O warzywach i owocach słów kilka

O tym, że warzywa i owoce należy jeść, bo są zdrowe, wie każdy. Jednak czy dokładnie orientujemy się, w jakich ilościach należy je spożywać? Czy wiemy jak ważne są w diecie dzieci? Czy potrafimy przekonać nasze pociechy do ich jedzenia?

Aby poznać odpowiedzi na powyższe pytania, warto zapoznać się z broszurą edukacyjną „O warzywach i owocach słów kilka”, która powstała w ramach III edycji kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” i sprawdzić, czego jeszcze nie wiemy o warzywach i owocach!

W związku z tym, że warzywa i owoce odgrywają ogromną rolę w rozwoju dzieci, broszura edukacyjna jest w szczególności skierowana do rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy kształtują nawyki żywieniowe u dzieci. W publikacji rodzice i opiekunowie, znajdą przystępne informacje o zaletach zdrowotnych warzyw i owoców, porady i wskazówki jak przekonać najmłodszych do spożywania tych produktów oraz smakowite przepisy dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Broszura dostępna jest na stronie internetowej: www.poranapomidora.com w zakładce broszura edukacyjna.

Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli ją otrzymać w najbliższą sobotę, 15 czerwca br., podczas pikniku Poznaj Dobrą Żywność na stoisku kampanii „Pora na pomidora…”. Na pikniku będziemy także degustować pyszne polskie warzywa i owoce oraz rozmawiać o korzyściach płynących z ich spożywania. Zapraszamy od godz. 11:00 do 18:00 do ogrodów SGGW w Warszawie.

PR

LA

No posts found