Młodzieżowy Turniej Strzelecki & Międzynarodowy Dzień Dziecka na lotnisku Kętrzyn Wilamowo!

Pierwszego dnia czerwca w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się Młodzieżowy Turniej Strzelecki, na który zapraszamy dzieci, młodzież a także dorosłych do wspólnej zabawy w szczególnym lotniczym klimacie.

Młodzieżowy Turniej Strzelecki to kolejna impreza plenerowa organizowana przez Fundację „Military Park” przy wsparciu środkami finansowymi Ministerstwa Obrony Narodowej. Jedno jest pewne, w dniu 1 czerwca na lotnisku Kętrzyn Wilamowo atrakcji nie zabraknie… Organizatorzy w tym dniu przewidzieli konkurencje w strzelaniu z broni pneumatycznej (długiej i krótkiej), co daje niepowtarzalne możliwości sprawdzenia umiejętności strzeleckich a w konsekwencji pewności „oka”.

Entuzjaści lotnictwa i statków powietrznych będą mieli okazję zwiedzić lotnisko obejrzeć stojące na lotnisku samolotów a, także poznać pozostałości wojennego lotniska i ciekawą historię tego miejsca… obsługującgo w czasie drugiej wojny światowej tajemną kwaterę Hitlera.

W programie przewidywane jest również budowanie latawców oraz innych różnorodnych modeli latających. W tej konkurencji będzie liczyła się twórczość i kreatywność startującego w „latającej rywalizacji”…. Ponad to gry całodzienne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Zaczynamy zapisami od godziny 08.30 a zakończenie rywalizacji i wręczenie nagród planowane jest na godzinę 14.00. Wcześniejsze zgłoszenie udziału w MTS na e-mail: akj@lotniskoketrzyn.pl zapewni –zagwarantuje zakwalifikowanie zgłaszanej grupy. Więcej informacji pod numerem 503-172-835

A zmęczeni trudami konkurencji , wszyscy uczestnicy i obserwatorzy imprezy będą mogli wspólnie posilić się pysznym wojskowym bigosem, oczywiście z kuchni polowej.

Uczestnictwo w zawodach i całodziennej zabawie jest bezpłatne. Zachęcamy więc do zgłaszania udziału w zawodach i wspólnego relaksu w lotniczej scenerii!

W imieniu Fundacji „Military Park” 

Stanisław Tołwiński

Prezes Fundacji

Lotnisko Ketrzyn Wilamowo,13.05.2015 r.

"Mazury AirShow2015...eksportowym wydarzeniem ..."Lotniczych Mazur" !
W bogatym kalendarzu imprez "Lotniczych Mazur 2015" m.in. zaplanowano "XVII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół...