Narty Fischer – miejska nuda kontra fun na stoku

Dzięki wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia w produkcji sprzętu narciarskiego oraz zastosowaniu najnowszych technologii marka Fischer z dumą i radością zaprasza wszystkich miłośników sportów zimowych do rozpoczęcia sezonu 2010/2011. Pod zaproszeniem kryje się konkretna propozycja. Fischer przygotował bowiem nie lada gratkę w postaci sprzętu stworzonego specjalnie z myślą o mężczyznach i im dedykowanego. Produkty z najnowszej kolekcji zaprojektowane zostały tak, aby spełniać konkretne potrzeby i oczekiwania Panów, jak również zagwarantować swoim właścicielom kompletną wygodę oraz bezpieczeństwo.

Zima w mieście

Szary, brudny śnieg, zmrożone zaspy wzdłuż ulic, plucha, samochody chlapiące na przechodniów. Siarczysty mróz, codzienne odśnieżanie samochodu, jeszcze większe niż zwykle korki na ulicach, stłuczki i poślizgnięcia na oblodzonym chodniku. Cały czas ciemno – rano, gdy dzwoni budzik jak również po południu, w drodze powrotnej do domu. Ile każdy z nas oddałby wówczas za wyrwanie się z tego zimowego miejskiego marazmu i pojechał choćby na kilka dni w góry. Białe szaleństwo z przyjaciółmi, całodzienna zabawa na trasach zjazdowych, wspaniałe szusowanie na stoku. To jest to!

W coraz większej ilości miast oraz na ich obrzeżach powstają sztuczne stoki narciarskie. Dzięki nim nie trzeba już cały dzień podróżować, aby móc poczuć emocje podczas jazdy na nartach. Nowoczesne wyciągi, kompleksowe zaplecze, profesjonalna infrastruktura – to wszystko znaleźć można dziś już nie tylko za granicą, ale i w naszym kraju. A gdy prócz tych elementów spadnie jeszcze trochę śniegu i ściśnie mróz, poza dobrym humorem i chęciami potrzebny ci jest już tylko odpowiedni sprzęt. Zatem do dzieła! Firma Fischer wprowadza w tym sezonie na rynek linię nart idealnych dla mężczyzn i doskonałych na totalne zimowe szaleństwo.

 

Narty pod kontrolą

Model Fischer Superrace, to najnowszej generacji „slalomka” dla prawdziwych fanów krótkich skrętów oraz dla tych, którzy chcą mieć na stoku pełną kontrolę. W konstrukcji nart zastosowano kilka unikatowych technologii, które w efekcie gwarantują doskonałe trzymanie krawędzi oraz wyjątkową płynność jazdy.

Hole Ski Technology – czyli wycięte w dziobach nart otwory, odpowiedzialne za to, że dzioby są lżejsze, łatwiej inicjują skręt i nie wpadają w drgania. W nartach nie zawodniczych otwory w dziobach są zamaskowane, żeby ograniczyć pylenie śniegu, które zawodnikom nie przeszkadza, ale „cywilnym” użytkownikom obniżałoby komfort jazdy.

Powerrail – płyta jest szersza i niższa dla poprawienia przenoszenia ciężaru ciała. Sandwich Sidewall Construction – drewniany rdzeń z podwójną, titanalową powłoką 0.5mm, całość konstrukcji wzmocniona włóknem węglowym Air Carbon. Jest to niezwykle lekki, zaawansowany technologicznie materiał stosowany również w przemyśle lotniczym. Wykorzystany w konstrukcji nart, wpływa na jakość “prowadzenia” i osiągi.

Parametry:

Promień skrętu: 14m/165

Taliowanie: 117 – 67 – 99

Dostępne długości: 150, 155, 160, 165, 170cm

Wiązania: Z11

Narty Fischer Superrace dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie det. 1 949  zł brutto

                   

Fischer Progressor 9+, to idealne narty dla wszystkich narciarzy ceniących sobie poczucie totalnej swobody ruchu i kontroli jednocześnie. Umożliwiają to takie ich cechy, jak: nowa ulepszona płyta Flowflex 2.0 i 70-milimetrowa talia, sandwichowa konstrukcja ścian bocznych, podwójna 0,5-milimetrowa powłoka z titanalu a także drewniany rdzeń. Aby osiągnąć zamierzony efekt, do budowy nart użyto zaawansowanych technologicznie rozwiązań:

