Narty dla niej – od Fischera

Stworzone z myślą o kobietach.  Sportowe, stylowe, wyróżniające się imponującym designem. Maksymalnie dopasowane do warunków fizycznych (wzrost, waga) oraz sposobu poruszania się na stoku. Sprawdzające się podczas szybkiej i dynamicznej jazdy, jak również w rekreacji. Niezawodne nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Marka Fischer prezentuje najnowszą linię nart dostosowanych do kobiecych potrzeb.

Narty? Kobieca rzecz!

Narty kobiece wyróżnia przede wszystkim lżejsza konstrukcja i większa elastyczność oraz specyficzne „taliowanie” mające na celu zapewnienie Paniom płynnej jazdy oraz zmniejszenie wymaganego nakładu siły. Różnica ta wynika z faktu, że kobiety są po prostu zazwyczaj lżejsze od mężczyzn, w związku z czym, dysponują mniejszą siłą potrzebną do prawidłowego kierowania nartą. Kobiety jeżdżące na nartach nie są jednak takie same. Jedne mają za sobą wiele zim przejeżdżonych na trasach całego świata, inne dopiero zaczynają swoją przygodę z tym wspaniałym sportem. Część pragnie sprawdzenia swoim umiejętności, pełnych adrenaliny wyzwań a część oczekuje jedynie relaksu, kontaktu z przyrodą, przyjemnego oderwania od codzienności. Takie różnice można by mnożyć, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pań Fischer przygotował linię wyjątkowych modeli w pełni zaspokajających potrzeby każdej kobiety planującej spędzić najbliższy sezon zimowy w górach, na stoku.

Dla mistrzyni, dla Ciebie

W ostatnim czasie obserwujemy coraz staranniejsze wysiłki projektantów w konstruowaniu linii nart dedykowanych kobietom. Tak ze względu na design oraz geometrię nart, jak również na coraz bardziej zdecydowane próby przekonania kobiet jeżdżących bardzo dobrze, że w tej grupie produktów mogą znaleźć sprzęt adekwatny do ich umiejętności i aspiracji.

Fischer udowadnia, że narty mogą być nie tylko dobre, ale również piękne, że mogą wyrażać indywidualny styl zachowując cechy profesjonalnych i solidnych nart. W grupie produktów z kobiecej linii odpowiedni sprzęt dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące jak i średniozaawansowane. Ponieważ w nartach zastosowano szereg specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do kobiecego stylu jazdy – nie będą rozczarowane również Panie jeżdżące na poziomie zaawansowanym, czy wręcz zawodniczym. Najlepszym przykładem niech będzie tu osoba Justyny Kowalczyk, wielokrotnej medalistki olimpijskiej oraz mistrzyni świata, która biegnąc w nartach Fischer’a wywalczyła złoty medal na Olimpiadzie w Vancouver w 2010 r. Narty od Fischera, to doskonały pomysł dla każdej kobiety ceniącej sobie styl, jakość oraz oryginalność.

Piękno najwyższej jakości

Model Exhale pokochają Panie preferujące rekreacyjną formę spędzania czasu na stoku. Narty wykonane zostały przy pomocy ultralekkiej technologii Air Power. Zapewnią wygodę oraz bezpieczeństwo w każdych warunkach. Są wyjątkowo łatwe w prowadzeniu, a to dzięki zastosowaniu jednego z najlżejszych systemów wiązań My Style. Idealnie do jazdy rekreacyjnej, ale też świetnie nadadzą się do tego, aby pokazać „kto tu rządzi!”. Wyposażone zostały w specjalne rozwiązania:

Air Power – rdzeń narty ma mniejszą gęstość, przez co jest bardzo lekki i powoduje, że narta staje się “łatwiejsza w obsłudze”, a jazda wymaga mniejszego nakładu siły. Carbon Tech, to z kolei odporne na skręcanie włókna węglowe stosowane w konstrukcji nart. Sprawiają, że narty są sztywne poprzecznie, lecz elastyczne wzdłużnie.

Parametry nart:

Promień skrętu: 14m/155

Taliowanie: 116 – 70 – 102

Dostępne długości: 140, 145, 150, 155 cm

Wiązania: V9

Narty Exhale dostępne są w sprzedaży w sugerowanej cenie det. 1195 zł brutto

Model Pure zaprojektowany został z myślą o Paniach, które właśnie rozpoczynają swoja przygodę z narciarstwem. Narty te są niezwykle precyzyjne i nie wymykają się spod kontroli. W ich konstrukcji zastosowano technologie Dynamic Grip Control, Air Power oraz Fiber Tech, dzięki czemu są wyjątkowo lekkie.

