Mistrzostwa w kitesurfingu i windsurfingu od jutra!

Od jutra (26.07.2011) w Sopocie rozpoczną się Mistrzostwa Europy Kitesurfingu i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Formula Windsurfing. Między polskimi zawodnikami staną gwiazdy światowego formatu, takie jak trzykrotna Mistrzyni Świata klasy Formula Marta Hlavaty.

Aż do 30 lipca w Sopocie potrwa walka między największymi sławami kitesurfingu i windsurfingu podczas – ERGO HESTIA CUP. W tym roku w ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Kitesurfingu i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Formula Windsurfing. Będą to pierwsze w Polsce zawody, w których obok najlepszych windsurferów, na wodach zatoki Gdańskiej będą rywalizowali także mistrzowie kitesurfingu. To dwie niezwykle atrakcyjne klasy żeglarskie, które walczą o miano dyscypliny olimpijskiej na nadchodzących Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Emocji na pewno nie zabraknie. Zawodnicy rywalizować będą nie tylko o punkty w Pucharze Świata i medale Mistrzostw Polski i Europy, ale również o nagrody pieniężne, które łącznie wyniosą 14 000 euro. Przy sprzyjających warunkach przynajmniej część trasy zostanie ustawiona obok sopockiego molo. Start w zawodach zapowiedziała już między innymi Marta Hlavaty, która po urodzeniu bliźniaków przygotowuje się do powrotu na deskę windsurfingową. – W tym sezonie wracam na deskę po rocznej przerwie. Teraz mam już dwóch wspaniałych synków i ukochanego męża. W dniu dzisiejszym trudno mi oceniać swoje szanse na ten sezon. – opowiadała o swoich przygotowaniach trzykrotna Mistrzyni Świata klasy Formula Windsurfing. – Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Sopocie między 26-30 lipca będą bardzo ciekawym wydarzeniem. Po raz pierwszy połączone zostały zawody Formuły Windsurfing z Kitesurfingiem. Myślę, że będzie na co popatrzeć, dlatego już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do Sopockiego Klubu. Ja mam nadzieję dojść do formy na tyle, żeby walczyć o podium – dodała Marta Hlavaty.

Warto podkreślić, że tegoroczne zawody ERGO HESTIA CUP to nie tylko czysto żeglarskie emocje. Dla kibiców SKŻ Hestia Sopot, który jest organizatorem imprezy, przewidziano dodatkowe atrakcje. Na sopockiej plaży powstanie Strefa Kibica, gdzie najmłodsi za darmo będą mogli doskonalić swoje umiejętności windsurfingowe. Organizowane będą tam również konkursy i zawody sportowe, miedzy innymi plażowa gra w Twister oraz turniej siatkówki. Tutaj będzie można też porozmawiać z zawodnikami oraz na bieżąco obserwować rywalizację. Przy samym molo stanie również telebim, na którym prezentowane będą wywiady oraz najciekawsze fragmenty wyścigów z każdego dnia.

Więcej na temat zawodów można przeczytać na www.ergohestiacup.pl

 

Impresja Studio Promocji

Źródło: www.otwarty.pl

Komfortowy nocleg nad morzem z wyżywieniem: Odkryj uroki Trzęsacza
Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób, które pragną oderwać się od codzienności i cieszyć się błogim...
5 Europejskich Destynacji na tani kilkudniowy wyjazd
Podróże po Europie nie muszą być drogie, nawet jeśli planujesz kilkudniową wycieczkę bez długiego urlopu....
Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...