Odkrywamy Południowy -Wschód

Wszyscy znamy słynne zdanie Maksa z Seksmisji: „Chodźmy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja”. Polacy, lekceważą jednak ten kultowy cytat i z uporem wyjeżdżają na Zachód. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl proponuje zmienić kierunek! Zwłaszcza, że ciepłe wiosenne weekendy zachęcają do bliższych i dalszych podróży.Lwów

Każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien wybrać się w sentymentalną podróż do Lwowa, który bez wątpienia jest najbardziej „polskim” miastem poza granicami naszego kraju. Zwiedzanie należy zacząć od Starego Miasta wpisanego w całości na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Będąc w tym miejscu warto zwrócić uwagę na oryginalne połączenia architektoniczne i artystyczne tradycji wschodniej Europy z wpływami włoskimi i niemieckimi. Najlepszymi przykładami eklektyzmu są Sobór św. Jura, Opera Lwowska czy Kamienica Królewska. W południe warto zregenerować siły w kawiarni Sinaja Flaszka. Klienci przychodzą tu, by skosztować najlepszej kawy i deserów w mieście oraz posłuchać przedwojennych utworów. Wypoczęci, jesteśmy gotowi na długi spacer po Cmentarzu Łyczakowskim, który jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych nekropolii w Europie. Znajduje się tu wiele zabytkowych nagrobków m.in. Artura Grottgera i Marii Konopnickiej. Aktywnie spędzony dzień można zakończyć w Dzyga Barze, który jest miejscem spotkań lwowskiej bohemy. Lokal oferuje zarówno doskonałe jedzenie, jak i gaszące pragnienie napoje. Podróż samolotem z Warszawy do Lwowa trwa zaledwie dwie godziny! Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl oferuje bilety lotnicze już za 700 zł, natomiast rezerwacja doby w trzygwiazdkowym hotelu Eney to koszt poniżej 300 zł.

Wilno

Dobrym kierunkiem podróży sentymentalnej jest także Wilno. Odwiedzając to miejsce pierwsze kroki należy skierować na Stare Miasto, powstało ono z inicjatywy króla Władysława Jagiełły i również wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na starówkę wchodzimy przez gotycką bramę – jedyną pozostałość dawnych fortyfikacji miejskich. Zaraz po jej przekroczeniu należy podnieść głowę do góry, by zobaczyć cudowny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polskiej. Perłą Starego Miasta jest monumentalna bazylika archikatedralna, będąca najlepszym przykładem architektury klasycznej. Jest tu również kilka innych godnych uwagi kościołów np. gotycki Kościół św. Anny czy barokowy Kościół św. Ducha. Na starówce znajduje się również część zabudowań Uniwersytetu Wileńskiego, który jest jedną z najstarszych europejskich uczelni. Osoby zainteresowane sztuką powinny odwiedzić Park Europy – muzeum sztuki współczesnej pod gołym niebem. Miejsce to słynie z niekonwencjonalnych happeningów oraz oryginalnej ekspozycji współczesnych rzeźb i instalacji. Podróż do Wilna trwa półtorej godziny. Na serwisie eSKY.pl można zakupić bilety lotnicze za 570 zł, natomiast doba w hotelu Europa Stay to niecałe 140 zł.

