NEPAL – MIĘDZY GÓRAMI M.Arcimowicza podczas tegorocznego Na Styku Kultur w Łodzi.

Targi “Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR“ to właśnie swoiste święto turystyki, podczas którego odbywają się liczne imprezy związane z podróżowaniem, odkrywaniem ciekawych miejsc i kontaktem z ludźmi, dla których jest to sposób na życie.

Ważnym wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie wystawa Marka Arcimowicza NEPAL – MIĘDZY GÓRAMI.

Wystawa składa się z dużych 30 fotografii – obrazów skłaniających do refleksji i odkrywania kraju wciśniętego między najwyższe góry na świecie. To historie o ludziach i pięknie miejsca, gdzie przyszło im żyć.

Autor tak opowiada o wystawie: “Spośród wszystkich krajów i miejsc, które odwiedziłem – właśnie Nepal zajął wyjątkowe miejsce w moim sercu, można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia – i zawsze z wielką radością tam wracałem, w sumie już ponad 30 razy…Staram się podróżować wszystkimi zmysłami, a Nepal – podobnie jak Indie – zapewnia szeroką paletę kolorów, bogata historia wpłynęła na niezwykłe tradycje i koloryt tego kraju. Kuchnia – choć nie jest tak bogata jak indyjska, potrafi sprawić, że tęsknię za lokalnymi smakołykami już kilka dni po wyjeździe. Ulice kipię zapachami kadzideł, przypraw ale też rozkładających się śmieci, odchodów, moczu, dymu i spalin. Hałas ulic gwar targowisk, cykady w bambusowych gajach, okrzyki zdumienia na poruszający widok gór, pokrzykiwanie poganiaczy i własne ciężkie dyszenie na wysokogórskich szlakach, furkot chorągiewek i gwizd wiatru, … kiedy tylko zamknę oczy – słyszę je wciąż.

Jednak dla mnie Nepal – od początku, od pierwszych chwil – to przede wszystkim ludzie. Im właśnie, przyjaciołom i tym, których spotkałem przygodnie, minąłem na szlaku, albo dostałem kubek herbaty, miłe słowa lub szczery uśmiech, naukę, że życie to nie tylko wypchany portfel, że ważne są przyjaźń, rodzina, wspólny posiłek, życie, zdrowie, radość – IM dedykuję tę wystawę.”

Więcej informacji i zdjęcia z wystawy znajdziecie na : www.nastykukultur.pl

Międzynarodowe Targi Łódzkie

ul. Wólczańska 199
90-531 Łódź
tel. 042 636 29 83
tel. 042 636 86 78

http://www.mtl.lodz.pl

 

Źródło: www.otwarty.pl

Turystyka pielgrzymkowa w Łodzi?
Region łódzki może stać się faktycznym zagłębiem turystyki religinej - uważa prof. dr hab. Antoni...