Noclegi w Sopocie


Sopot już na stałe wpisał się w świadomość Polaków jako jeden z najładniejszych i najbardziej luksusowych kurortów na Wybrzeżu. Wpływa na to wiele atrakcji turystycznych, jakie oferuje miasto i imprezy, które odbywają się tutaj o każdej porze dnia i nocy.

Badania przeprowadzone na terenie wskazują na znaki zamieszkania tego grodu już w V w.p.n.e. Wydobywano tutaj bursztyn, który eksportowano szlakami handlowymi do imperium rzymskiego. Pierwszy raz nazwa Sopot pojawiła się 5 marca 1283 roku, kiedy to Książe Mściwój II w ramach rekompensaty za krzywdy doznane od Krzyżaków nadał cystersom oliwskim Sopot jako jedną z kilku wsi. Miasto zaczęło się zdecydowanie rozwijać, kiedy do Sopotu przybył lekarz armii francuskiej Jean Haffner. Dzięki niemu powstał tutaj zakład kąpielowy oraz molo i park. W ciągu następnych lat powstały kolejne budynki uzdrowiskowe – Dom Zdrojowy, Łazienki Południowe i Łazienki Północne. W 1870 roku w mieście zbudowano pierwszą linię kolejową, a w 1898 otwarto tor wyścigów konnych. W 1901 roku Sopot otrzymał prawa miejskie i zgodnie z postanowieniami Traktatu Wersalskiego, miasto znalazło się w granicach administracyjnych Wolnego Miasta Gdańska. Podczas II wojny światowej, miasto nie uległo dużemu zniszczeniu, zniszczono zaledwie 10% ogólnej zabudowy. Po wojnie, kiedy wyzwolono miasto spod okupacji niemieckiej i wcielono do Polski, ludność niemiecka została wysiedlona. Z czasem Sopot rozwijał się i zyskiwał coraz większa popularność. W dawnym kasynie powstała Sopocka galeria sztuki, która jest jednym z ważniejszych ośrodków artystycznych w Polsce. Miasto zyskało status letniej stolicy piosenki, przyczynił się do tego legendarny już dziś Festiwal Piosenki, który od 1961 roku odbywa się w Operze Leśnej. Wybudowano wiele obiektów sportowych jak korty, baseny, wyciąg narciarski na Łysej Górze czy wspomniany wcześniej tor wyścigów konnych. Sopockie molo stało się wizytówką nie tylko Sopotu, ale i całego Wybrzeża. Powstał tu nowoczesne hotele, pensjonaty, domki letniskowe i uzdrowiska. Miasto w szybkim czasie zostało jednym z najchętniej odwiedzanych letnich kurortów w Polsce.

Wakacje w Sopocie spędzają znani politycy, sportowcy i muzycy. Do Opery Leśnej na Międzynarodowy Festiwal Piosenki przyjeżdżają największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Grali tu m. in. Elton John, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Boney M czy La Bouche.

Atrakcje turystyczne Sopotu to nie tylko piękna plaża i morze. Wizytówka Sopotu to najdłuższe w Europie molo, deptak „Monciak”, gdzie toczy się kulturalne życie miasta. Znajduje się tu wiele kawiarenek, pubów, restauracji czy sklepów. W Sopocie można spotkać wielu zagranicznych turystów, którzy z zadowoleniem wypowiadają się o mieście.

Turyści bardzo chętnie rezerwują noclegi w Sopocie, ponieważ miasto skutecznie zachęca do odwiedzin. W tym nadmorskim kurorcie możemy zarówno wynająć miejsce w luksusowym hotelu, jak i zdecydować się na tanie noclegi czy kwatery blisko morza. Popularne są też tutejsze ośrodki SPA, ponieważ występujące w Sopocie solanki i borowina są wykorzystywane w leczeniu chorób narządów ruchu i reumatycznych.

W Sopocie odbywa się wiele imprez muzycznych i sportowych, wystaw, inscenizacji, koncertów. Przyjeżdżają na nie ludzie z całego kraju, dlatego warto zawsze wcześniej rezerwować noclegi w Sopocie. Lokalni przedsiębiorcy oferują komfortowe tanie noclegi blisko morza, które zawsze cieszą się dużą popularnością. Zamożniejsi turyści z pewnością ulokują się w którymś z luksusowych hoteli. Noclegi w Sopocie to także miejsca w pensjonatach, kwaterach i domkach letniskowych.

źródło grafiki: www.wikipedia.pl

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Kaszuby – oaza spokoju i piękna natury
Kaszuby, położone w sercu północnej Polski, są synonimem spokoju i piękna natury. Ten malowniczy region,...