Najlepszy sposób na integrację pracowników

Kiedyś żadnemu pracodawcy nie zależało na tym, aby jego pracownicy nawiązywali ze sobą bliższe relacje, czy nawet lubili się. Liczyły się jedynie efekty, jakie osiągali oni w pracy. dzisiaj całkiem inaczej podchodzi się do tego tematu, ponieważ każdy szef zdaje sobie sprawę z tego, że zintegrowany i dobrze rozumiejący się zespół jest w stanie osiągnąć znacznie więcej, niż ten nie znający się lub nie lubiący się. W wielu firmach pracodawcy decydują się na wyjazdy firmowe, które mają służyć właśnie integracji i nawiązywaniu kontaktów przez osoby, które pracują ze sobą na co dzień. Jest to faktycznie dobra metoda na to, aby zespół poznał się nieco bliżej, a przede wszystkim miał ze sobą okazję przebywać w zupełni innych warunkach, niż w biurze, czy innym miejscu pracy. Zbudowanie silnego zespołu bardzo procentuje w przyszłości i szybko przynosi spodziewane efekty.

Profesjonalna organizacja wyjazdów firmowych

Takie wyjazdy firmowe nie powinny być kojarzone ze szkoleniami wyjazdowymi, ponieważ te wykonuje się najczęściej w ramach swoich obowiązków pracowniczych. Oczywiście, można do szkolenia włączyć również aspekty integracyjne, ale najlepiej jeśli jest to wyjazd zaplanowany właśnie w celu poznania się bliżej przez pracowników. Obecnie na rynku działają profesjonalne firmy, jak travel-consierge.pl, które zajmują się na co dzień organizacją takich firmowych wyjazdów. Wystarczy skontaktować się z firmą, przedstawić jej swój budżet i oczekiwania, a z pewnością można otrzymać przynajmniej kilka ciekawych propozycji. Bywa, że pracodawcy sami zaskoczeni są ilością ciekawych rozwiązań oferowanych im w przystępnych cenach. Wszystko dzięki temu, że firmy te mają wiele kontaktów i korzystają z usług sporej ilości innych firm zajmujących się organizacją eventów, hoteli, czy restauracji.

 

 

 

Dodatkowe atrakcje na wyjazdach firmowych

Najlepiej, jeśli wyjazd jest dla pracowników atrakcyjny, ponieważ mogą oni spędzić w miły sposób czas. Najczęściej pracodawcy decydują się więc na atrakcje takie, jak możliwość korzystania ze sprzętu sportowego, basenów, a także kursów kulinarnych, czy uczestnictwa w zawodach sportowych. Tego typu atrakcje nigdy nie powinny być przymusem, ponieważ wówczas wyjazd firmowy nie jest już przyjemny. Bardzo często można też uczestniczyć w wycieczkach do pobliskich miejsc i korzystać z ich atrakcji. Absolutne minimum to też zapewnienie pracownikom pełnego wyżywienia. Wieczorami odbywają się często uroczyste kolacje, albo dyskoteki, w których mogą brać udział wszyscy. Niekiedy także alkohol opłacany jest przez pracodawcę.

Firma transportowa - jak to działa przewóz osób?
Prawdopodobnie słyszałeś o Uberze ale czy słyszałeś o sieciowych usługach samochodowych? Co to jest sieć...
Zalety zagranicznych wakacji
Ilu ludzi, tyle opinii. Także w kwestii tego, czy lepiej spędzić nieco dni urlopu w Polsce, czy jednak...
Eventy online, czyli jak zapewnić rozrywkę pracownikom w niepewnych czasach?
Sytuacja pandemiczna w naszym kraju nie pozostawiła na żadnym przedsiębiorcy suchej nitki. Tak jak każdy...
Wypoczynek 2020: wcale nie na odludziu, ale na pewno w miejscu z potwierdzonym poziomem bezpieczeństwa
Koronawirus wbrew przypuszczeniom wcale nie zmienił nastawienia Polaków do wypoczynku. Nadal ponad połowa...
Najwyższe płatności spadochronowe w futbolu w ostatniej dekadzie
Piłka nożna to nie tylko duża przyjemność z uprawiania sportu, ale również ogromny biznes. Utrzymanie...
Jak zamienić pasję do turystyki w biznes?
Wiele osób o tym marzy, niewiele ma odwagę, by podjąć zdecydowane kroki i to zrobić? Jak zamienić pasję...