Noclegi na wakacje

To już ostatnie dni wakacji, a wiele osób nadal nie było na urlopie, dlatego poniżej prezentujemy kilka ciekawych regionów doskonałych na letni wypoczynek.

 

Województwo warmińsko-mazurskie

Każde z 19 powiatów tego województwa zasługuje na zwiedzenie, tak samo jak siedziba władz regionu znajdująca się w Olsztynie.

Piękne leśne tereny, liczne jeziora i specyficzny uzdrowiskowy charakter przyciągający turystów z całego kraju do licznie zlokalizowanych tu sanatoriów i obiektów wypoczynkowych. To województwo to nie tylko Mrągowo, Mikołajki czy Giżycko doskonale już kojarzone są z regionem Mazur, to także wiele innych mniejszych i większych miejscowości, które warto zwiedzić. Kętrzyn, Elbląg, Ostróda, czy Ełk to bardzo piękne miasta o ciekawej historii i pięknych zabytkach i właśnie tego typu miasta sprawdzą się doskonale podczas letnich wypraw rowerowych. Miasta te kryją piękne zamki, klimatyczne uliczki i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Baseny, korty, kina i najróżniejsze muzea zapełnioną nam czas wolny podczas urlopu, nawet w czasie brzydkiej pogody. Natomiast dostępne i liczne jeziora pozwolą na wspaniały odpoczynek na plaży bądź w wodzie. Także miejsc noclegowych w województwie warmińsko-mazurskim nie brakuje. Liczne hotele, kwatery prywatne, czy pensjonaty zapraszają w swoje progi. Jednym słowem noclegi w warmińsko-mazurskim to żaden problem.  


Pomorskie

Województwo pomorskie w czasie wakacji wiedzie prym i nie trzeba go specjalnie zachwalać. Większość Polaków decydując się na letni urlop wybiera właśnie to województwo i nic dziwnego, bo nie ma to, jak uroki naszego Bałtyku, mimo, że zimny, to jednak rodzimy.

Gdzie wypoczywać nad morzem? Zdania są podzielone. Jedni upierają się przy miastach takich, jak Kołobrzeg, czy Sopot, inni natomiast szukają wciąż to nowych małych miejscowości z dala od zgiełku miast. Jeszcze inni szukają wrażeń, imprez i wielu atrakcji zastanawiając się nad wyprawą promem z naszego kraju do Szwecji czy na Bornholm i wybierają Świnoujście.
( Świnoujście czy Międzyzdroje?)


Małopolskie

Województwo małopolskie z pewnością jest dla tych turystów, którzy kochają górskie wyprawy nie szczędząc sił i czasu na pokonywanie kolejnych szlaków.  Ale ci aktywni turyści spędzają urlop nie tylko na pokonywaniu kolejnych górskich szlaków i z radością korzystają z basenów geotermalnych, parków rozrywki, czy turystycznych tras rowerowych. A w województwie małopolskim jest, co zwiedzać. Specyficzna architektura zabudowy już stanowi atrakcję samą w sobie, do tego zabytki, liczne drewniane kościoły, muzea, itp. Jednym słowem od atrakcji typowo kojarzonych z regionem po ekskluzywne formy wypoczynku dostępne w hotelach Spa i innych obiektach rekreacyjno-wypoczynkowych.


Wykorzystajmy, zatem dobrze te ostatnie dni wakacji.

M-S-M   

 

Grafika:

1)Małgorzata Michalska Mazury
2)Fotolia
3)Fotolia

Jak znaleźć dobre noclegi w Krynicy Morskiej?
Krynica Morska, z jej złotymi plażami, szumem fal i niezapomnianymi zachodami słońca, to prawdziwy raj...
Rybne smaki polskiego lata: Jakie ryby warto zjeść nad Bałtykiem?
Latem, kiedy słońce świeci najjaśniej, a fale Bałtyku szepczą zaproszenie do wypoczynku, nie ma nic lepszego...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Powitaj wiosnę nad morzem
Padający ciągle śnieg, duży mróz i pochmurna pogoda - na szczęście zima coraz śmielej żegna się z Polską,...
Dzień Bałtyku
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a od...
Wczasy z dziećmi we Władysławowie
Jeżeli wasz maluch już od dłuższego czasu zadaje Wam w kółko to samo pytanie ? ?czy pojedziemy w tym...