Obiekty konferencyjne w Polsce

Wiele obiektów konferencyjnych w Polsce charakteryzuje się nie tylko odpowiednim zapleczem do organizacji spotkań biznesowych, szkoleń czy eventów, ale także przyciąga nietypową architekturą oraz różnorodnymi atrakcjami znajdującymi się w okolicy. Poniżej przedstawiamy cztery z kilkudziesięciu takich obiektów i hoteli położonych na terenie Polski.

Rancho pod Bocianem w Przypkach

Przypki to mała miejscowość, oddalona od Warszawy niewiele ponad 20 kilometrów. Przez wiele osób kojarzona jest z pięknym obiektem, który nawiązuje stylem do staropolskiego dworu. Bliska odległość od stolicy sprawia, że Rancho pod Bocianem jest popularnym miejscem spotkań biznesowych, imprez dla firm czy konferencji. Hotel oferuje 5 sal konferencyjno-szkoleniowych, a każda z nich sąsiaduje z otwartą przestrzenią.

Atutem tego nietypowego obiektu konferencyjnego jest ponad 20 ha ziemi, na której zgromadzono liczne atrakcje: staw z możliwością wędkowania, chatę rybaka, ogród z dwiema Wiatami Grillowymi, tor off-roadowy, strzelnice, mini pole golfowe czy boisko.

Rancho pod Bocianem

Hotel Magda w Licheniu Starym

Hotel Magda w Licheniu Starym prawdopodobnie nie byłby nawet w połowie tak popularny, gdyby nie słynne Sanktuarium Maryjne leżące w tej części Wielkopolski.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej nieprzerwanie przyciąga tłumy pielgrzymów i turystów z kraju i zagranicy. Na terenie imponującego kompleksu, obok wspaniałej bazyliki, warto zobaczyć także Kościół św. Doroty, Golgotę, Cudowne Źródełko, Muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego czy największe w naszym kraju organy.

Sam hotel to jeden z największych obiektów konferencyjnych w województwie wielkopolskim, przygotowany do przyjęcia nawet 300 osób. Warto zaznaczyć, że przystosowany jest na potrzeby osób niepełnosprawnych – posiada między innymi 6 specjalnych pokojów.

Zaplecze konferencyjne to 10 sal wyposażonych między innymi w nowoczesny sprzęt. Dla uczestników szkoleń, konferencji czy imprez integracyjnych dostępne są także ciekawe atrakcje, jak wyścigi F1 na specjalnych symulatorach, turniej darta czy kasyno. Natomiast okolica znana jest z licznych jezior i lasów, które są świetnym miejscem do gry w paintball, wycieczek rowerowych czy spływów kajakowych.

To nie wszystkie atrakcje w okolicy hotelu Magda – warto polecić np. Aeroklub w Kazimierzu Biskupim czy kopalnię soli w Kłodawie.


Hotel Magda

Hotel Zamkowy*** w Krasiczynie

W południowo-wschodniej Polsce, w pobliżu Przemyśla, położony jest Hotel Zamkowy. Trzygwiazdkowy obiekt konferencyjny zachwyca swoją architekturą i malowniczą lokalizacją.

Pokoje i apartamenty znajdują się w zabytkowym budynku powozowni, Zamku oraz dwóch Pawilonach: Szwajcarskim i Myśliwskim. Nie trzeba nawet specjalnie zachwalać pięknego obiektu – wystarczy spojrzeć na zamieszczone zdjęcie. To znakomite miejsce na wszelkiego rodzaju konferencje czy spotkania biznesowe, które umożliwia przyjęcie nawet 3000 osób.

Czym natomiast byłby zamek bez duchów? Jak głoszą legendy, po północy w Pawilonie Szwajcarskim spotkać można ducha pięknej, nieszczęśliwie zakochanej dziewczyny Zosieńki. W tym samym pawilonie znajduje się także wyjątkowy apartament, którego okna wychodzą na 3 strony świata.


Hotel Zamkowy***

Hotel Senator**** w Dźwirzynie

Dźwirzyno to miasteczko położone nad samym morzem, w okolicy Kołobrzegu. Pośród drzew, w otoczeniu nadmorskich wydm znajduje się Hotel Senator. Już sama lokalizacja obiektu zachęca do przyjazdu, jednak atrakcji jest znacznie więcej: Centrum Rekreacji, gdzie goście mogą skorzystać z jacuzzi, saun, łaźni czy siłowni. Dodatkowo warto skorzystać z toru bowlingu, stołów bilardowych czy Akademii Nurkowania.

Hotel posiada także zaplecze konferencyjne, a jego wyjątkowe położenie sprzyja organizacji imprez integracyjnych, szkoleń czy konferencji. W zacisznej okolicy hotelu znajdują się między innymi cztery trasy rowerowe, które z pewnością uatrakcyjnia pobyt miłośnikom aktywnego wypoczynku.


Hotel Senator****

Wszystkie wymienione obiekty znajdują się w serwisie www.e-konferencje.pl – jeśli chcą Państwo poznać inne ciekawe miejsca na konferencje, wystarczy odwiedzić zakładkę obiekty konferencyjne. Zgromadzone tam hotele czy zamki udowadniają, że baza hotelowo-konferencyjna w Polsce stoi na wysokim poziomie, a wiele innych państw może nam tylko pozazdrościć.

Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Noce saunowe - niezapomniane wrażenia!
Gorąca para unosząca się w powietrzu, aromatyczne olejki eteryczne, ciepłe drewno i przyjemna cisza…...
Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...
Obiekty i sale konferencyjne w Warszawie. Oto, co warto wiedzieć.
Planowanie konferencji czy innego dużego wydarzenia biznesowego to złożony proces, który wymaga uwzględnienia...
Hotel nad morzem z basenem krytym
Jeżeli marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, hotele w miejscowościach...