby powstanie warszawskie....
Wrocław w jeden dzień - co koniecznie musisz zobaczyć?
Wrocław to jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Polski. Wpływa...
Jakie ciekawe wydarzenia występują w Trójmieście?
Trójmiasto - szczególnie latem - przyciąga rzeszę turystów nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Morze,...