Najlepsze polskie miejsca turystyczne! Centrum Prasowe PAP

Wyjątkowe miejsca na mapie turystycznej Polski zostały 17 lutego uhonorowane zaszczytnym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku.

Dostać się do grona zwycięzców nie jest łatwo. Certyfikat przyznawany jest miejscom, które wyróżniają się innowacyjnością, kompleksową obsługą i mają do zaoferowania ciekawe, unikatowe atrakcje oraz nietypowe formy spędzania wolnego czasu. Dzięki konkursowi wszyscy nagrodzeni żwawo ruszą na podbój całego kraju. “Cieszymy się, że z roku na rok zwiększa się liczba kandydatów a kapituła ma coraz większy problem z rozstrzygnięciem, komu przyznać certyfikat, który jest także rekomendację dla turystów – mówi lider projektu Rozwój i promocja produktów turystycznych Anna Księżnik. – Dla nas lista laureatów stanowi również materiał do codziennej pracy polegającej na promocji walorów turystycznych naszego kraju” – dodaje.

Złoty Certyfikat otrzymała Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Ta nagroda przyznawana jest produktom, które wcześniej zdobyły już Certyfikat POT i dalej ulepszają swoją ofertę oraz podnoszą jakość usług.

Industriada – to prawdziwy festiwal kultury dziedzictwa przemysłowego, organizowany z dużym rozmachem na Górnym Śląsku. Jeden dzień w roku, kiedy kopalnie, osiedla robotnicze, browary, fabryki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. www.industriada.pl

Nominacje do Złotego Certyfikatu otrzymały:

Jarmark św. Dominika w Gdańsku – ponad 1000 kramów z cennymi przedmiotami i regionalnymi wyrobami w atmosferze jak sprzed 765 laty.

Bałtowski Kompleks Turystyczny – dla fanów dinozaurów niezwykłe miejsce z olbrzymimi modelami prehistorycznych gadów a także ciekawą ofertą edukacyjną.

Certyfikaty 2016:

GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy – to ponad 2000 km trasy przez 5 parków narodowych i 15 krajobrazowych pięciu województw wschodniej Polski.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – multimedialne muzeum w opolskim amfiteatrze. Dla fanów polskich brzmień niezwykła muzyczna podróż.

Gdański Teatr Szekspirowski – jedyny w Europie zrekonstruowany teatr elżbietański z otwieranym dachem i ruchomą sceną.

Kompleks Świętokrzyska Polana – doskonałe miejsce do wypoczynku z możliwością podziwiania stworzeń morskich z całego świata w pokaźnym zbiorze akwariów.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać na żywo muzyki klezmerskiej i zobaczyć jak przenikały się na przestrzeni czasu dwie kultury: polska i żydowska.

Planetarium EC1 – bliskie spotkania z kosmosem. Pod kopułą łódzkiego planetarium znajduje się ekran sferyczny, na którym można zobaczyć cały wszechświat.

Park Etnograficzny w Tokarni – cudowna lekcja historii na świeżym powietrzu. Można zobaczyć jak wyglądało życie na długo przed erą Internetu.

Exploseum, wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy – nocnych wrażeń dostarczą nam miejsca gdzie produkowano materiały wybuchowe na potrzeby III Rzeszy z tajemniczymi podziemnymi korytarzami.

Noc Kultury – Lublin udowadnia, że sztuka może wyjść na ulice. Podczas jednej nocy 250 różnych wydarzeń.

Park Edukacji i Rozrywki FARMA ILUZJI – magiczny świat na wyciągnięcie ręki. Ponad 60 różnych atrakcji, w tym budynki całkowicie przeczące prawom fizyki, labirynty, kopalnia złota, rezerwat smoków.

 

Wyróżnienia:

Piknik Szybowcowy w Lesznie – niesamowite podniebne ewolucje, zapierające dech w piersiach akrobacje i nocne pokazy.

Strefa MTB Sudety – trasy w Sudetach stworzone specjalnie dla fanów rowerów górskich. Śmiałkowie mają do przejechania 500 km.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie – majestatyczny renesansowy zamek stał się prawdziwą sceną kulturalną Szczecina.

Źródło informacji: Polska Organizacja Turystyczna
Centrum Prasowe PAP

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...