Bratysława

Podróż do Bratysławy trwa równie krótko, a na miejscu czeka na turystów wiele atrakcji. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl oferuje bilety od tego miasta już za 550 zł, natomiast nocleg dla dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu Kyjev kosztuje ok. 170 zł. Największą atrakcją Bratysławy jest zamek królewski wzniesiony na górującym nad miastem wzgórzu Slavin. Po wyczerpującym spacerze na szczyt można odpocząć na jednym z otaczających tę dumną budowlę trawników. Zamek jest najlepszym miejscem do robienia pięknych, pamiątkowych zdjęć! Po zejściu do miasta warto pospacerować pięknymi uliczkami wijącymi się wokół rynku – Hlavné námestie. W miesiącach letnich odbywają się na nim największe imprezy kulturalne. Nad przepływającym przez miasto Dunajem jest kilka mostów. Szczególną uwagę zwraca Nowy Most – na jego szczycie znajduje się ‘latający spodek’ z restauracją. Podczas posiłku można podziwiać panoramę miasta z lotu ptaka. Lubianym przez turystów miejscem są również bulwary nad Dunajem. Na przycumowanych do brzegu statkach znajdują się liczne kawiarnie i restauracje. Będąc w Bratysławie nie wolno skupiać się tylko na jej głównych atrakcjach! Nieliczni turyści wiedzą o kolejce krzesełkowej, którą mogą się dostać do dzielnicy Kolibra. A to właśnie tu rozpoczyna się przepiękny Małokarpacki Szlak Winny prowadzący do średniowiecznych miasteczek otoczonych winnicami.

Budapeszt

Nad Dunajem położona jest również stolica Węgier – Budapeszt – znany jako Mały Paryż Europy. Rzeka przepływająca przez miasto dzieli je na górzystą Budę i płaski Peszt. Część górzysta znajduje się po prawej stronie Dunaju i jest w znacznej części zalesiona. Niemniej jednak warto ją odwiedzić ze względu na Zamek Królewski i Górę Gellerta, z której roztacza się przepiękny widok na panoramę miasta i siedem mostów łączących jego dwie części. Natomiast po drugiej stronie rzeki turyści powinni zobaczyć siedzibę parlamentu, Bazylikę św. Szczepana, Plac Bohaterów oraz Aleję Andrássyego i biegnącą pod nią Milenijną Kolejkę Podziemną, która w 2002 roku została zapisana na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dumą Budapesztu są także gorące źródła bogate w minerały. Wokół nich stworzono kompleks uzdrowiskowy z licznymi kąpieliskami i pijalniami wód. Mieszkańcy tego miasta lubią zabawę, więc miłośnicy nocnego życia polubią panującą tu atmosferę. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl oferuje bilety do Budapesztu w cenie 350 zł i nocleg w jednym z tamtejszych hoteli.

Lublana

Kolejnym miejscem dobrym na weekendowy wyjazd jest stolica Słowenii – Lublana. To niewielkie, w porównaniu z innymi stolicami, miasto ma wyjątkowo malownicze położenie. Górują nad nim zielone wieże barokowej Katedry św. Mikołaja. To właśnie od niej należy rozpocząć zwiedzanie. Następnie należy udać się na Plac Prešernov łączący śródmieście ze starówką. Większość odchodzących od niego brukowanych uliczek jest dostępna wyłącznie dla ruchu pieszego i rowerowego. Z Placu Prešernov najlepiej iść na Stare Miasto przez Tromostovje, czyli tzw. Potrójny Most. Pierwsze przęsło wybudowano w 1842 roku, sto lat później dodano do niego jeszcze dwa kolejne, tworząc tym samym niespotykaną konstrukcję. Należy podkreślić, że Lublana to jedno z najbardziej zielonych europejskich miast. Przyjeżdżający tu turyści chętnie odpoczywają na licznych skwery i w parkach. Bilet do stolicy Słowenii zakupiony za pośrednictwem Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl to koszt ok. 1 000 zł. Natomiast rezerwacja noclegu dla dwóch osób w czterogwiazdkowym hotelu Central Hotel to 350 zł.

Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl (www.esky.pl) to największy polski serwis internetowy sprzedający bilety lotnicze i miejsca hotelowe. Prowadzony jest przez spółkę eSKY Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu. Poprzez stronę internetową oraz telefoniczne biuro obsługi klienta, eSKY.pl umożliwia łatwy i wygodny zakup biletu lotniczego, rezerwację miejsca w hotelu oraz wykupienie ubezpieczenia turystycznego. eSKY.pl to najnowocześniejsza technologia wyszukiwania oraz wysokiej jakości obsługa klienta. eSKY.pl jest członkiem elitarnej grupy agentów International Air Transport Association (IATA). Partnerem eSKY.pl jest wiodące na świecie internetowe biuro podróży Expedia Inc.

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...