“Mazury AirShow2015…eksportowym wydarzeniem …”Lotniczych Mazur” !

W bogatym kalendarzu imprez “Lotniczych Mazur 2015” m.in. zaplanowano “XVII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur” w dniach 30.07-2.08.15 r., którego tradycyjnym finałem będą jedyne tego typu w Europie pokazy lotnicze pn. “Mazury AirShow 2015” (w dniach 1-2.08.15 r.), realizowane nad wodą i na jeziorze Niegocin z udziałem wodnosamolotów. Od kilku miesięcy trwają prace przygotowawczo-organizacyjne planowanych na 2015 rok imprez.

 


Mazury AirShow 2015 to odsłona jednej z największych cywilnych imprez lotniczych w Polsce, wcześniej znanej pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury. Impreza ta odbywała się corocznie od 1999 roku gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach. Pierwsze dziesięć imprez odbyło się na lotnisku Wilamowo położonym obok Kętrzyna. Jedenasta edycja lotniczych pokazów eksperymentalnie była realizowana w dwóch miejscach: nad lotniskiem Kętrzyn Wilamowo i w Giżycku nad jeziorem Niegocin.

Podczas jedenastej edycji Festynu organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad Jezioro Niegocin w okolice Giżycka. Okazało się to doskonałym pomysłem i dlatego od 2014 roku całość lotniczych pokazów odbywa się w Giżycku.

Zawsze na mazurskiej imprezie lotniczej gościli najlepsi piloci – Mistrzowie Polski i świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiano najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Tak będzie i w 2015 roku.

W 2013r., Mazury AirShow dostało tytuł “Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” w kategorii WYDARZENIE a w 2015 r otrzymało certyfikat marki regionalnej “Produkt Warmia Mazury“.

Mazury AirShow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

 


Podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie akrobacji indywidualnej i zespołowej, pokazowych przelotów nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz zabytkowych samolotów, na których latali piloci podczas II wojny światowej. Wielką atrakcją będą wodowania i starty wspomnianych już wodnopłatów.

Zapraszamy na Mazury AirShow 2015 w dniach 1-2 sierpnia, jez. Niegocin w Giżycku , na spotkania z pilotami ale również i na wyjątkową wystawę statyczną samolotów zlokalizowaną na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

W imieniu organizatorów
Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

Młodzieżowy Turniej Strzelecki & Międzynarodowy Dzień Dziecka na lotnisku Kętrzyn Wilamowo!
Pierwszego dnia czerwca w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie...
Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Litwy
Już niebawem kilkanaście załóg z Polski będzie miało okazje uczestniczyć w rajdzie po najciekawszych...
Militarno-lotnicza Majówka
1 maja na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbyła się Lotnicza Majówka z Wojskiem, która zainaugurowała sezon...
Wojskowa Majówka 2011
1 maja na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się "Wojskowa Majówka 2011", która oficjalnie otworzy sezon...
Zlicytują lot samolotem akrobacyjnym na rzecz Angeliki
Do 27 marca można wziąć udział w licytacji lotu samolotem akrobacyjnym Jak-52. Cała suma z licytacji...
Biało-Czerwone Iskry atrakcją Mazury AirShow 2011
Dowództwo Sił Powietrznych oficjalnie potwierdziło udział zespołu akrobacyjnego "Biało Czerwone-Iskry"...