Eventy online, czyli jak zapewnić rozrywkę pracownikom w niepewnych czasach?

Sytuacja pandemiczna w naszym kraju nie pozostawiła na żadnym przedsiębiorcy suchej nitki. Tak jak każdy kryzys, zweryfikowała siłę wielu biznesów. Jedną z branży, która musiała wykazać się największą kreatywnością, jest branża eventowa. Niektórzy właściciele, zamiast poddać się, postanowili wprowadzić w życie zupełnie nowy rodzaj atrakcji, które zostały przeniesione do sieci, np. gry zespołowe przez internet. Dla przedsiębiorców z innych dziedzin jest to doskonała okazja na zorganizowanie imprez integracyjnych online.

Trzeba urządzić firmowy event online, a nikt w pracy nie ma pomysłu, jak zapewnić rozrywkę? Oto 3 z wielu sposobów, aby imprezy firmowe online nie były nudne!

1. Escape Room online

Zyskujące coraz większą popularność w Polsce, escape roomy, to wypełnione łamigłówkami pokoje, w których zamyka się grupę ludzi, aby rozwikłali zagadki i wydostali się. W dobie pandemii zamykanie się z grupą ludzi w małym pomieszczeniu jest niemożliwe, ale właściciele tego typu rozrywek nie załamują rąk. Proponują nowy wymiar zabawy, jaką jest zdalna integracja. Najbardziej popularne są dwa rodzaje zabawy: rozwiązywanie zagadek w pokojach na platformie internetowej lub zwiedzanie prawdziwych pokoi przy pomocy mistrza gry znajdującego się w środku. Oba sposoby to doskonała okazja na integrację zespołu online, dzięki której żadna zdalna impreza nie będzie nudna!

Czytaj również – 3 sposoby na skuteczną integrację zespołu online

 

2. Stand-up lub spektakl teatralny

Całkiem nowa rzeczywistość odbiła się również na artystach oraz komikach, którzy nie mogą grać na scenach. Proponują nową formę rozrywki, jaką są występy online na żywo. Obecność komika na eventach firmowych pozwala przełamać bariery między pracownikami, a po obejrzeniu spektaklu może wywiązać się między nimi bardzo ciekawa dyskusja. Aby spotkanie miało bardziej integracyjny wydźwięk, warto połączyć występ z następnym punktem z listy, czyli turniejem wiedzowym online!

3. Turniej online

Nie od dziś wiadomo, że nic nie łączy ludzi bardziej niż wspólne konkurowanie. Co prawda w zdalnej integracji nie chodzi o skłócenie pracowników, jednak możliwość lekkiej rywalizacji doda całej imprezie dynamiki. Pracowników można połączyć w zespoły lub zaproponować indywidualny udział w teleturnieju online, który jest jednym z ciekawszych sposobów na wirtualny team building!

Czy po powrocie do normalności te atrakcje dalej będą cieszyły się popularnością i czy warto zawracać sobie nimi głowę, zamiast poczekać na zwykłe imprezy?

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Część specjalistów uważa, że integracja na odległość, to tylko przejściowa forma rozrywki, za to inni mówią, że wirtualne eventy rozwinęły się do tego stopnia, że stworzą własną gałąź imprez. Nie ważne co kto myśli o stabilności tego biznesu, wszyscy wspólnie twierdzą, że warto organizować zabawy integrujące online, ponieważ podczas pracowania z domu relacje pracownicze znacznie się rozluźniają. Brak kontaktów między ludźmi z zespołu wpływa negatywnie na jakość pracy, gdyż nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty w wielu dziedzinach daje współpraca.

Czy impreza okolicznościowa w górach?
Organizacja imprezy okolicznościowej w górach to nie tylko doskonała okazja do uczczenia ważnego wydarzenia,...
Najlepszy sposób na integrację pracowników
Kiedyś żadnemu pracodawcy nie zależało na tym, aby jego pracownicy nawiązywali ze sobą bliższe relacje,...