Dynamic Grip Control, to potrójne nacięcia biegnące wzdłuż rdzenia w okolicy dziobów i piętek nart. Technologia wpływająca na lepsze trzymanie krawędzi i kontrolę toru jazdy. Air Power – rdzeń narty o zmniejszonej gęstości. Jest bardzo lekki i przyczynia się do „łatwości w obsłudze narty”. Dzięki niemu jazda wymaga mniejszego nakładu siły. Fiber Tech, to natomiast specjalne połączenie włókien szklanych, które posiadają wyjątkową giętkość. Zastosowanie tej technologii sprawia, że narty doskonale radzą sobie w skręcie, są sztywne poprzecznie, lecz elastyczne wzdłużnie.

Parametry nart:

Promień skrętu: 15m/155
Taliowanie: 114 – 72 – 101
Dostępne długości: 140, 145, 150 cm
Wiązania: V9

Narty Pure dostępne są w sprzedaży w sugerowanej cenie det. 1099 zł brutto

Model Breeze dedykowany jest Paniom, które mają jasno sprecyzowane oczekiwania i potrzeby w stosunku do parametrów nart. Są to lekkie, precyzyjne i szybkie all roundy. W ich konstrukcji zastosowano ściany boczne oraz technologię Dynamic Grip Control, czyli potrójne nacięcia biegnące wzdłuż rdzenia w okolicy dziobów i piętek nart. Technologia ta, wpływa również na lepsze trzymanie krawędzi i kontrolę toru jazdy. Sidewall Construction, to specjalna konstrukcja ścian bocznych mająca na celu zapewnienie krawędziom stabilności i wytrzymałości. Wyposażone są również w technologię Binding Mounting Point polegającą na przesunięciu punktu montażu wiązań w przód. Rozwiązanie to ma na celu ułatwienie inicjacji skrętu i rekreacyjną jazdę.

Parametry nart:

Promień skrętu 15 m / 165 cm
Taliowanie: 118 – 74 – 102

Dostępne długości: 150, 155, 160, 165, 170 cm

Wiązanie V9

Narty Breeze dostępne są w sprzedaży w sugerowanej cenie det. 1649 zł brutto

Fischer – w stylu mistrza

Początki marki sięgają 1924 roku, kiedy to Josef Fischer Senior, pracując w drewnianej chacie, zaczął wytwarzać wózki ręczne i sanki. Dziś, po upływie 85 lat – Fischer stanowi grupę firm o światowym zasięgu. Od samego początku jej założyciele stawiają na rozwój, innowacyjność, oryginalność oraz  najnowsze technologie. Historia marki, to historia nieustającego progresu.

Od lat marka Fischer obecna jest podczas najwyższych rangą imprez sportowych, takich jak Olimpiady czy Mistrzostwa Świata. Od lat jest partnerem sportowców, którzy zdobywają medale i mistrzostwa korzystając ze sprzętu Fischer. Opowieść o losach marki, jest opowieścią o ciągłym progresie, pobijaniu swoich własnych rekordów oraz nieustającej wierze w sukces, co z całą pewnością przekłada się również na finalny wynik – tytuł marki z największymi sukcesami na światowych stokach.

Źródło: PR

Wisła zimą nie tylko na narty
Znajdująca się w sercu Beskidu Śląskiego, u podnóża Baraniej Góry, Wisła jest miejscowością turystyczną....
Narty w Livigno
Livigno to nieduża górska wioska położona w sercu Alp Retyckich, doskonałe miejsce dla narciarzy! Profesjonalnie...
Ubranie termo-aktywne na narciarskie wycieczki
Wycieczki narciarskie to idealny sposób na połączenie ogromnej radości z jazdy z podziwianiem wspaniałych...
Sprawdzone wyciągi narciarskie
Ferie zimowe tuż tuż...dla amatorów białego szaleństwa zbliża się najlepszy czas w roku - sprawdźmy zatem...
Wyróżnienie SnowTrex Award - Austria we wszystkich kategoriach w czołówce
Kolonia, 30 października 2012 - SnowTrex, specjalista w organizacji wyjazdów zimowych, przyznał wyróżnienia...
Z BERGSONEM do Laponii
Finlandia jest krajem nizinnym. Dlatego odwiedzając ten kraj, nie można nastawiać się na zdobywanie wysokich...