Dual Radius system – dzioby i piętki nart posiadają różny promień skrętu. Efekt – narta łatwiej inicjuje skręt i jest stabilniejsza w długim skręcie.
Flowflex 2.0 – specjalne połączenie wiązania z nartą, na odcinku pod butem pozwalające na swobodne wygięcie narty, dzięki czemu nie traci ona kontaktu ze śniegiem i zachowuje idealny tor jazdy (lżejsze o 30% od Flowflex).
Sandwich Sidewall Construction – drewniany rdzeń z podwójną, titanalową powłoką 0.5mm; całość konstrukcji wzmocniona włóknem węglowym Air Carbon. 
Wood Core, czyli drewniany rdzeń. Jest lekki i wytrzymały, posiada doskonałe parametry techniczne. Air Carbon Ti 0.5, to z kolei niezwykle lekki i wytrzymały materiał będący połączeniem węglanu (Air Carbon) i tytanu. Gwarantuje doskonałą jakość jazdy i lepszą kontrolę nart.

Parametry:

Promień skrętu: 13/17m/170

Taliowanie: 117 – 70 – 100

Dostępne długości: 160, 165, 170 cm

Wiązania: RSX12

Narty Fischer Progressor 9+ dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie det. 2 299  zł brutto     

Fischer Viron 6.6, to niezwykle łatwa w prowadzeniu narta o „fun carvingowym” charakterze. Szeroki dziób ułatwia inicjację skrętu, a zastosowanie w budowie Dynamic Grip Control oraz sandwichowej konstrukcji ścian bocznych powoduje, że narta jest wystarczająco sztywna i dynamiczna, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających narciarzy. W tym celu zastosowano technologie takie jak: Dynamic Grip Control – potrójne nacięcia biegnące wzdłuż rdzenia w okolicy dziobów i piętek nart. Wpływają na lepsze trzymanie krawędzi i kontrolę toru jazdy. Sandwich Sidewall Construction – drewniany rdzeń z podwójną, titanalową powłoką 0.5mm – konstrukcja wzmocniona włóknem węglowym Air Carbon. Wood Core, czyli drewniany, bardzo lekki i wytrzymały rdzeń o doskonałych parametrach technicznych. Air Carbon – włókno węglowe cechujące się dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. Wszystkie te rozwiązania  gwarantują niesamowicie łatwe prowadzenie narty i ogromną swobodę podczas jazdy.
Parametry:

Promień skrętu: 14m/165

Taliowanie: 118 – 68 – 100

Dostępne długości: 155, 160, 165 cm

Wiązania: RS10

Narty Fischer Viron 6.6 dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie det. 1 849 zł brutto

Fischer – w stylu mistrza

Początki marki sięgają 1924 roku, kiedy to Josef Fischer Senior, pracując w drewnianej chacie, zaczął wytwarzać wózki ręczne i sanki. Dziś, po upływie 85 lat – Fischer stanowi grupę firm o światowym zasięgu. Od samego początku jej założyciele stawiają na rozwój, innowacyjność, oryginalność oraz  najnowsze technologie. Historia marki, to historia nieustającego progresu.

Od lat marka Fischer obecna jest podczas najwyższych rangą imprez sportowych, takich jak Olimpiady czy Mistrzostwa Świata. Od lat jest partnerem sportowców, którzy zdobywają medale i mistrzostwa korzystając ze sprzętu Fischer. Opowieść o losach marki, jest opowieścią o ciągłym progresie, pobijaniu swoich własnych rekordów oraz nieustającej wierze w sukces, co z całą pewnością przekłada się również na finalny wynik – tytuł marki z największymi sukcesami na światowych stokach.

Źródło: PR

 

Wisła zimą nie tylko na narty
Znajdująca się w sercu Beskidu Śląskiego, u podnóża Baraniej Góry, Wisła jest miejscowością turystyczną....
Narty w Livigno
Livigno to nieduża górska wioska położona w sercu Alp Retyckich, doskonałe miejsce dla narciarzy! Profesjonalnie...
Ubranie termo-aktywne na narciarskie wycieczki
Wycieczki narciarskie to idealny sposób na połączenie ogromnej radości z jazdy z podziwianiem wspaniałych...
Sprawdzone wyciągi narciarskie
Ferie zimowe tuż tuż...dla amatorów białego szaleństwa zbliża się najlepszy czas w roku - sprawdźmy zatem...
Wyróżnienie SnowTrex Award - Austria we wszystkich kategoriach w czołówce
Kolonia, 30 października 2012 - SnowTrex, specjalista w organizacji wyjazdów zimowych, przyznał wyróżnienia...
Z BERGSONEM do Laponii
Finlandia jest krajem nizinnym. Dlatego odwiedzając ten kraj, nie można nastawiać się na zdobywanie wysokich...